Posledních 24 hodin (TV seriál)

• Kanada

Final 24

Dokumentární / Životopisný

Kanada, 2006, 14x48 min

James Griffith

Mike Shields

Toto hodnotenie sa sťahuje zatiaľ iba na piatu epizódu a to na časť Jima Morrisona ale nemyslím si, že by sa kvalitatívne na tomto dokumente niečo počas iných epizód menilo. Je ťažké nakrútiť vyčerpávajúci o posledných 24 hodinách života slávnej osoby keď poriadne vlastne ten deň ani nič nerobil. Aspoň u Morrisona to tak bolo. Takže väčšina zaujímavostí je iba v prestrihu medzi zobrazovaním toho dňa a to iba história kapely. Hrané scénky s hercami sa však podľa môjho názoru tragicky nepodarili... Bavilo ma to ale mohlo to byť aj lepšie.(11.3.2015)

Tak jsem se poprvé kouknul na tenhle dokument a musím říct, že jsem byl v rozpacích. Jak již říkal drkva a maris.cz, nic moc.Také jsem viděl díl o Morrisonovi a přišlo mě hlavně divné, i když je pravda, že šlo hlavně o jeho poslední den v životě, nezazněla skoro žádná písnička (až na back door man) od the Doors. Jinak žádná velká kvalita, ale protože jsem Jimuv velký fanoušek, tak jsem byl rád, že aspoň něco. Ale takový dokument When you´re strange byl mnohem rozsáhlejší a kvalitnější.(19.7.2011)

• maris.cz

Viděl jsem jen díl o Jimu Morrisonovi a ten mě (jakožto velkého Jimova fanouška) moc nenadchnul. Povrchní informace nenabídnou nic nového, ilustrační dramatizace je občas k pousmání, celé je to tak nějak chaotické (viz třeba chaotické časové skoky z doby po smrti a před smrtí Jima). Zajímavé ale určitě je poslechnout si výpovědi (byť také nepřinášejí žádné zásadní informace) lidí z ústraní celého kolotoče kolem Jima Morrisona (viz třeba výpověď hasiče, který se jej snažil po smrti ještě oživit). Takže: pro fanoušky Doors a Jima Morrisona další střípek zapadající do mozaiky legendy této kapely; pro ostatní (když nic jiného) alespoň základní uvedení do problematiky.(18.7.2011)

• belinko

Ono by sa to dalo pekne a pomaly obkecať za 3 minúty. Ale natiahnuť to na takú stopáž s tým, že sa tie informácie dokola opakujú, je už i na mňa veľa. Či som sa dozvedel z týchto dokumentov niečo nové, alebo nie, zabíja fakt, že ma to neustalé ".. nevedel, že už o 13 hodín bude mŕtvy..." fakt neskutočne otravovalo. Takto sa dokumenty nerobia. 2* za snahu(12.12.2016)

• crozet

Epizoda "Nicol Brown Simpsonová": Severoamerická kompozice scénáře v českém prostředí divácky poněkud nevhodná, v mém případě nesnesitelná. Scénář samotný pak spolu se střihem nezapřou "hrubostavebnost", povrchnost a patrně různými restrikcemi vyhublý informační přínos. Pokud někoho snad bude ke sledování svádět jméno osobnosti, o které má být vyprávěno, nechť se připraví na několik pitomých, ovšem do zblbnutí ve smyčce opakovaných záběrů - zbytek je smyčka "dramatizace", docela vyprázdněné výpovědi pamětníků a zběsilý střih. 26.7.: Po shlédnutí dalších epizod obrušuji nejostřejší hrany odporu z výše popsaného zážitku. Seriál v oblasti dokumentárního žánru přesto taktak dosahuje průměrné úrovně - nejen s ohledem na jeho velmi redukovaný obrazový materiál.(12.7.2011)