Posledních 24 hodin (TV seriál)

• Kanada

Final 24

Dokumentární / Životopisný

Kanada, 2006, 14x48 min

James Griffith

Mike Shields
  • crozet

Epizoda "Nicol Brown Simpsonová": Severoamerická kompozice scénáře v českém prostředí divácky poněkud nevhodná, v mém případě nesnesitelná. Scénář samotný pak spolu se střihem nezapřou "hrubostavebnost", povrchnost a patrně různými restrikcemi vyhublý informační přínos. Pokud někoho snad bude ke sledování svádět jméno osobnosti, o které má být vyprávěno, nechť se připraví na několik pitomých, ovšem do zblbnutí ve smyčce opakovaných záběrů - zbytek je smyčka "dramatizace", docela vyprázdněné výpovědi pamětníků a zběsilý střih. 26.7.: Po shlédnutí dalších epizod obrušuji nejostřejší hrany odporu z výše popsaného zážitku. Seriál v oblasti dokumentárního žánru přesto taktak dosahuje průměrné úrovně - nejen s ohledem na jeho velmi redukovaný obrazový materiál.(12.7.2011)

Versace, Morrison, Hendrix, Sid - lepší priemer, ostatné viac-menej nuda. Všetko, čo bolo povedané v dokumente, bolo už divákovi známe vopred. Neustále sa opakujúce informácie vypĺňajú temer tretinu dokumentu. Fakty zo života, ale v súvislosti s názvom Posledných 24 hodín je venované divákovi pramálo, nehovoriac o špekuláciách smrti.(10.5.2015)

Jedním slovem ZKLAMÁNÍ. Začalo to parádně s Giannim V., ale pak.. jednoduše mě unavovalo sledovat, jak si lidé brali postupně život sami drogami. Já neříkám, že je ta smrt o něco menší nebo co.. jen já jsem ty lidi už ani neznala. No a moc ani neřešili příčinu smrti.. dost tam rozebírali jejich život, což bylo někdy zajímavé, ale dost se to táhlo a co skutečně nemám ráda je to, když někdo stále opakuje nějaké informace dokola a dokola..(14.9.2011)

• belinko

Ono by sa to dalo pekne a pomaly obkecať za 3 minúty. Ale natiahnuť to na takú stopáž s tým, že sa tie informácie dokola opakujú, je už i na mňa veľa. Či som sa dozvedel z týchto dokumentov niečo nové, alebo nie, zabíja fakt, že ma to neustalé ".. nevedel, že už o 13 hodín bude mŕtvy..." fakt neskutočne otravovalo. Takto sa dokumenty nerobia. 2* za snahu(12.12.2016)

"Posledných 24 hodín" života niektorých známych osobností. Umelci, herci, politici, speváci, hudobníci... ale i vodca náboženskej sekty, modelka či uznávaný módny návrhár. Ako vizeral ich posledný deň ich života? Kanadský dokument, ktorý podrobne mapuje príčiny ich predčasného úmrtia. Vražda, sebevražda, predávkovanie drogami, nepredvídané nešťastie... Ľudia, ktorí toho mohli ešte svetu veľa povedať, lenže osud chcel, aby tomu bolo inak. Tie časti, ktoré som mal možnosť doposiaľ zhliadnúť ma celkom zaujali. ***(24.8.2011)