Posledních 24 hodin (TV seriál)

• Kanada

Final 24

Dokumentární / Životopisný

Kanada, 2006, 15x48 min

Toto hodnotenie sa sťahuje zatiaľ iba na piatu epizódu a to na časť Jima Morrisona ale nemyslím si, že by sa kvalitatívne na tomto dokumente niečo počas iných epizód menilo. Je ťažké nakrútiť vyčerpávajúci o posledných 24 hodinách života slávnej osoby keď poriadne vlastne ten deň ani nič nerobil. Aspoň u Morrisona to tak bolo. Takže väčšina zaujímavostí je iba v prestrihu medzi zobrazovaním toho dňa a to iba história kapely. Hrané scénky s hercami sa však podľa môjho názoru tragicky nepodarili... Bavilo ma to ale mohlo to byť aj lepšie.(11.3.2015)

"Posledných 24 hodín" života niektorých známych osobností. Umelci, herci, politici, speváci, hudobníci... ale i vodca náboženskej sekty, modelka či uznávaný módny návrhár. Ako vizeral ich posledný deň ich života? Kanadský dokument, ktorý podrobne mapuje príčiny ich predčasného úmrtia. Vražda, sebevražda, predávkovanie drogami, nepredvídané nešťastie... Ľudia, ktorí toho mohli ešte svetu veľa povedať, lenže osud chcel, aby tomu bolo inak. Tie časti, ktoré som mal možnosť doposiaľ zhliadnúť ma celkom zaujali. ***(24.8.2011)

• crozet

Epizoda "Nicol Brown Simpsonová": Severoamerická kompozice scénáře v českém prostředí divácky poněkud nevhodná, v mém případě nesnesitelná. Scénář samotný pak spolu se střihem nezapřou "hrubostavebnost", povrchnost a patrně různými restrikcemi vyhublý informační přínos. Pokud někoho snad bude ke sledování svádět jméno osobnosti, o které má být vyprávěno, nechť se připraví na několik pitomých, ovšem do zblbnutí ve smyčce opakovaných záběrů - zbytek je smyčka "dramatizace", docela vyprázdněné výpovědi pamětníků a zběsilý střih. 26.7.: Po shlédnutí dalších epizod obrušuji nejostřejší hrany odporu z výše popsaného zážitku. Seriál v oblasti dokumentárního žánru přesto taktak dosahuje průměrné úrovně - nejen s ohledem na jeho velmi redukovaný obrazový materiál.(12.7.2011)

Tak jsem se poprvé kouknul na tenhle dokument a musím říct, že jsem byl v rozpacích. Jak již říkal drkva a maris.cz, nic moc.Také jsem viděl díl o Morrisonovi a přišlo mě hlavně divné, i když je pravda, že šlo hlavně o jeho poslední den v životě, nezazněla skoro žádná písnička (až na back door man) od the Doors. Jinak žádná velká kvalita, ale protože jsem Jimuv velký fanoušek, tak jsem byl rád, že aspoň něco. Ale takový dokument When you´re strange byl mnohem rozsáhlejší a kvalitnější.(19.7.2011)

Jedním slovem ZKLAMÁNÍ. Začalo to parádně s Giannim V., ale pak.. jednoduše mě unavovalo sledovat, jak si lidé brali postupně život sami drogami. Já neříkám, že je ta smrt o něco menší nebo co.. jen já jsem ty lidi už ani neznala. No a moc ani neřešili příčinu smrti.. dost tam rozebírali jejich život, což bylo někdy zajímavé, ale dost se to táhlo a co skutečně nemám ráda je to, když někdo stále opakuje nějaké informace dokola a dokola..(14.9.2011)