Stefan se na večírku chová velmi podivně. Damonova snaha zjistit, proč se do města vrátil Elenin strýc John Gilbert, nabere nepříjemné obrátky. (HBO Max)

Tom10000

18. díl. Touha po liské krvi se ve Stephanovi silně rozšířila. Jelikož ji mnoho let potlačoval, nyní je silnější než kdy dříve. Damon se ho přitom snaží přesvědčit, že jedná správně a měl by v tom pokračovat. Do města se vrací strýc Eleny, John. Ten se nezamlouvá Damonovi, jelikož toho ví více, než by mu bylo milé. Na večírku oslav dne zakladatelů (již 150. rok od založení města) se stává Stephan středem pozornosti a svůj hlad tiší alkoholem. To Elenu velice trápí. Damon se toho dozvídá více či méně milého o Johnovi. Třeba fakt, že i on, stejně jako Alaric, má prsten, jenž brání smrti. Sám si to ověřil, když ho zabil a poté si vesele kráčel po budově dál. Rovněž dle svých slov zná Katherine a ví, kde se nachází. Zprávy o ztrátě krve z nemocnic dojdou i k Damonovi, který zprvu neví, koho z toho vinit. Když Stephan uvidí zraněnou matku Matta, která se líbala s Tylerem, touha po krvi ho opět ovládne a on jí skoro podlehne. Elena vysvětlí Jeremymu svůj pravý původ a ten zase zjistí pravdu o upírech z jejího deníku. Je zjištěna smrt Vicky, a oficiální zpráva zní: předávkování (my však pravdu známe). 90 procent ()