FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (TV seriál)

• Česko

Záblesk budoucnosti

FlashForward

FlashForward

Drama / Sci-Fi

USA, 2009 - 2010, 15 h 46 min (Minutáž: 22x45 min)

Joseph Fiennes, John Cho, Jack Davenport, Sonya Walger, Zachary Knighton, Christine Woods, Peyton List, Courtney B. Vance, Brían F. O'Byrne, Dominic Monaghan, Rachel Roberts, Gabrielle Union, Shohreh Aghdashloo, Barry Shabaka Henley, Annabeth Gish, Gina Torres, Lee Thompson Young, Ryan Wynott, Alex Kingston, Genevieve Padalecki, Júko Takeuči, Lennon Wynn, Michael Massee, Callum Keith Rennie, Rodney Rowland, Frank John Hughes, Michael O'Neill, Peter Coyote, Julio Oscar Mechoso, Elizabeth Rodriguez, Ricky Jay, Tom Everett, Michele Boyd, Bryce Robinson, Glynn Turman, Navi Rawat, Jessica Tuck, Talia Balsam, Gil Bellows, James Cosmo, James Remar, Owiso Odera, Amy Rosoff, Ravi Kapoor, Michael Ealy, James Callis, Neil Jackson, Lindsay Pulsipher, Barbara Williams, Toši Toda, Anthony Azizi, Jake Johnson, Cynthia Addai-Robinson, Dominic Rains, Marc Menchaca, Blair Redford, Chris Coy, Elise Robertson, Ted Alderman, Sean O'Bryan, Gina Hiraizumi, Seth MacFarlane, Will Poston, Mackenzie Foy, Mike Cochrane, Matt O'Neill, Stephnie Weir, Lisa Darr, James Frain, Russell Vance Bailey, Daniel Zacapa, Mel Rodriguez, Pascal Petardi, Vinicius Machado, Blake Robbins, Clint Culp, Ashley Jones, Sufe Bradshaw, Laura Marano, Geoffrey Owens, Mark Famiglietti, Chelsea Rendon, Hannah Marks, John Prosky, Milauna Jackson, Adam Tsekhman, Chyna Layne, Elizabeth Sung, Rizwan Manji, Nick Roth, Peggy Stewart, Lawrence Mandley, Kelly Galindo, Micole Mercurio, Robb Skyler, Omid Abtahi, Jerome Ro Brooks, Patti Yasutake, Lynn Whitfield, James Carraway, Guido Föhrweißer, Brian Skala, Carlease Burke, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Anna Khaja, Norma Maldonado, Anthony Martins, John O'Brien, Curt Lowens, Peter Koch, Cooper Huckabee, Derwin Jordan, Marina Black, Alan Ruck, Taylor Geare, Kim Dickens, Thomas Kretschmann, Keir O'Donnell, Arjay Smith, Michael Cavanaugh, Emerson Brooks, Reila Aphrodite, Brad Raider, Paula Newsome, Lindsay Crouse, Seana Kofoed, Patrick J. Adams, Paul Bates, Teddy Chan, David Haley, Travis Johns, Kerri Higuchi, Carmen Argenziano, Carrie Genzel, James Gleason, Anthony Skordi, Lee Garlington, Michelle Hurd, Dominic Bogart, David P. Johnson, John Cho (a.z.), Shohreh Aghdashloo (a.z.), James Callis (a.z.), Lee Thompson Young (a.z.), Shohreh Aghdashloo (vyp.)
  • Petroff

Po prvních třech epizodách... Základní námět zajímavej, asi to budu sledovat abych se dozvěděl, co se z toho vyklube za chujovinu... Udržení nastavené úrovně příliš nepředpokládám... Nesympatickej hlavní hrdina. NECHÁPU: proč spadlo 800 letadel nad USA? vždyť všechno lítá na autopilota... proč jsou tak ohořelý a okousaný budovy? že by kvůli těm stovkám padajících letadel?? ale no tak... Po 4. epizodě: Vyčpívá to, nádech záhady mizí, u mě přichází rozčarování z překlopení do prakticky rodinnýho seriálu Snižuju hodnocení z 4* na 3*. Po 6.dílu: Zůstává stejné schéma. Kdyby za půl roku někdo sestříhal celou serii do dejme tomu cca 3 hodin, bral bych to mnohem víc. Po 7.dílu: Ale sakra už. Celosvětovej fenomén nám ukážeme na asi 8mi lidech. Ach jo... Přestávám tu zhovadělost sledovat ...(14.10.2009)

Intenzivně napínavé, tajemné, dechberoucí, překvapivé, precizně natočené, hudebně podtržené (devátý díl ve znamení Boba Dylana a jeho úžasné Shelter from the storm), 50% herců na cenu Emmy, napínavě akční (přestřelka 5. dílu v parkovišti byla úžasná) a myšlenkově jedinečné. Mám jedinou otázku. Kde je ku*va druhá řada?(10.3.2012)

