Damon se snaží udělat správnou věc, když mu Enzo dá podivný dárek a požaduje pomstu. Elena se ocitá v ohrožení života. (HBO Max)

Tom10000

12.díl. Damon se sebou bojuje a snaží se vydržet život bez Eleny. Stephan mu doporučí, aby se vrátil k Eleně, a on se o to pokusí. Ta je teď však Katherine a spolu s Nadiou se snaží přijít na způsob, jak by mohla navždy kontrolovat tělo Eleny, bez občasných chvil, kdy Elena bojuje. Zrovna, když už se zdá, že přece jen Elena zvítězí, provede poutnice na Nadiin příkaz dokončení kouzla, z něhož byla Eleniným vědomím vyrušena. Kathrine se snaží dostatzpět pod moc její tělo, Elena se pokouší dohnat Damona a říci mu vše o svých citech ve snaze vrátit se k němu. Tyler se vrací do města a v nevhodné situaci se dozvídá, že Caroline spala s Klausem, když si slíbili, že už od ní navždy odejde, a ona mu neodolala. Má na ni vztek, ten zchladí pěstí Stephan. Caroline je zoufalá a po tom všem si promluví se Stephanem. Když je kouzlo dokončeno, Elena je v Damonově náručí. Nyní, jako Katherine, zlomí Damonovi srdce, jak to udělal on Eleně. Ten ztratí svoje dobrá já a spolčí se s Enzem. Předtím se mu snažil domluvit, aby se spřátelili vraždou Aarona, a on nechtěl. Toužil být čestný. Nyní učí Enza své oblíbené hře, kdy leží na silnici a vyděsí lidi, jež následně vysaje. To stejné učiní teď s Aaronem, a spolu s Enzem jsou opět jako dříve. Katherininým novým plánem je zůstat v Mystic Falls, možná i s Nadiou, a získat si zpět Stephana, její osudovou láskou. 90 procent. ()