Upíří deníky (TV seriál)

The Vampire Diaries

Upírske denníky

Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009 - 2017, 120 h 1 min (Minutáž: 171x42 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Michael Suby

Ian Somerhalder, Paul Wesley, Nina Dobrev, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning, Marguerite MacIntyre, Kayla Ewell, Taylor Kinney, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris William Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson, Arielle Kebbel, Courtney Ford, Randy J. Goodwin, Claire Holt, Sebastian Roché, Tiya Sircar, Colin Ferguson, Torrey DeVitto, Anna Enger, Alice Evans, Phillip DeVona, Brad James, Cassidy Freeman, Casper Zafer, Ric Reitz, Kimberley Drummond, April Billingsley, Hannah Fierman, Ahna O'Reilly, Curtis Lum, Grace Phipps, Sean Faris, Persia White, Danielle Campbell, Dillon Casey, Todd Williams, David Alpay, Nathaniel Buzolic, Phoebe Tonkin, Alex Livinalli, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Charles Michael Davis, Daniella Pineda, Paul Telfer, Olga Fonda, Maiara Walsh, Autumn Dial, Rick Cosnett, Carissa Capobianco, Stephen Amell, Rick Worthy, Blake Hood, Madeline Zima, Charlie Bewley, Shane Callahan, Elizabeth Ludlow, John Gabriel, Michael Malarkey, Hans Obma, Kendrick Sampson, Nicci Faires, Alyssa Diaz, Emily Morris, Amanda Detmer, Jodi Lyn O'Keefe, Beth Keener, Chris Osborn, Stephen Martines, Spencer Locke, Holly Lynch, Hunter Denoyelles, Caitlin McHugh, Daniel Thomas May, Erin Beute, Chris Brochu, Penelope Mitchell, Marco James, Janina Gavankar, Annie Wersching, Chris Wood, Lee Spencer, Natashia Williams, Charmin Lee, Maria Howell, Emily Chang, Raffi Barsoumian, Steve Belford, Dean J. West, Brady McInnes, Frank Brennan, Micah Parker, Joshua Mikel, Scarlett Byrne, Mckenna Grace, Ashley Harvin, Jayson Warner Smith, Andrea Vittoria Alvarado, Jackie Prucha, James Harvey Ward, Benjamin Ayres, Karen Abercrombie, Malaya Rivera Drew, Gena Shaw, Neko Parham, Christopher Marrone, Jason MacDonald, Alex Mauriello, Evan Gamble, Mandi Christine Kerr, Jeremy Palko, Jenna Kanell, Justine Ezarik, Derek Roberts, Michael Roark, Trevor St. John, Kayla Madison, Erin Áine Smith, Allee Sutton Hethcoat, Danny Vinson, Teressa Liane, Kristen Gutoskie, Nathalie Kelley, Katrina Norman, Allison Scagliotti, Erica Page, Joel Gretsch, Rhys Williams, Judd Lormand, Jaiden Kaine, Jasmine Burke, Gina Torres, Brandon Quinn, James Remar, Brian Ames, Travis Breedlove, Jason Giuliano, Erik Stocklin, Gino Anthony Pesi, Cherilyn Wilson, Lilly Roberson, Jack Coleman, TJ Hassan, Daniel Newman, Robert Ri'chard, Linds Edwards, Michael Reilly Burke, Adina Porter, Camille Guaty, Katie Garfield, Cynthia Addai-Robinson, Jason Spisak, Leah Pipes, Callard Harris, Eka Darville, Hayley Kiyoko, Briana Venskus, Dane Northcutt, Heather Hemmens, Randall Newsome, Gabrielle Walsh, Salina Soto, Christopher Cousins, Kimberly Leemans, Tristin Mays, Amber Watson, Lisa Stewart, Elizabeth Blackmore, Todd Lasance, Tim Kang, Tierney Mumford, Lily Rose Mumford, John Charles Meyer, Gavin Casalegno, Ana Nogueira, Leslie-Anne Huff, Gerardo Davila, Mouzam Makkar, Nikki Tomlinson, Nick Arapoglou, Demetrius Bridges, Dietrich Teschner, Kaiser Johnson, Rick Hearst, Wolé Parks, Ted Huckabee, Vanessa Ore, Corey Maher, Sammi Hanratty, Alexandra Chando, Andrene Ward-Hammond, John Eddins, Jaz Sinclair, Steven R. McQueen (a.z.), Rick Worthy (a.z.), Jason MacDonald (a.z.), James Remar (a.z.), Jack Coleman (a.z.), Sammi Hanratty (a.z.), Nina Dobrev (a.z.), Joel Gretsch (a.z.), Nick Basta, Anthony Dalton, Michael Showers, Keith Arthur Bolden, Rebecca Koon, Tyler J. Shaw, Geena Bocci, Christina Bach, Kyle Clements

