2001: Vesmírná prda

2001: Vesmírna prda

Komedie / Sci-Fi

Kanada / USA / Německo, 2000, 100 min

• cachina

Jsem celkem fanouškem Leslie Nielsena a Bláznivé střely patří mezi mé velmi oblíbené komedie. Ale tohle už bylo na mě moc. Tvůrci se snaží jít po stopách právě Bláznivé střele, najdeme zde mnoho převzatých prvků - Leslie opět v roli nemotorného policisty, nesmí chybět ani jeho komentář, výměna důležitých osobností, závěrečná sekvence během galavečeru atd. Ale bohužel film tak dobře jako Bláznivá střela nefunguje. Neoriginální, nepříliš vtipné, laciné gagy, nepovedené triky a masky. Tenhle film neměl vzniknout. A mimochodem nejtrapnější závěrečné titulky, jaké jsem kdy viděl.(25.3.2013)

• Pupidyk

Tenhle film má u mě nálepku nejhoršího počinu kinematografie všech dob. Od názvu, nad kterým by se ani zhulenec nepousmál, přes bezkonkurenční scénář, nad kterým by se i Uwe Boll chytal za hlavu, po herecký výkon Nielsena, který si očividně myslí, že mu jedna držka vystačí na celý život. Od A do Z, odpad, odpad, odpad. Jediné pozitivum na tomto braku bylo, že při promítání byl úplně prázdný sál, takže jsme s kamošem skákali přes sedadla.(8.2.2007)

• Dr.film

Parodie Leslieho Nielsena mně vždycky upřímně rozesmáli - mám na mysli zejména série Bláznivých střel. U Vesmírné prdy se jedná už o pouhé opakování se dobře fungujících vtipů ze zmiňované Bláznivé střeli, a ještě k tomu vsazené do tak imbecilního scénáře (svého žánru), že logika a pointa humoru tu upadá hluboko na dno trapnosti.(31.12.2004)

• Crowe23

Proč jsem se na to jen díval? Než jsem viděl tuto frašku považoval jsem Leslieho Nielsena za poměrně vtipnýho chlapíka, ale teď mám o něm jen to nejhorší mínění. Jak se mohl upsat se něčemu s tak příšerným scénářem a neskutečně trapnými pokusu o humor? Co se to s ním jenom stalo? Už Pan Magor byla pěkná hovadina, ale tohle ho ve všech ohledech špatnosti trumfuje.(9.4.2010)

• Terminus

"Připoutejte se, prosím!" a série "Bláznivá střela" udělaly z L. Nielsena právem komediální hvězdu a režiséři si zřejmě začali myslet, že obsazení tohoto Kanaďana do filmu z díla udělá automaticky komedii k popukání. Ačkoliv tak netvrdím z pozice zarytého Nielsenova fanouška, domnívám se, že v "Prdě" je nejvtipnější Nilesen sám o sobě (tedy jeho herecká kreace), pak už film nemá příliš co nabídnout. Gagy jsou násilné a nucené, jakoby režiséři tušili, že diváci budou čekat takovou palbu vtipů jako ve výše zmíněných komediálních skvostech. Palba vtipů však postrádá nejen kvantitu, ale i účinnost. Snad jen v té kvantitě se tvůrci vyrovnali Nielsenovým nejlepším filmům. Jedním z nástrojů spouštějícím smršť gagů je obsazení (dvojníků) celebrit do několika rolí (Prince, Madonna, tři tenoři a především pak papež: "Bože, dej mi zprávu!" - "Pane, došel vám email!"). Nicméně jak narážky na Šestý smysl, 2001: Vesmírnou odysseu, tak třeba fekální vtipy (WC pro mimozemšťany, z nichž někteří chodí jen jednou za rok) se míjí účinkem. Snad pro vtipem neobhajitelnou vulgárnost hodnotí mnozí tento film jako "odpad!". Nemyslím si, že je na tom "prda" tak zle. Není to marnost na marnost, spíše jedna z mnoha nepovedených komedií (parodií) - rozuměj komedie, které se daří asi každý desátý vtip. Počkejte však do konce titulků - namísto koláčků a mléka se dočkáte zasvěcení užitečného pro celý život.(6.1.2005)

• - Rozpočet 26 000 000 amerických dolarů. (Čiban)