poster

Travis (TV film)

Horor

Česko, 1997, 79 min

 • Tom_Lachtan
  ***

  Hele, kdo by to byl řekl, že někdo v čechách dokáže natočit pravověrný horor a že ten někdo na režisérské židli bude Václáv Postránecký (!), obvlášť když ten horo není vůbec špatný! Ovšem hlavní mínus je že totálně neoriginální a na mnoha místech je to téměř doslovná předělávka původní ženy v černém (no dobře, sice tady žádná žena v černém není, ale to je to nejmenší. A já ji stejně jednou dokoukám, fakt). Vlastně je to docela povedený film, vypadá dobře a má krásně dobové propriety (drožka, oděvy) které ovšem zcela nesmyslně zabíjí detaily jako plastová rychlovarná konvice, nebo plastový tlačítkový telefon, což dokáže solidně zatočit s jakoukoliv atmosférou a působí to asi stejně esteticky, jako kopa chcíplých krys, kterým někdo na hřbety připevnil malé sedla.´zaokrouhleno dolu hlavně za nepřiznané vykrádání. " že já idiot si tu whisku nepřivez už ráno... " PS: divadelní hra, jež byla předlohou vůbec nemusí být špatná(27.5.2014)

 • Němi
  *

  Ultra levne natoceny horor (a nemyslim tim jen nulove finance, ale celkove dilo), v kterem se ponizuje jinak vyborny František Němec na uroven prehravani pornofilmu. Scenar pak ma napad, sice neoriginalni ale je, jenze ten je vystaven z tech nejjednodusejsich ideii a za nekolik scen jsem se stydel za autory... Postranecky neni reziser a neco jako nacasovani a dobra mira mu nic nerika. Vsechny myslitelne chyby tak ve stopazi postupne najdou sve misto a obcasny povedeny moment spis vypada jako shoda nahod.(30.1.2010)

 • Šimpy
  ***

  Uvažuju dokonce i nad čtyřma hvězdičkama, protože je tam pár skutečně silných, vypointovaných emotivních scén. Jen určitý druh čecháčství mi tam vadí...Nejvíce rušivá je scéna, kdy František Němec má vizi či halucinaci jedoucího kočáru a šílí, to bylo možná nadbytečné. Ale režijně Postránecký překvapil, protože místy funguje i atmosféra a herecky to drží především Somr a Němec. I pár lekaček se dočkáme....Škoda jen, že se příběh neodehrává v jiné době...třeba taková 50. léta by mu slušela víc....(11.8.2013)

 • obitus
  ***

  Nepřiznaná vykrádačka klasické Woman in Black i přes tento fakt fanouška žánru potěší. Atmosféra je vynikající (i když bych raději děj umístil do 19. století), příběh, až na hloupý závěr, skvěle šlape a do nadprůměru film vytahují předevěím skvělí herci. Nerudný Josef Somr a předevěím Němec, který jako by právě vylezl z libovolného hororu studia Hammer, jsou sázkou na jistotu. Jo a mimochodem, jde o jeden z mála českých horrorů, který je místy opravdu strašidelný. BTW Za kolik asi Susan Hill poskytla práva?(29.8.2004)

 • hladass
  ***

  Travis byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry, která se očividně silně inspirovala hororovou klasikou Woman in Black (dá se říct, že je to neoficiální český remake)... Byl jsem docela překvapen, atmosféra byla výborná, herci přímo dokonalí (zejména František Němec), proto škoda toho velmi nepovedeného závěru, který film shazuje do čistého průměru... Ale i tak tenhle film musím každopádně na to jedno shlédnutí doporučit...(2.11.2012)

 • - Během noci se Jeremy (František Němec) svalí z pohovky a zůstává ležet na zemi, ráno se ale probouzí opět na pohovce. (tzv)

 • - Václav Postránecký se při svém režijním debutu sice jako herec před kamerou neobjevil, ale propůjčil při telefonickém hovoru hlas nadřízenému pana Hurleyho. (Tom_Lachtan)

 • - Po 16 letech před filmovou kamerou Jaroslava Tvrzníková. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace