poster

Adamova zeď

 • Kanada

  Adam´s Wall

Drama

Kanada, 2008, 94 min

Scénář:

Michael MacKenzie

Kamera:

François Dutil

Scénografie:

Anne Pritchard

Kostýmy:

François Laplante
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • jhrasko
  ****

  LOVE STORY z najkrajších. Čistá romantika s klasickým vývojom - náhodne stretnutie, hanblivé pohľady, zopár nenápadných náznakov, letmé dotyky, bezsenná noc...NÁDHERA, čistých 5 /aj za kongeniálnu hudobnú zložku/. A príde nutná ???!!! multietnická línia a moja divácka bolesť. Tichá to bolesť. Vykúpená geniálnym posledným záberom. Jeden pohľad. Stačí. Jeden tón. NÁDHERA. A je koniec.(5.10.2010)

 • Bluntman
  ****

  ZLÍNFEST(2.6.2009)

 • Aky
  ****

  Opomíjený, neznámý film s neznámými herci, přitom pěkná podívaná. Samozřejmě je to jedno z řady dramat o etnické netoleranci, zde ovšem je záběr přece jen hlubší. Nic nezůstává na povrchu jen u popisu nesmyslností vzájemných animozit. Poučné je, že lidé, kteří odcházejí ze svých zemí kvůli neustálému napětí a obavám o život, v novém, bezpečném prostředí konsolidovaného světa, si přes vnějšková prohlášení (kvůli těmhle náboženským nesmyslům jsme odtud odešli!) své předsudky přinášejí s sebou a ve své netoleranci jen modifikovaně pokračují. Řešení zřetelně předpokládá mnohem delší trať, než se zdá.(17.10.2010)

 • Bubble74
  ****

  Upřímný film o první něžné lásce, která se nebála vstoupit do rozbouřených vod náboženských a kulturních rozdílů. Adam´s Wall se nesnaží zbavit svět rasových předsudků, lidé i nadále budou po sobě házet bomby, ale film skromně naznačuje, jak by se dalo alespoň malým krůčkem našlápnout směrem porozumění a tolerance. Nádherné, poetické záběry zimního Montrealu.(27.9.2011)

 • hygienik
  ****

  VAROVANIE: Jedná sa o čistokrvne nezávislý film, milovníci dejových zvratov a dynamiky, vyhnite sa mu!(18.10.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace