Na každoroční soutěži krásy "Miss Mystic Falls" radí Elena a Caroline April, jaké šaty si má vzít. Tyler a Hayley spolupracují na tajném projektu a Damon konfrontuje profesora Shanea se svými podezřeními. (HBO Max)

Tom10000

7.díl. Stephan s Elenou se definitivně rozešli. Damon se to od Stephana dozvídá o něco později, ale neví důvod rozchodu. Teda do doby, než se od Eleny dozví, že to on byl tím důvodem, proč Stephana nechala. Pořádá se Miss Mystic Falls, kde se Elena s Caroline snaží pomoci April s vítězstvím. Mezi Elenou a Caroline vzniknou opět neshody ohledně jejich sílících citů k Damonovi. Damon sám se snaží zjistit si něco více o profesoru Shaneovi, a tak se za ním vydá. Stephan se zoufale snaží co nejdříve sehnat Eleně lék, proto nutí Jeremyho, aby zabíjel upíry, které pro něj vyrobí z vrahů. Když se to Elena dozví, je šokována a má na Stephana vztek. Když spolu poté, co se Elena z důvodu bezpečí odstěhuje k Salvatorovým, promlouvají Stephan s Caroline, společně se dozví strašlivou věc - Elena je možná oddána Damonovi. Přitom se nám nabízí pohled na první společnou intimně romantickou chvíli mezi Damonem a Elenou, jež se ho snaží co nejvíce potěšit. Teorie je tedy dost pravděpodobná. Hayley s Tylerem se snaží zlomit oddání ke Klausovi všem hybridům. Dozvídáme se, že Hayley spolupracuje se Shanem, jenž má dost velké plány. 95 procent. ()