Reklama

Reklama

Mulan

  • Čína Hua Mulan (více)
Historický / Dobrodružný / Drama / Romantický
Čína, 2009, 114 min

Obsahy(1)

Kočovníci zo severu napadli ľudí z Centrálnych plání a cisár vydáva rozkaz, aby muži nastúpili do zbrane. Mladé dievča, Mulan, osedlá koňa a odchádza za úsvitu z domu, aby bojovala v armáde namiesto svojho chorého otca. Prestrojená za muža bojuje dlhých dvanásť rokov a spoznáva, čo je to priateľstvo, smrť na bojisku i láska. Nové filmové spracovanie tradičnej čínskej legendy o dievčati Mulan, ktoré sa stalo slávnym generálom. (badygorila)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

tombac 

všechny recenze uživatele

Další verze čínské balady o hrdinné vojevůdkyni Hua Mulan (žádný hraný film podle disneyovky, proboha!) jest dozajista kvalitním historickým válečným filmem, poměrně realistickým, s přehledně nasnímanými boji a dobrými herci v čele s Vicky Zhao. Jenže také v něm číhá dvojice úskalí, přes které se musí divák přenést, aby si film užil. Jednak se může podivovat, že sympatická Vicky Zhao jen stáhne vlasy, nasadí přilbici a je z ní rázem chlap, až na dvě výjímky po celé roky kolegy ve zbrani neodhalen. Druhak zkratkovitost a skoky v čase, jež dělají kariérní postup Mulan příliš snadným a rychlým, o jedné důležité infiltraci do nepřátelského stanu ani nemluvě. Dále film mohl z nosného tématu vytřískat víc než jen malé skupenství emocí. Osobně přivírám jedno oko, pro Vicky Zhao jsem měl vždy slabost a Hua Mulan bez diskuze patří do čínského žánrového nadprůměru. ()

pm 

všechny recenze uživatele

"Hua Mulan", film, na který jsem se léta těšila, protože v něm měl hrát Chow Yun-Fat. Nehraje. Ani wuxia akce, kterou jsem z nějakého důvodu čekala, se mi nedostalo. Je to vlastně jen lehce nadprůměrné romantické drama s nijak objevnou hudební složkou, s uhlazenými, ale hezky inscenovanými válečnými scénami, které přesto dávají tušit krutost doby i prostředí. Místy jsem nesměla moc přemýšlet nad logikou některých situací. Ale velmi dobře vím, že tento film vyžaduje velké plátno a že v kině by to byl jiný zážitek. A Zhao Whei je kouzelná. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý historický film z čínskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o mladej žene, ktorá vstúpi do armády aj napriek tomu, že pre ženy to je zakázané a trestom za porušenie je smrť. A tak v preoblečení za muža, pričom jej pravá identita je známa iba jednému známemu vojakovi sa postupne prepracováva až na vrchol, kde už velí celej armáde. Spracovaniu ani nemám moc čo vytknúť, vdaka primeranej dĺžke nemá slabé miesta, dá sa povedať, že sa stále niečo deje a ani na okamih nenudí. Jedine postup hlavnej hrdinky mohol byť o niečo lepšie zobrazený, ale aj tak som spokojný. Bojových scén tu nie je až tak moc, čo ale moc nevidím ako zápor, kedže príbeh dokáže aj tak zaujať, ale som s nimi spokojný. Síce to nie sú scény, ktoré by som mal potrebu si viackrát pozrieť, ale sú dobre natočené, pôsobia pomerne veľkolepo a nechýba v nich krv a ani nejaké tie nápady. Na rozdiel od väčšiny podobných filmov sa tento odohráva takmer výhradne na bojisku a v jeho okolí, takže tu chýba tá krásna príroda, pekné kostýmy a príjemné dialógy, ale zase tiež nemôžu byť všetky tieto filmy v rovnakom štýle a kedže tento je vo svojom type veľmi nadpriemerný, tak som aj takto spokojný. Herecké obsadenie je na tom dobre, do hlavnej úlohy by sa asi žiadna herečka nehodila tak ako Wei Zhao a vedľajšie postavy tiež nesklamú. Jedine čínske historické filmy pozerám vždy s radosťou, pretože takmer iba tie mi dokážu ponúknuť to, čo v tomto žánri chcem a to dokázal aj tento film. 73% ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Původní Disneyho animák jsem neviděl a ani jsem vlastně nevěděl o čem to je, takže jsem do toho šel absolutně neovlivněnej původní disneyho "téměř oscarovou" pohádkou. Ze začátku to sice nebyla žádná skvělá bomba, ale narukování a trénink rozhodně nenudily a jakmile se příběh přesune na bitevní pole, tak se z toho rázem stala nečekaně skvělá historicko-válečná řež, u který zprvu sice moc nefungovala hudba, ale to se postupem času značně zlepšilo a ke konci už to byl válečnej film se všim všudy, navíc Vicky Zhao super v hlavní roli, dokonce jsem i věřil tomu, že by dokázala bojovat a několik dramatických a hrdinských scén ke konci zafungovalo výborně. Akorát mi pořád nějak nejde do hlavy, jak tohle celkem drsný válečný drama může být podle příběhu, kterej byl použitej v animáku pro děti. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Legenda o Mulan má několik zpracování a tohle určitě nebude poslední. Jaké tedy je? Určitě jsem byl mile překvapen, že místo bitevní epiky je film vysloveně protiválečný, soustřeďující se na charaktery postav, které ve válečném prostředí trpí a chtějí válku zastavit, neboť cítí, že ztrácejí sami sebe. V hlavních rolí Vicky Zhao, jako náčelník rabující kmenů Jun Hu, Jaycee Chan jako obyčejný pěšák. Příběh se zaměřuje jak na armádu Wei, tak na nájezdníky, kteří mají ale méně prostoru, což je škoda, mělo to velký potenciál. I na straně útočníků je totiž frakce, která chce mírově vyřešit dlouho trvající válku. Tohle jsou určitě klady, stejně jako bitevní scény, práce kamery. Jenže, jenže přišlo mi to dost schématické, nepovedené přechody mezi časovými rovinami, někdy i žánry. Bylo to spíše chladné, nějak se nedostavily větší emoce, ačkoliv určitě byly v plánu tvůrců, těžko říct, kde se stala chyba, scénář, herci, vedení režiséra? Kdyby jste mě totiž zabili nejsem si z tohoto filmu schopen něco více vybavit, což je myslím docela špatná vizitka pro případnou reprízu. Nebyl jsem prostě uchvácen, ačkoliv náběh tady na to slušný byl. ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama