FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (TV seriál)

• Česko

Záblesk budoucnosti

FlashForward

FlashForward

Drama / Sci-Fi

USA, 2009 - 2010, 15 h 46 min (Minutáž: 22x45 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Joseph Fiennes, John Cho, Jack Davenport, Sonya Walger, Zachary Knighton, Christine Woods, Peyton List, Courtney B. Vance, Brían F. O'Byrne, Dominic Monaghan, Rachel Roberts, Gabrielle Union, Shohreh Aghdashloo, Barry Shabaka Henley, Annabeth Gish, Gina Torres, Lee Thompson Young, Ryan Wynott, Alex Kingston, Genevieve Padalecki, Júko Takeuči, Lennon Wynn, Michael Massee, Callum Keith Rennie, Rodney Rowland, Frank John Hughes, Michael O'Neill, Peter Coyote, Julio Oscar Mechoso, Elizabeth Rodriguez, Ricky Jay, Tom Everett, Michele Boyd, Bryce Robinson, Glynn Turman, Navi Rawat, Jessica Tuck, Talia Balsam, Gil Bellows, James Cosmo, James Remar, Owiso Odera, Amy Rosoff, Ravi Kapoor, Michael Ealy, James Callis, Neil Jackson, Lindsay Pulsipher, Barbara Williams, Toši Toda, Anthony Azizi, Jake Johnson, Cynthia Addai-Robinson, Dominic Rains, Marc Menchaca, Blair Redford, Chris Coy, Elise Robertson, Ted Alderman, Sean O'Bryan, Gina Hiraizumi, Seth MacFarlane, Will Poston, Mackenzie Foy, Mike Cochrane, Matt O'Neill, Stephnie Weir, Lisa Darr, James Frain, Russell Vance Bailey, Daniel Zacapa, Mel Rodriguez, Pascal Petardi, Vinicius Machado, Blake Robbins, Clint Culp, Ashley Jones, Sufe Bradshaw, Laura Marano, Geoffrey Owens, Mark Famiglietti, Chelsea Rendon, Hannah Marks, John Prosky, Milauna Jackson, Adam Tsekhman, Chyna Layne, Elizabeth Sung, Rizwan Manji, Nick Roth, Peggy Stewart, Lawrence Mandley, Kelly Galindo, Micole Mercurio, Robb Skyler, Omid Abtahi, Jerome Ro Brooks, Patti Yasutake, Lynn Whitfield, James Carraway, Guido Föhrweißer, Brian Skala, Carlease Burke, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Anna Khaja, Norma Maldonado, Anthony Martins, John O'Brien, Curt Lowens, Peter Koch, Cooper Huckabee, Derwin Jordan, Marina Black, Alan Ruck, Taylor Geare, Kim Dickens, Thomas Kretschmann, Keir O'Donnell, Arjay Smith, Michael Cavanaugh, Emerson Brooks, Reila Aphrodite, Brad Raider, Paula Newsome, Lindsay Crouse, Seana Kofoed, Patrick J. Adams, Paul Bates, Teddy Chan, David Haley, Travis Johns, Kerri Higuchi, Carmen Argenziano, Carrie Genzel, James Gleason, Anthony Skordi, Lee Garlington, Michelle Hurd, Dominic Bogart, David P. Johnson, John Cho (a.z.), Shohreh Aghdashloo (a.z.), James Callis (a.z.), Lee Thompson Young (a.z.), Shohreh Aghdashloo (vyp.), Ivar Brogger, Josh Kelly, Loren Lester, Nadine Ellis, Brandon P Bell, Mustafa Haidari, Shaun Duke, Robert Neary, Terry Woodberry, Jim Lau

V podstatě jde o jedno. Vytvořit "coolovost" a pak se jen tak doplácat k nějakému konci. Ta "coolovost" je v tomto případě výpadek, který zamotá osudy několika relativně sympatickým postavám. Nějaký konec znamená, že vlastně je jedno, jak to skončí, hlavně že se mají všichni rádi. Nebylo to špatný, ale mohlo to být lepší. Zatraceně lepší.(25.10.2011)

