2001: Vesmírná prda

2001: Vesmírna prda

Komedie / Sci-Fi

Kanada / USA / Německo, 2000, 100 min

• Dr.film

Parodie Leslieho Nielsena mně vždycky upřímně rozesmáli - mám na mysli zejména série Bláznivých střel. U Vesmírné prdy se jedná už o pouhé opakování se dobře fungujících vtipů ze zmiňované Bláznivé střeli, a ještě k tomu vsazené do tak imbecilního scénáře (svého žánru), že logika a pointa humoru tu upadá hluboko na dno trapnosti.(31.12.2004)

• waits

Dokoukal jsem, ale jen, ze jsem se měl čím zabavit, lehká večeře, čaj z medunky před spaním a tak; v kině bych se už dávno odebral do kinobaru. Jsem shovívavý k jakékoliv komediální blbině, podmínkou ovšem je, že mě rozesměje. To se zadařilo asi dvakrát (vždy Nielsen ve standardně podařeném Brabcově dabingu, zbytek francouzko-německo-kamadského ansamblu působil poměrně nejapně), což je v porovnání s podvečerním dílem Simpsonů, sledovaným téhož dne (První Lisino slovo) tristní výsledek.(27.11.2011)

• Triple H

Vďaka autorom tejto „komédie“ som dostal šancu pričuchnúť k naozajstnému dnu filmovej zábavy. Film je preplnený plejádou hercov tak beštiálne zlých, že by nemohli ani predávať koberce v Tescu. Leslie Nielsen, ktorý kedysi dokázal byť naozaj vtipný, dnes vo svojich pokusoch o vtipnosť dosahuje až luďkosobotovskú úroveň. Je už asi skrátka príliš starý a jeho opičky mi dnes prídu rovnako zábavné ako keby som mal v televízii sledovať program s Ivanom Vojtekom sústreďujúci sa na makrobiotickú stravu. Čo ale kazia mizerní herci, by mohol teoreticky podržať kvalitný scenár. Bohužiaľ scenár filmu a vtipy v ňom pôsobí ako mnohokrát vyprané tričko s fotkou Karla Gotta – nudne a vyžmýkano. Film sa síce snaží rozosmiať čo mu sily stačia, ale jednotlivé scénky sú také trápne, že by sa na nich nezasmial ani Oliver Andrásy. Skrátka je to špina. Niečo by mohla zachrániť výprava a réžia, ale zázrak sa pochopiteľne nekoná a nekonečná nuda spolu s papundeklovými kulisami je to, čo sa vám s charizmou Pavla Ruska drzo vysmeje do ksichtu. Jednoducho sa pre dobré komédie s Lesliem Nielsenom asi budeme musieť obracať smerom k zaprášeným kazetám s nahratými Bláznivými Strelami. Takéto kúsky totiž človeka pripravia iba o čas. Na záver ešte treba pochváliť distribútora za „vtipný“ názov. P.S.: Jedna hviezdička za Ophéliu Winter a jeden obstojný vtip.(23.7.2006)

• D.Moore

Leslie Nielsen se sice snaží... ale je bohužel jediný. Jednu hvězdu dávám za pár dobrých fórů (titulková scéna, dementní ničení modelu měsíční základny, In the NAVY v podání Tří tenorů, revolver "Tohle je prda!"), kterých je ale žalostně málo, druhou za slušný dabing Vladimíra Brabce (jo, já vím, že to není zrovna košer, ale co už).(12.5.2009)

• Olík

Začátek nového tisíciletí: Světem se šíří zvěsti o únosu amerického prezidenta, kterého v bílém domě nahradil jeho klonovaný dvojník. Za vším stojí mimozemšťané připravující se na invazi a tak nezbývá než do akce poslat nejlepšího muže tajných ozbrojených složek Franka Drebina. Moment, tady máme nějaký renonc - správně, na měsíční základnu není vyslán zkázonosný příslušník losangelské policie poručík Drebin, ale jeho budoucí já, zkázonosný vesmírný agent Richard "Dick" Dix. Ano, pomineme-li futuristický design Dickova dobrodružství, tak inspiraci legendárními Bláznivými střelami nalezneme za každým rohem, ať už jde o celkové schéma nebo jednotlivé menší gagy. Bohužel jednu zásadní věc se kanadským tvůrcům nepodařilo zkopírovat a tou je kvalita.(28.11.2011)

• - Rozpočet 26 000 000 amerických dolarů. (Čiban)