Komentáře uživatele Mikita k tomuto TV seriálu

1.série:**(13.12.2010) Tenhle upíří seriál je absolutně bez originality. Ploché postavy sice pěkně vypadají, ale slova "miluju tě" věřím maximálně psychopatickému Damonovi, jehož postava má jediná nějakou dynamiku a vývoj. Stefanova postava začala být zajímavá teprve při svém "feťáckém" problému. Celý seriál se rozjede až tak u 10tého dílu, ale pořád se nemůžete zbavit pocitu, že to píše nějaký amatér, který absolutně neumí vybudovat napětí a nechápe, že zápletka by měla nějak gradovat. Mám z toho všeho pocit, že se tak nějak nic neděje a pak si najednou scénarista vzpomene: "Tohle bych měl zmínit, tohle bych sem mohl šoupnout, jo a s touhle postavou už nevím, co dál, tak ji odkrouhnu?" Z první série mě z letargie dostal až 18tý díl, kdy jsem zaslechla oblíbené Brick By Boring Brick (Paramore). Celkový příběh ale není špatný a Damon dokáže utáhnout celý seriál, takže se stejně vždy najde důvod, proč sledovat dál, a poslední díl série konečně pochopil, že pro netrpělivé vyhlížení dalšího dílu je potřeba trochu víc. Takže jo, konečně (po 22 dílech) se i na další díl docela těším. ** hvězdičky, asi tak 45% 2.série: Konečně zápletka, která udrží vaši pozornost každý díl! Neuvěřitelné. V seriálu nastal obrat o 180 stupňů a najednou má skoro vše, co má mít. Ale jen opravdový milovník žánru přetrpí 1.sérii, aby se dopracoval k následující. Po povedeném 12tém dílu zvyšuji hodnocení a uznávám, že se tenhle seriál umí dostat pod kůži. Vše nedrží nad vodou jen Damon, ale víc prostoru dostali i zajímavé postavy Caroline a Tyler. Jo, tohle tempo a zápletka druhé série funguje a doufám, že vše bude už jen lepší. Baví mě to. Typ guilty pleasure "pomalu, ale jistě". *** hvězdičky-65% EDIT po konci 2.série:*** Teda, páni. Tak něco jsem čekala a něco jen čumim. :D Po odchodu Tylera se vytratil vtip a tápali nejen postavy, ale i scénáristé. Přesto se docela zajímavě spělo k velkému finále a k velkému odhalení. Pár vtipných kousků ale definitivně zabil poslední díl. I to odfláklé rituálové finále bych tak nějak přešla, ale ten poslední díl? Kdo se objeví příště, aby oživil ducha seriálu? Vlk s Červenou karkulkou? No, přesto tleskám, ptž tolik WTF momentů jsem už v dlouho v žádném dílku neviděla. A tak s úsměvem na tváři netrpělivě vyhlížím další série, ptž tohle bude ještě zajímavé.3.série:****Zatím výborné 4díly. Tenhle seriál začíná být konečně trochu zajímavý.(3.6.2011)