Travis (TV film)

Horor

Česko, 1997, 79 min

Pěkný nápad a asi i pěkně napsaný scénář. Pak už je ale všeho moc. Hudby, která bije jako kladivo, abych si všiml, že přijde tajemno, křiku a přepjatých emocí, ke kterým zřejmě nutí jinak uměřené herce režisér, rozbitých a rozházených věcí, které asi mají zdůraznit děs a nepochopitelnost, ale proces jejich destrukce je k nepřečkání. Prostě: méně by bylo bývalo více. Hrajeme-li si na anglické drama, nemůžeme si po italsku utírat nos židlí.(4.4.2010)

Hele, kdo by to byl řekl, že někdo v čechách dokáže natočit pravověrný horor a že ten někdo na režisérské židli bude Václáv Postránecký (!), obvlášť když ten horo není vůbec špatný! Ovšem hlavní mínus je že totálně neoriginální a na mnoha místech je to téměř doslovná předělávka původní ženy v černém (no dobře, sice tady žádná žena v černém není, ale to je to nejmenší. A já ji stejně jednou dokoukám, fakt). Vlastně je to docela povedený film, vypadá dobře a má krásně dobové propriety (drožka, oděvy) které ovšem zcela nesmyslně zabíjí detaily jako plastová rychlovarná konvice, nebo plastový tlačítkový telefon, což dokáže solidně zatočit s jakoukoliv atmosférou a působí to asi stejně esteticky, jako kopa chcíplých krys, kterým někdo na hřbety připevnil malé sedla.´zaokrouhleno dolu hlavně za nepřiznané vykrádání. " že já idiot si tu whisku nepřivez už ráno... " PS: divadelní hra, jež byla předlohou vůbec nemusí být špatná(27.5.2014)

• Němi

Ultra levne natoceny horor (a nemyslim tim jen nulove finance, ale celkove dilo), v kterem se ponizuje jinak vyborny František Němec na uroven prehravani pornofilmu. Scenar pak ma napad, sice neoriginalni ale je, jenze ten je vystaven z tech nejjednodusejsich ideii a za nekolik scen jsem se stydel za autory... Postranecky neni reziser a neco jako nacasovani a dobra mira mu nic nerika. Vsechny myslitelne chyby tak ve stopazi postupne najdou sve misto a obcasny povedeny moment spis vypada jako shoda nahod.(30.1.2010)

Naprosto vynikající F. Němec je to jediné, co bylo dotaženo do zdárného konce. Perfektně nastartovaná atmosféra děsivého, starého domu a jeho tajemné historie postupně ztrácí sílu. Místo očekávaného, silného rozuzlení, je zde jednoduchá česká duchařina s bíle osvíceným hošíkem. Skvělý potenciál měl raději vzít do ruky režisér, ne herec.(11.8.2013)

Komorný, sympatický, český televízny mysteriózny triler, ktorý nerobí zásadné chyby a občas zamrazí. Má pár prvkov, z ktorých som mával strach ako malý zo seriálu Verte Neverte. Na druhej strane : nemá triky povznášajúce toto dielo medzi reálnu hrozbu a škoda toho konca v ktorom sa dej napokon aj tak nevykryštalizoval tak, ako si to väčšina žiada.(21.5.2013)

• - Během noci se Jeremy (František Němec) svalí z pohovky a zůstává ležet na zemi, ráno se ale probouzí opět na pohovce. (tzv)

• - Václav Postránecký se při svém režijním debutu sice jako herec před kamerou neobjevil, ale propůjčil při telefonickém hovoru hlas nadřízenému pana Hurleyho. (Tom_Lachtan)

• - Po 16 letech před filmovou kamerou Jaroslava Tvrzníková. (M.B)