Upíří deníky - Série 7

(série)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2015–2016), 15 h 21 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Paul Wesley, Ian Somerhalder, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Matthew Davis, Michael Malarkey, Annie Wersching, Elizabeth Blackmore, Scarlett Hefner (více)

Epizody(22)

V nepřítomnosti Eleny čelí naši hrdinové novým výzvám. Damon se potýká se zlomeným srdcem a navazuje hluboké přátelství s Bonnie, zatímco Stefan a Caroline pracují na svém vztahu. Caroline se stává náhradní matkou Alaricových dvojčat po smrti jeho ženy. Damon se snaží pomstít své matce Lily za to, že ho opustila kvůli skupině upířích čarodějů, což vede k hrozivým následkům. Obávaná lovkyně upírů Rayna Cruz pronásleduje Stefana a nutí ho k útěku. Damon a Enzo se spojí v boji proti většímu zlu, čímž ohrozí Bonniin život. (mikki089)

Tom10000

Troufám si tvrdit, že toto je druhá nejlepší epizoda celého seriálu. SPOILERY A POSTŘEHY ZE SÉRIE: Jistě, celou dobu nám tu chybí Elena, jež spí trvalým spánkem, a dokud Bonnie nezemře, bude tomu tak i nadále. Prvních cca. patnáct epizod nás provádí výhledy do budoucnosti. Do města se nastěhuje matka Stephana a Damona Lily a s ní i její rodina, především lesbické dívky Mary Louise a Nora spolu s němým mužem Beauem a Valerií. Ti s námi setrvají velmi dlouho, ostatní umírají do šesti epizod vlivem Damona apod. Jako jedinou možnost ochránit občany Mystic Falls vidí naši hrdinové v celkové evakuaci města. Dohoda s Lily je jasná: kdo překročí hranice města, může býti ihned mrtev. Damon je vůči dohodě ale skeptický, zejména poté, co heretici, tj. čarodějové a upíři dohromady, obsadí jeho dům. Vztah mezi Caroline a Stephanem rapidně sílí, totéž platí i o Mary Louise a Noře, díky 21.století již není jejich láska zakázaná. Lily je sice dost agresivní ze smrti jejich "dětí", přesněji dvou, jež umírají vlivem Damonových nálad, a uvězní Caroline. Po delší době, kdy se s Caroline vše vyřeší, začíná ale míti její vztah se Stephanem trhliny. Valerie je totiž bývalou láskou Stephana, ještě z doby před Katherine. Jen velmi neochotně se Stephan nakonec s Valerií sejde, ale nezdá se, že by k ní ještě něco cítil. Lily má nyní nový plán: osvobodit Juliana, upíra, do nějž se zamilovala po své údajné smrti a proměně v upíra. Damonovi, a dokonce ani Stephanovi se její plán nelíbí a varují ji před možnými následky. Těch ale nedbá a Julian se probouzí. V mnoha ohledech připomíná právého otce Stephana a Damona Gioseppeho. Oba dva si prochází vzpomínkami na dětství. Alaric mezitím řeší způsob, jak vrátit svoji milovanou Jo do života, a nachází Fénixův kámen.S jeho pomocí do ní ale nevysílá Jo, nýbrž zcela cizí upíří dívku. Kámen je totiž plný upířích duší, jež tam dala lovkyně upírů. Julian si kámen nakonec najde a když ho spojí s mečem, proklaje jím Damona. Nora zase Stephana. Oba končí v pekle. Dříve ale umírá Lily, poté, co si uvědomila svoje nevhodné chování a s Damonem a Stephanem se chystala Juliana zabít. Ale i přes přesvědčení svých heretiků Mary Louise zradí a díky tomu získá Julian triumf. Lily, když si ale myslela, že jejich naplánované spojení s Julianem a jí ještě nepomizelo, zabijí sama sebe a od Damona si zaslouží jen suché přání pobytu v pekle. Ten ji totiž již nepovažuje za matku. Následkům Fénixova kamene se sice Stephan úspěšně vzepře a s Bonniinou pomocí se dostane ven, Damonovi to ale trvá o dost déle a jen velmi pomalu se s nimi vyrovnává. Když všichni dostanou podivné psaní se symbolem X, dojde Julianovi, jenž nyní ovládá celé město, že se opět vrací lovkyně upírů Rayna Cruz. Během všeho, poté, co vlivem následků z Fénixova kamene údajně Damon spálí tělo Eleny, se porve s Julianem - je mu nyní vše jedno, ale emoce si nevypíná -. Nakonec ale zjistí, že Elena je v pořádku. Rayna je sice zatím jen starou babičkou a Bonnie s Caroline a Damonem po ní pátrají, ten, kdo ji ale přivede zpět do mládí, je Enzo. Ten nyní pracuje pro sebe a lovkyně upírů je jednou z jeho nových specialit. Julian umírá. Mladá Rayna Cruz označí mečem s Fénixovým kamenem, jenž jí patří, Stephana