• Hrabka

Pár epizod v úvodu navnadilo, ústřední nápad stojí za to, ale po zhlédnutí celé první (a zřejmě poslední) série můžu říct dvě slova: promrhaný potanciál. To, co začne tak dobře, se postupem času změní v polonudnou nastavovanou kaši. Autoři pořádně neví co a jak, děj začíná čím dál tím víc nudit a přibývá momentů, za který bych autory nejradši odstřelil. Vlastně se sám sobě divím, že jsem to dokázal dokoukat. Čekal jsem aspoň obstojný zakončení, ale toho jsem se taky nedočkal. Konec je vlastně nekonec, pauza, nic... To mě teda dost naštvalo a díky tomu snižuju ještě o hvězdičku, ale co mě během celýho seriálu vytáčelo ještě víc byly ty neskutečně sračkoidní, po americku vyblitý, vedlejší příběhy, který tam byly jednak úplně k hovnu, ale hlavně byly neskutečně otravný (Aaron-Tracy, Bryce-Nicole-Keiko, těhotenství Janis,...). Celkově postavy nestojí za moc, Mark mi ke konci s těma jeho pohledama už lezl krkem (měl radši zůstat se Zajcevem v kašně ve Stalingradu :-)), zbytek osazenstva taky nic moc, nejoblíbenější byl asi "MCBP" Dementri a "Smíšek" Simon. V celkovým pohledu můžu říct, že se z toho nápadu dalo vytřískat mnohem víc, seriál za moc nestojí a nemůžu ho nikomu doporučit.(1.7.2012)

Toto je presne ten typ seriálu ktorý musím začať pozerať v štvrtok večer, aby som ho mohla dopozerať do konca takmer bez prestávok. Priznám sa, nevedela som čo mám od seriálu očakávať, takže som si jednoducho pustila prvý diel. A potom druhý, tretí... a na tretí deň, keď som FlashForward dopozerala musím povedať že je to jeden z najlepších seriálov aký som kedy videla. Nielen v tom že celý čas ma držal v napätí čo bude ďalej, že dej sa neustále vyvýjal, že všetko postupne do seba zapadalo. Ale aj preto, že človeka donúti trošku sa zamyslieť. Šiesta hviezdička za hudbu :). Seriál si zaslúži pokračovanie, aspoň ešte jednu sériu kde všetko ukončia a vysvetlia. Dovtedy si prečítam knihu na motívy ktorej bol seriál natočený.(19.3.2011)

Napínavé...chování postav je občas těžko pochopitelné (Agent Noh a jeho úlet v Somálsku) a občas je (logicky) kvůli zápletce náročnější vstřebat posloupnost údálostí. Ale celkově se mi líbí hl. myšlenka příběhu...je možné změnit budoucnost na základě svobodné vůle a rozhodování? Anebo všechny cesty vedou k jednomu cíli...(24.5.2010)

Seriál je u konce, bohužel zvládl jen první sezonu, ale nedá se nic dělat. Vysoká očekávání, vysoké rozpočty a nutnost stát se hitem stála celé osazenstvo místa a velmi potenciálem nabitý příběh je u ledu. Je to škoda? Rozhodně ano, první půlka je plná rozpaků, ale co se odehraje poté, se dneska dá nazvat jen precizně zvládnutou resuscitací. Děj se rozjede na plné obrátky, ani na minutu nenudí, postavy dostávají větší smysl i hloubku a celý kolotoč směřuje k jistému, známému, ale nutnému konci. Tempo i atmosféra příběhu, v kterém jsou někteří napřed ne proto, že scénárista chce, ale protože viděli (ano opravdu viděli) budoucnost, má úplně jinou šťávu a já jen doufám, že třeba jednou, se seriál obnoví a ukáže, jak druhou sezonu udělat nezapomenutelnou, stejně jako druhá část té první. I samotné finále stálo za to. (seriál viděn celý)(5.10.2009)

• - Seriál je adaptací románu "FlashForward", jejímž autorem je Robert J. Sawyer. Román byl publikován v roce 2000 a znázornil lidstvu vizi budoucnosti za 21 let. (Elwanelyn)

• - Aktéři seriálu vidí vizi, co se stane nebo nestane 29. dubna 2010. 29. dubna se narodil autor knižní předlohy Robert J. Sawyer. (Elwanelyn)

• - Christine Woods (Janis Hawk) a Neil Jackson (Lucas Hellinger) sa predtým už stretli v 3. epizóde 3. série seriálu How I Met Your Mother (2005). Obaja účinkovali iba v jednej (spoločnej) epizóde, Neil Jackson si zahral postavu menom Ian, zakiaľ čo Christine Woods dostala rolu bezmennej servírky. (QooBo)