Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Série kanadských dokumentárních rekonstrukcí o posledních hodinách života známých osobností vám nabídne 14 hodinových pořadů. Tvůrci využili dostupných archivů, včetně např. autentických audio záznamů, dohledali přátele a svědky událostí a tam, kde to bylo nezbytné, pracovali s dokumentární rekonstrukcí a dramatizací. Hodinu po hodině můžeme sledovat, co předcházelo úmrtí osobností, které jsme znali z politiky, světa módního návrhářství nebo hudebního showbyznysu.

Jednotlivé díly:  1.-Gianni Versace
2.-Nicol Brown Simpsonová
3.-John Fitzgerald Kennedy Jr.
4.-Anna Nicol Smithová
5.-Jim Morrison
6.-Keith Moon
7.-Tupac Shakur
8.-David Koresh
9.-Janis Joplinová
10.-John Belushi
11.-Marvin Gaye
12.-Hunter S. Thompson
13.-Sid Vicious
14.-River Phoenix (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Toto hodnotenie sa sťahuje zatiaľ iba na piatu epizódu a to na časť Jima Morrisona ale nemyslím si, že by sa kvalitatívne na tomto dokumente niečo počas iných epizód menilo. Je ťažké nakrútiť vyčerpávajúci o posledných 24 hodinách života slávnej osoby keď poriadne vlastne ten deň ani nič nerobil. Aspoň u Morrisona to tak bolo. Takže väčšina zaujímavostí je iba v prestrihu medzi zobrazovaním toho dňa a to iba história kapely. Hrané scénky s hercami sa však podľa môjho názoru tragicky nepodarili... Bavilo ma to ale mohlo to byť aj lepšie. ()

Ajinka126 

všechny recenze uživatele

Jedním slovem ZKLAMÁNÍ. Začalo to parádně s Giannim V., ale pak.. jednoduše mě unavovalo sledovat, jak si lidé brali postupně život sami drogami. Já neříkám, že je ta smrt o něco menší nebo co.. jen já jsem ty lidi už ani neznala. No a moc ani neřešili příčinu smrti.. dost tam rozebírali jejich život, což bylo někdy zajímavé, ale dost se to táhlo a co skutečně nemám ráda je to, když někdo stále opakuje nějaké informace dokola a dokola.. ()

Reklama

crozet 

všechny recenze uživatele

Epizoda "Nicol Brown Simpsonová": Severoamerická kompozice scénáře v českém prostředí divácky poněkud nevhodná, v mém případě nesnesitelná. Scénář samotný pak spolu se střihem nezapřou "hrubostavebnost", povrchnost a patrně různými restrikcemi vyhublý informační přínos. Pokud někoho snad bude ke sledování svádět jméno osobnosti, o které má být vyprávěno, nechť se připraví na několik pitomých, ovšem do zblbnutí ve smyčce opakovaných záběrů - zbytek je smyčka "dramatizace", docela vyprázdněné výpovědi pamětníků a zběsilý střih. 26.7.: Po shlédnutí dalších epizod obrušuji nejostřejší hrany odporu z výše popsaného zážitku. Seriál v oblasti dokumentárního žánru přesto taktak dosahuje průměrné úrovně - nejen s ohledem na jeho velmi redukovaný obrazový materiál. ()

MFloyd 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se poprvé kouknul na tenhle dokument a musím říct, že jsem byl v rozpacích. Jak již říkal drkva a maris.cz, nic moc.Také jsem viděl díl o Morrisonovi a přišlo mě hlavně divné, i když je pravda, že šlo hlavně o jeho poslední den v životě, nezazněla skoro žádná písnička (až na back door man) od the Doors. Jinak žádná velká kvalita, ale protože jsem Jimuv velký fanoušek, tak jsem byl rád, že aspoň něco. Ale takový dokument When you´re strange byl mnohem rozsáhlejší a kvalitnější. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Posledných 24 hodín" života niektorých známych osobností. Umelci, herci, politici, speváci, hudobníci... ale i vodca náboženskej sekty, modelka či uznávaný módny návrhár. Ako vizeral ich posledný deň ich života? Kanadský dokument, ktorý podrobne mapuje príčiny ich predčasného úmrtia. Vražda, sebevražda, predávkovanie drogami, nepredvídané nešťastie... Ľudia, ktorí toho mohli ešte svetu veľa povedať, lenže osud chcel, aby tomu bolo inak. Tie časti, ktoré som mal možnosť doposiaľ zhliadnúť ma celkom zaujali. *** ()

Galerie (118)

Reklama

Reklama