Philipp je od svých osmi let sirotek. Po dvaceti letech se znovu vrací do své rodné vísky, aby převzal a prodal dědictví po svém nenáviděném předkovi. Jakmile se však ocitne v místech svého dětství, začnou se dít podivné věci… Philipp zjišťuje, že jeho dávní přátelé jsou zapleteni do strašlivé kletby! (oficiální text distributora)

cariada

Němci přijemně překvapili. Duchařina, o tom, když se vrací maldík po letech domů , tak se začnou dít divné věci a jeho kamarádi mají divné sny a vidí kluka se zavázanýma očma. Postupně zjištují, že zatím stojí jejich prarodiče a duch se ted mstí přes dvě generace na nich. Jeden kamarád umírá za druhým a jim nezbývá než přijít tomu celému na kloub. Kdysi dávno právě ty prarodiče ještě jako děti zavinili smrt jiného kluka. Jenže né každý z těch staříků se chce přiznat k činu. A nakonec je v tom ještě něco mnohem horšího než se zdá. Zajimavý horor, a přijemnou atmosférou. ()

eraserhead666

Duch před kterým se zachráníte tak, že dveře zablokujete židlí? No kurva drát, to je echt deutsche original kunst. Stejně tak mě dost prudily objevující se mokré stopy chodidel, když duch chodil v botách a hlavně fakt, že film postrádal jakékoliv odhalování tajemství, když podstatu Gongera vykecal již v prvních minutách. A tak z filmu zbyl jen podprůměrný mix všech možných klišé a neoriginálních postupů viděných v takřka každé duchařině a ten ultraklišovitý závěrečný zvrat vás už jen dorazí poslední ranou z nemilosti. Ale árijské Němky jsou docela šťavnaté kůstky :-). ()

peter12

Hneď prvé slová o legende,že ľudia ktorý prišli o život krutým spôsobom sa vracajú ako duchovia a pomstia sa na potomkoch svojich vrahov.Už to mi dávalo signál že film bude kopírka iných filmov a aj oveľa lepšie spracované.Dialógy boli hrozné a herci toporný.Je tu atmosféra ale poskromne.Príbeh je predvídateľný,scénar nemá čim zaujať a je strašne nezáživný.Ale čo je Najsmutnejšie film sa ani nesnaží byť iný alebo byť niečim výnimočný.Totálny Nemecký brak,ktorý je tak fadný a tak prehnane debilný,až mi ho je ľúto.Za koncový pohlaď mladého satana dávam 2* ale nič viac. ()

darkrobyk

Zpočátku to vypadalo jako jedna epizoda z Midsomeru, fantastično tomu dalo nový rozměr. Synové pykají za hříchy svých dědů, aniž by tušili, proč byl onen zločin spáchán. Pověst o gongerovi, mstivém duchovi zavražděného, je sice s tímto Bohem zapomenutým krajem spjata, avšak ne všichni jsou ochotni jí věřit. Starobylé sídlo, mlha, tajemné moře a noční můra, která se umí zhmotnit. Naštěstí žádný prvoplánový bubufilm, kde mají diváka vylekat padající puklice. Ano, příběh originální není, ale je solidně odvyprávěný a závěr si zaslouží hvězdu navíc. Pěkný vizuál, slušná hudba. Na televizní film povedené... ()

4everMan

Čekal jsem od tohoto (německého!) hororu nějakou stupiditu. A hle, jak milé překvapení, když jsem zjistil, že to stupidita není. Vyzdvihávám technické zpracování, kameru a (opravdu) výbornou hudbu. K ději, ze začátku to vypadalo velice slušně, až jsem uvažoval o 4*. Jenže přibližně od dvou třetin se film začal zbytečně šroubovaně komplikovat. Nápad byl asi dobrý, ale zbytečně se to zamotalo. Hlavní představitelka Helmy mi byla velice sympatická:) Je to něco jako 3+*. 60%. ()