Travis (TV film)

Horor

Česko, 1997, 79 min

Naprosto vynikající F. Němec je to jediné, co bylo dotaženo do zdárného konce. Perfektně nastartovaná atmosféra děsivého, starého domu a jeho tajemné historie postupně ztrácí sílu. Místo očekávaného, silného rozuzlení, je zde jednoduchá česká duchařina s bíle osvíceným hošíkem. Skvělý potenciál měl raději vzít do ruky režisér, ne herec.(11.8.2013)

Pěkný nápad a asi i pěkně napsaný scénář. Pak už je ale všeho moc. Hudby, která bije jako kladivo, abych si všiml, že přijde tajemno, křiku a přepjatých emocí, ke kterým zřejmě nutí jinak uměřené herce režisér, rozbitých a rozházených věcí, které asi mají zdůraznit děs a nepochopitelnost, ale proces jejich destrukce je k nepřečkání. Prostě: méně by bylo bývalo více. Hrajeme-li si na anglické drama, nemůžeme si po italsku utírat nos židlí.(4.4.2010)

Uvažuju dokonce i nad čtyřma hvězdičkama, protože je tam pár skutečně silných, vypointovaných emotivních scén. Jen určitý druh čecháčství mi tam vadí...Nejvíce rušivá je scéna, kdy František Němec má vizi či halucinaci jedoucího kočáru a šílí, to bylo možná nadbytečné. Ale režijně Postránecký překvapil, protože místy funguje i atmosféra a herecky to drží především Somr a Němec. I pár lekaček se dočkáme....Škoda jen, že se příběh neodehrává v jiné době...třeba taková 50. léta by mu slušela víc....(11.8.2013)

• Němi

Ultra levne natoceny horor (a nemyslim tim jen nulove finance, ale celkove dilo), v kterem se ponizuje jinak vyborny František Němec na uroven prehravani pornofilmu. Scenar pak ma napad, sice neoriginalni ale je, jenze ten je vystaven z tech nejjednodusejsich ideii a za nekolik scen jsem se stydel za autory... Postranecky neni reziser a neco jako nacasovani a dobra mira mu nic nerika. Vsechny myslitelne chyby tak ve stopazi postupne najdou sve misto a obcasny povedeny moment spis vypada jako shoda nahod.(30.1.2010)

Jediný film, který natočil populární herec Václav Postránecký a je z toho naprosto skvělý strašidelný příběh, který mi zpracováním v mnoha věcech připomíná anglický film The women in the black. Když jsem Travise viděl poprvé, byl jsem doslova vystrašen a i po dalších shlédnutích ve mě zůstává ten mrazivý pocit. Je to perfektně atmosférický a komorní snímek, který stojí na budování atmosféry a na perfektním představiteli hlavní role - Františku Němcovi. Skvělý je i nerudný Josef Somr. Všemu dominuje perfektní staré sídlo, jakoby opravdu vypadlo z míst staré Anglie. Hodně důležitou roli hraje i hudba, bez které by snímek neměl tu správně ponurou atmošku. Kamera Vladimíra Opletala rovněž nemá chybu! Já jsem naprosto spokojen a film Travis beru jako čistý horor, podobně jako televizní snímek Hrabě Drakula s Iljou Rackem.(29.8.2011)

• - Po 16 letech před filmovou kamerou Jaroslava Tvrzníková. (M.B)

• - Václav Postránecký se při svém režijním debutu sice jako herec před kamerou neobjevil, ale propůjčil při telefonickém hovoru hlas nadřízenému pana Hurleyho. (Tom_Lachtan)

• - Během noci se Jeremy (František Němec) svalí z pohovky a zůstává ležet na zemi, ráno se ale probouzí opět na pohovce. (tzv)