namísto Damona (Stephan ho kryl) a ten musí utíkat. Damon se rozhodne odklidit se a vysuší se. Po třech letech Stephan žádá Damona, aby mu pomohl, a probudí ho. Situace je vážná. i přes veškerou snahu, když Stephan utíkal s Valrerií a vzájemně se do sebe zamilovali, si ho Rayna nakonec najde a prokleje ho mečem. V tu chvíli ale zasahuje náhoda. Mary Louise byla vězněna ve Zbrojnici, jež není tak milá, jak se zdá, a vede ji příbuzná Enza, a s pomocí krve Rayny, jež odtamtud později unikla, je otrávena. Nora je později, po Stephanově probodnutí, označena, ale meč je v automobilu. Společně ho zničí. Tím ale nastávají ještě větší komplikace. Všechny duše prchají pryč a Rayna je vidí. Po pár dílech, kdy Damon nalézá Stephanovu duši v těle drogově závislého alkoholika a přenese ho zpět do svého těla, se dozvídáme i něco o posledních třech letech Enza a Bonnie. Poté, co ji Damon opustil, je Bonnie nešťastná. Jelikož ví o zbrojnici, hledá někoho, kdo by ji mohl pomoci před pronásledováním ze strany organizace. Zároveň se zamiluje do Enza a nevědomky bere prášky s Rayninou krví, aby se kryla před Zbrojnicí. Enzo vše zjistí moc pozdě a Bonnie je na tom zle. S pomocí domluvy mezi Zbrojnicí a Damonem jsou všichni upíři chyceni a s nabídkou Rayny, že jim dá svůj poslední život, se ho rozhodnou dát Bonnie. Rayna měla totiž osm šamanských životů. Tři spotřebovala na své omládnutí, čtvrtý a pátý ji sebral Klaus a mocná čarodějnice, a šestý a sedmý Damon. Má to ale háček. S jejím životem musí převzít i řemeslo lovkyně. A tak zatím, co označí ve spánku Damona, Stephana i Enza, Stephan prchá a řeší vztahovou krizi s Caroline, jenž má již Joininy děti, - dvojčata, dívky - jimž jsou tři roky a vychovává se s Alaricem. Damon zase řeší svůj vztah s Bonnie a i přes neschody plní slib Zbrojnici. Bonnie ví něco málo o trezoru, jenž se tam nachází, ze slov sestry Alexandry, příbuzné Enza, a ví, že ho nemá otevřít. Ještě předtím, než má svůj nový život lovkyně, ho otevře. Zároveň ale zapečetí budovu. V trezoru je mocné zlo, které se nesmí dostat ven. Damon je ale nucen otevřít ji. Jedině tak se dostane k poslednímu šamanovi a díky radě Enza ví, že aby byla Bonnie opět normální, musí ho spálit. Do trezoru se dostane, po promluvení se Stephanem, jenž mu neodpustil jeho "odchod", a neschodami s Caroline, jen s pomocí jejich dětí, jež jsou syfoni - jako Kai umí vysávat magii -. Na poslední chvíli, než Enzo málem zemře, zabije šamana. Stephana nechal venku, chtěl na to být sám. I když už se zdá, že je vše v pořádku - Matt přežije nehodu s Bonnie a ta již není ovládána loveckými pudy - nechá se Damon zlákat Eleniným voláním. To ale není Elena, nýbrž někdo jiný. Damon je tím, přesněji tím, ovládnut a zbaven emocí. Enzo ho následuje, když se k němu coby pracovník Zbrojnice dostane. Ostatní jsou zoufalí a neví, co dělat. Po otevření trezoru v něm nikdo není. Až po třech měsících mají zvěsti o záhadném mizení lidí. Za to může Damon a Enzo, jež je věší mrtvé v budově jatek, bez emocí (alespoň u Damona) a s ledovým klidem (konec série). Velmi dobrá práce, 8.série patří mezi tu třetí nejlepší, už se na ni těším, až si ji podruhé zhlédnu. Tuto sérii hodnotím 95 - 100 procenty, tedy 5 hvězd. () (méně) (více)

Dominikcz6

7. série je jedna z nejlepších sérií celého seriálu. I přes absenci hlavní postavy Eleny tvůrci dokázali vytvořit zajímavé dějové linky, které prozkoumávají složité vztahy mezi postavami. Zejména zaměření se na komplikovaný vztah mezi bratry Damonem a Stefanem bylo správným tahem. Také další, Elenou zastíněné postavy, Bonnie a Caroline dostaly v seriálu více prostoru pro svůj vývoj. Rayna Cruz jakožto záporná postava mě zaujala mnohem více než rodina Heretiků. Ale co kvalitu sedmé série sráží dolů, jsou dle mého názoru časové osy – jedna se odehrávala v současnosti, druhá tři roky do budoucnosti. Další negativum je zasnoubení Alarica s Caroline, což je tu naprosto zbytečné a nepřispívá to k celkové kvalitě příběhu. I přes některé nedostatky však v sérii převažují pozitiva a finální díly jsou velmi napínavé. Celkově tedy sedmou sérii Upířích deníků hodnotím 5*. ()