Upíří deníky - Série 1 (2009) (série)

Children of the Damned (S01E13)

(epizoda)

Elena, Stefan a Damon pátrají po deníku předka Eleny. V něm je údajně napsané, jak osvobodit Katherine. Jak brzo zjistí, nejsou jediní, kdo má na deník spadeno. Bonnie si zajde na rande s Benem. Na první pohled to vypadá na zajímavý večer. A to opravdu bude... Výjevy z minulosti nám odhalí vztah mezi Katherine a bratry (Stefanem a Damonem). (Varan)

Tom10000

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

13. díl. Záhada okolo deníku Jonathana gilberta se vyjasňuje. Anna a zároveň ve Stejnou chvíli i Stephan konfrontují Alarica, který si ve škole kopíruje deník. Stephan se od něj dozvídá pravdu ohledně jeho ženy a útoku, který na ni způsobil Damon. Ze vzpomínek se dozvídáme osud Katherine a zoufalých bratrů Salvatorů. V minulém díle slíbil Stephan Damonovi výpomoc s hledáním grimoáru. Nyní si Damon ověřuje pravdivost jeho tvrzení o zblížení a výpomoci u Eleny. Ta i přes velký nátlak a trochou lítosti k Damonovi zalže, čemuž Damon uvěří. Když je poté spolu vidí, jak se dostali ke grimoáru, který byl zakopán spolu s tělem otce bratrů, je rozhořčen na Stephana a upřímně zklamaný z Eleny. Pohrozí mu přeměnou eleny na upíra, jestli mu grimoár nevydá. Stephan přistoupí na jeho pohrůžku souhlasem. 80 procent. ()