2001: Vesmírná prda

2001: Vesmírna prda

Komedie / Sci-Fi

Kanada / USA / Německo, 2000, 100 min

• Terminus

"Připoutejte se, prosím!" a série "Bláznivá střela" udělaly z L. Nielsena právem komediální hvězdu a režiséři si zřejmě začali myslet, že obsazení tohoto Kanaďana do filmu z díla udělá automaticky komedii k popukání. Ačkoliv tak netvrdím z pozice zarytého Nielsenova fanouška, domnívám se, že v "Prdě" je nejvtipnější Nilesen sám o sobě (tedy jeho herecká kreace), pak už film nemá příliš co nabídnout. Gagy jsou násilné a nucené, jakoby režiséři tušili, že diváci budou čekat takovou palbu vtipů jako ve výše zmíněných komediálních skvostech. Palba vtipů však postrádá nejen kvantitu, ale i účinnost. Snad jen v té kvantitě se tvůrci vyrovnali Nielsenovým nejlepším filmům. Jedním z nástrojů spouštějícím smršť gagů je obsazení (dvojníků) celebrit do několika rolí (Prince, Madonna, tři tenoři a především pak papež: "Bože, dej mi zprávu!" - "Pane, došel vám email!"). Nicméně jak narážky na Šestý smysl, 2001: Vesmírnou odysseu, tak třeba fekální vtipy (WC pro mimozemšťany, z nichž někteří chodí jen jednou za rok) se míjí účinkem. Snad pro vtipem neobhajitelnou vulgárnost hodnotí mnozí tento film jako "odpad!". Nemyslím si, že je na tom "prda" tak zle. Není to marnost na marnost, spíše jedna z mnoha nepovedených komedií (parodií) - rozuměj komedie, které se daří asi každý desátý vtip. Počkejte však do konce titulků - namísto koláčků a mléka se dočkáte zasvěcení užitečného pro celý život.(6.1.2005)

• Melies

0 / 10 Vskutku dementný názov (nemyslím originál) je predzvesťou toho, čo sa bude diať na obrazovke. Fekálne vtipy sú striedané trápnymi, trápne vtipy chorobomyselnými, chorobomyselné debilnými a debilné blbými. Tomu hovorím gradácia deja! Nebyť sexi hlavnej hrdinky, vypol by som to už po desiatich minútach. Sakra!!! Na čo ju tam pchali! PS: Ospravedlňte môj trochu ostrejší slovník, to ten južanský temperament.(20.1.2005)

• sedm.1

Hrůza, děs, bída!!! A já si myslel, že králové těch nejsračkovitějších parodií je zoufalé tvůrčí duo Friedberg / Seltzer. Ani náhodou. Tahle Vesmírná sračka, tedy pardon, prda, je svou debilitou dokázala ve své trapnosti překonat již o dost dříve. A je to o to smutnější, že se toho zúčastnil i herecký bůh žánru parodie Leslie Nielsen. Vesmírná prda totiž svým stylem a úrovní humoru překonala veškeré mé nejčernější představy o tom, jak se dá jen něco zprznit. V celé té pitomosti se snad nevyskytl jediný opravdu vtipný či jinak vydařený moment, veškeré postavy jsou jen tupou a nezábavnou hroudou masa, působící trapně a neohrabaně, tvůrci se zde pak navíc i snažili dát dohromady nějakou tu trochu funkční zápletku a dopadlo to též samozřejmě katastrofálně, prostě úroveň celého filmu je ve všech směrech naprostou odpadní stokou. Vesmírná prde je zkrátka nekompromisně smutnou ukázkou toho, jakým směrem se začala parodie v novém tisíciletí ubírat a stala se vlastně i zároveň prvním hřebíčkem do žánrové rakve. Velmi smutné, ještě víc trapné a ze všeho nejvíc degradující, a to jak žánr, tak Leslieho Nielsena, tak především i mě, jako diváka.(30.3.2013)

• SeBig

no pár krát jsem se zasmál ale jinak je to hrozná kravina a příběh je docela nudný a mylsle jsem že to bude víc SCI-FI...ale zase sem čekal větší kokotinu mohlo to být horší třeba jako agenti dementi to je daleko horší než tohle a scéná s parukou tam jsem se hodně nasmál. Ale jinak má Nielsen lepší komedie (Utopenec na uteku)..(5.10.2010)

• Nancy

A horší a horší... Leslie Nielsen se zapsal do dějin jako komik a herec komediálních rolí, bohužel už mu nestačí jen udělat pár ksichtíků nebo říct dvě - tři celkem vtipné hlášky, na to už si publikum zvyklo. Možná by Lesliemu neškodilo, kdyby si zase střihnul nějakou vážnou roli a nedělal ze sebe pořád kašpara. Film místy postrádá logiku a je značně nudný. Leslie už zkrátka neseká jednu vtipnou hlášku za druhou, jako tomu bylo v Bláznivých střelách. Mám ho ale pořád, ani nevím proč, tak nějak ráda i když v podstatě to co předvádí v poslední době by zvládl každý amatérský herec líp nebo aspoň na stejné úrovni.(21.2.2005)

• - Rozpočet 26 000 000 amerických dolarů. (Čiban)