2001: Vesmírná prda

2001: Vesmírna prda

Komedie / Sci-Fi

Kanada / USA / Německo, 2000, 100 min

• Karlsberger

Docela průměrná komedie s pár dobrými vtipy. Leslieho Nielsena jako herce mám rád, sice Vesmírná prda je trochu slabší film, ale stále se na to dá v pohodě koukat. Je jen škoda, že autoři promrhali většinu rozpočtu za pohyblivé pódium a ne za kvalinější dojem z filmu. Nejlepší část filmu byla bezesporu hláška „Tohle je prda!!". Na samotném konci je potom výběr z efektů zvuků prdů, který se stal snad známější něž film samotný.(26.5.2016)

• sedm.1

Hrůza, děs, bída!!! A já si myslel, že králové těch nejsračkovitějších parodií je zoufalé tvůrčí duo Friedberg / Seltzer. Ani náhodou. Tahle Vesmírná sračka, tedy pardon, prda, je svou debilitou dokázala ve své trapnosti překonat již o dost dříve. A je to o to smutnější, že se toho zúčastnil i herecký bůh žánru parodie Leslie Nielsen. Vesmírná prda totiž svým stylem a úrovní humoru překonala veškeré mé nejčernější představy o tom, jak se dá jen něco zprznit. V celé té pitomosti se snad nevyskytl jediný opravdu vtipný či jinak vydařený moment, veškeré postavy jsou jen tupou a nezábavnou hroudou masa, působící trapně a neohrabaně, tvůrci se zde pak navíc i snažili dát dohromady nějakou tu trochu funkční zápletku a dopadlo to též samozřejmě katastrofálně, prostě úroveň celého filmu je ve všech směrech naprostou odpadní stokou. Vesmírná prde je zkrátka nekompromisně smutnou ukázkou toho, jakým směrem se začala parodie v novém tisíciletí ubírat a stala se vlastně i zároveň prvním hřebíčkem do žánrové rakve. Velmi smutné, ještě víc trapné a ze všeho nejvíc degradující, a to jak žánr, tak Leslieho Nielsena, tak především i mě, jako diváka.(30.3.2013)

,,Turbo zapnuto...uááááááááááááááá!" ,,Proč se tak radujou? Taky byste se radoval, kdybyste mohl jen jednou za rok..." Není to ani Bláznivá střela ani Spaceballs, ale úplný propadák? To je pro mne většina trapných tekutinových amerických hovadin. Přes řadu hluchých míst jsem se několikrát zasmál a opravdu mě pobavil koncert se všemi eskapádami a trapasy. Příjemný dabing V.Brabce dostává ode mne hvězdu navíc. Je to ptákovina, ale to snad divák očekává, ne?(25.3.2013)

• Dr.film

Parodie Leslieho Nielsena mně vždycky upřímně rozesmáli - mám na mysli zejména série Bláznivých střel. U Vesmírné prdy se jedná už o pouhé opakování se dobře fungujících vtipů ze zmiňované Bláznivé střeli, a ještě k tomu vsazené do tak imbecilního scénáře (svého žánru), že logika a pointa humoru tu upadá hluboko na dno trapnosti.(31.12.2004)

• Nancy

A horší a horší... Leslie Nielsen se zapsal do dějin jako komik a herec komediálních rolí, bohužel už mu nestačí jen udělat pár ksichtíků nebo říct dvě - tři celkem vtipné hlášky, na to už si publikum zvyklo. Možná by Lesliemu neškodilo, kdyby si zase střihnul nějakou vážnou roli a nedělal ze sebe pořád kašpara. Film místy postrádá logiku a je značně nudný. Leslie už zkrátka neseká jednu vtipnou hlášku za druhou, jako tomu bylo v Bláznivých střelách. Mám ho ale pořád, ani nevím proč, tak nějak ráda i když v podstatě to co předvádí v poslední době by zvládl každý amatérský herec líp nebo aspoň na stejné úrovni.(21.2.2005)

• - Rozpočet 26 000 000 amerických dolarů. (Čiban)