Horor střižený skoro po britsku, s velmi anglickým Františkem Němcem, nerudným kočím Josefem Somrem, opuštěným venkovským sídlem a jeho záhadným obyvatelem. Televizní film podle povídky J. Hanáka (Kulihrášek)

obitus

Nepřiznaná vykrádačka klasické Woman in Black i přes tento fakt fanouška žánru potěší. Atmosféra je vynikající (i když bych raději děj umístil do 19. století), příběh, až na hloupý závěr, skvěle šlape a do nadprůměru film vytahují předevěím skvělí herci. Nerudný Josef Somr a předevěím Němec, který jako by právě vylezl z libovolného hororu studia Hammer, jsou sázkou na jistotu. Jo a mimochodem, jde o jeden z mála českých horrorů, který je místy opravdu strašidelný. BTW Za kolik asi Susan Hill poskytla práva? ()

sud

Důkaz, že i v našich luzích a hájích lze vytvořit kvalitní horor anglického typu. Opuštěný starý dům, děsivé tajemství, mrazivá hudba (píseň) a vynikající František Němec. Václav Postránecký obstál i jako režisér na výbornou. Chudší výprava se sice přehlídnout nedá, ale to je to poslední, co bych filmu tohoto druhu vytýkal. 85%. ()

Aky

Pěkný nápad a asi i pěkně napsaný scénář. Pak už je ale všeho moc. Hudby, která bije jako kladivo, abych si všiml, že přijde tajemno, křiku a přepjatých emocí, ke kterým zřejmě nutí jinak uměřené herce režisér, rozbitých a rozházených věcí, které asi mají zdůraznit děs a nepochopitelnost, ale proces jejich destrukce je k nepřečkání. Prostě: méně by bylo bývalo více. Hrajeme-li si na anglické drama, nemůžeme si po italsku utírat nos židlí. ()

Tom_Lachtan

Hele, kdo by to byl řekl, že někdo v čechách dokáže natočit pravověrný horor a že ten někdo na režisérské židli bude Václáv Postránecký (!), obvlášť když ten horo není vůbec špatný! Ovšem hlavní mínus je že totálně neoriginální a na mnoha místech je to téměř doslovná předělávka původní ženy v černém (no dobře, sice tady žádná žena v černém není, ale to je to nejmenší. A já ji stejně jednou dokoukám, fakt). Vlastně je to docela povedený film, vypadá dobře a má krásně dobové propriety (drožka, oděvy) které ovšem zcela nesmyslně zabíjí detaily jako plastová rychlovarná konvice, nebo plastový tlačítkový telefon, což dokáže solidně zatočit s jakoukoliv atmosférou a působí to asi stejně esteticky, jako kopa chcíplých krys, kterým někdo na hřbety připevnil malé sedla.´zaokrouhleno dolu hlavně za nepřiznané vykrádání. " že já idiot si tu whisku nepřivez už ráno... " PS: divadelní hra, jež byla předlohou vůbec nemusí být špatná ()

D.Moore

V duchu nejlepších (a zároveň tedy nejklišovitějších, ale co už) žánrových tradic napsaný i natočený snímek s opět výbornými pány Němcem a Somrem. Na divadle to Travisovi muselo moc slušet, a kdyby se ho někdo (se stejným obsazením hlavních rolí) rozhodl převést také do rozhlasové hry, nebyl bych vůbec proti. ()

• Během noci se Jeremy (František Němec) svalí z pohovky a zůstává ležet na zemi, ráno se ale probouzí opět na pohovce. (tzv)
  • Václav Postránecký se při svém režijním debutu sice jako herec před kamerou neobjevil, ale propůjčil při telefonickém hovoru hlas nadřízenému pana Hurleyho. (Tom_Lachtan)
  • Po 16 letech před filmovou kamerou Jaroslava Tvrzníková. (M.B)