Po prvních pěti dílech dávám zatím lepší 3 hvězdy. Možná půjdu na 4, ale až podle vývoje seriálu, který má zajímavý nápad i potenciál, ale pár indicií mne varuje, že to scenáristi můžou lehce zničit jako zničili Heroes. Efekty jsou úžasné, dokonalá kamera, práce s atmosférou, barevnými odstíny... Zápletka zajímavá. Jen ty postavy tak nějak, mi nesedí. Nesedí mi mladej Fiennes a nevěřím mu jeho roli. Ostatní se hodně snaží, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to, co se stalo, bude jen atraktivním pozadím pro rodinné problémy - viz naprosto zbytečný díl v řetězci fast foodu s tím dealerem. Jsou tam nelogické věci, kdy třeba agent FBI hned uvěří anonymnímu telefonátu, nebo že letěj do Německa, aby zjistili, že v době výpadku padaly z nebe vrány (to nepadaly i jinde a nikdo si toho nevšiml?) A skutečně mi začíná vadit, že místo mysteriozní cestou se tvůrci vydávají tou cestou rodinných problémů a začíná to vypadat spíš jako Zoufalé manželky na Měsíci. Ostatně, většina 5. dílu byla WTFkoidní... EDIT PO 6. DÍLU: Snižuju na dvě hvězdy. Tohle je fakt o ničem a WTF momentů stále víc. --- EDIT po všech dílech. Nechám tři hvězdy. Na rozdíl od Lost se aspoň tvůrci snažili jednotlivé linie pospojovat, ale těch děr a logických nesmyslů je tak skutečně až moc. Některé věci jsou nahozené, jiné nedovysvětlené, jindy si už člověk ťuká na čelo (SPOILER: Když už na mně míří pistole napojená na mechanismus odpočtu a automatického stisku spouště, je možná jednodušší mezi pistoli a člověka umístit překážku, do níž by se kulka zaryla, než složitě přemýšlet, který drát dřív a jak, a dávat k tomu návod ve formě písničky z Dr. Seusse. Celé se to tváří tak strašně komplikovaně, ale už to neřeší třeba nerovnováhu, kdy lidé, kteří měli žít, spáchali sebevraždu. Stejně tak ti, co nic neviděli - proč hned zavádět sebevražedné a vražedné sdružení, když není jasné, jestli ti lidé nespali nebo mohlo jít o jiný problém? A nakonec mi vadí, jak seriál lavíruje mezi osudem daným a možností svobodné vůle, aby pak se přiklonil spíše k té determinaci, ale zase už dále nerozvíjí téma Božího muže... Zkrátka v mnoha ohledech se seriál posléze stává poněkud nevyváženým a neujasněným, postavy se chovají divně a všelijak, nu a co říci ke konci? Mysleli si tvůrci, že na konci každé sezóny přijdou další vize budoucnosti a zase se budou lidi honit za fantomy? Sorry, ale už v první a jediné sezóně to bylo časem únavné. A btw, kde je v posledním dílu ten nacista, co měl přiletět do Ameriky? Jo, a btw 2, jak to, že když byl v Americe den, byl den i ve všech dalších zemích světa, a ne třeba v Afghanistánu noc? A btw 3 - docela by mne zajímalo vysvětlení klokana - symbol, nebo náznak toho, že jde o sen?(23.10.2009)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AXN = 16.11.2009 + SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 3.1.2011 - rovnaký prípad ako DOLLHOUSE. Okolité obecenstvo prežíva doslova orgazmus, ja v tom žiaľ vidím debilnú somarinu s predvídateľným twistom v závere. Sledovali ste THRESHOLD vážení ? Prečo ste tam nehádzali po pilote 5-hviezdičiek ? Veď je to na úplne rovnakej úrovni. (28.9.2009) - Druhá epizóda bola narozdiel od pilotu výborná. Ak to bude pokračovať po tejto línii a tvorcovia nebudú špekulovať o mytológii, pridám sa k "stádu". (2.10.2009)(28.9.2009)

Celý seriál stojí a leží na jediném. Na závěrečném díle, který nás obeznámí se všemi nejasnostmi, záhadami a hlavně vysvětlí proč, že k tomu výpadku vlastně došlo a kdo za ním stojí. Bohužel ani jeden z těchto faktorů nebyl splněn a i přes skvělých 21 dílů seriál upadne v zapomnění. Neskutečně zpackaný závěr a fakt, že nebude objasňující pokračování, kazí celkové hodnocení seriálu. 4*, listopad 2014, pc(1.12.2014)

• - Herci Jack Davenport (Lloyd Simcoe) a Sonya Walger (Olivia Benfordová) hráli dříve v seriálu se stejným názvem, ale nikdy se nesetkali. Jack Davenport v anglické verzi seríálu Párování (2000) a Sonya Walger v jeho americké verzi (2003). (Elwanelyn)

• - Aktéři seriálu vidí vizi, co se stane nebo nestane 29. dubna 2010. 29. dubna se narodil autor knižní předlohy Robert J. Sawyer. (Elwanelyn)

• - Postavy Marka Benforda a Bryce Varleye byly pojmenovány podle autorů sci-fi románů Gregoryho Benforda and Johna Varleyho. Oba zmínění autoři jsou známí svými příběhy o časových paradoxech. (Greg)