Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Cappuccino

Máte radi upírsku tématiku, čierny humor, boj o lásku, testoterónovú rivalitu a malý kúsok mysteriózna? To všetko totiž TVD ponúka. Pokiaľ dokážete prekúsnuť občasné scenáristické kiksy a dialógovú prostosť, myslím, že práve Upírske Denníky môžu byť pre vás to pravé orechové. P.S. Nenechajte sa odradiť prvými časťami (ja viem, ja viem, tiež som stále kýval hlavou z boku na bok..), začiatočné diely sú od tých záverečných skrátka diametrálne odlišne zahratou partiou šachu. Počkajte si, sami uvidíte.. __ VIAC TU. __ 1. séria 75% 2. séria 75% ()

liskam

No většinou nehodnotím seriál po méně než 5-10 zhlédnutých dílech. Tady jsem se ale odhodlal hodnotit po prvních dvou dílech. Proč? No z několika důvodů.. První je ten, že nevěřím, že by se během dalších 1000 dílů něco změnilo. Druhý je ten, že nepředpokládám sledování téhle pitominy i nadále. Dva díly mi opravdu stačily. Twajlajtu jsem si užil až nad hlavu a nehodlám sledovat x desítek hodin zmatené zamilované pubertální lidi i upíry. Za mě 40% ()

kingik

Zajímavý upíří seriál, kterému nechybí nic, co by měl takový seriál pro náctileté publikum obsahovat. Směs nepříliš drastického hororu a vkusné romance v jednom. Síla tkví nejenom v perfektně vybraném hereckém obsazení, ale na seriál je to také neobyčejně kvalitně zrežírováno s netuctovým scénářem, ale s lacinější výpravou. Těžko psát, jestli se v průběhu dalších řad dějově zamotá a vznikne z toho překombinovaný propletenec, jak už to nejednou divácky úspěšné seriály potkalo. Jsem připravený na všechny možné varianty scenáristů. Inspirace ságou Twilight zde určitě patrná je, ale srovnání bych se vyhnul. Seriál s filmem nelze srovnávat a v měření sil by měl film vždy navrch. Upíří deníky o svoje diváky mít nouzi nebudou. 60% ()

Tsuki

Viděny dvě série. Sice jsem trochu váhala, ale nakonec to vidím na slabších pět hvězd. Pilot byl docela slabý, až trapný, a prvních několik dílů na tom nebylo o moc lépe, což je trochu škoda, protože takhle to může odradit i někoho, komu by se ve výsledku seriál docela líbil. Postupně to totiž začne být mnohem lepší, zajímavější, víc se seznámíme s postavami a nevidíme je už tak černobíle... a samozřejmě mnohem napínavější, místy i brutální (jde přece o krvavý upíří svět, ne nějakou pohádku). To vše si mě kolem desátého dílu první série skutečně získalo a v určitém smyslu je to mnohem lepší než Twilight (který je místy určitě klišovitější). Má to spád, a tak to dokáže zaujmout. Později jsem se skutečně těšila na každý další díl a hodně mě to bavilo, což je přesně ten důvod, proč jsem se nakonec přiklonila k tak vysokému hodnocení. Samozřejmě se najde hodně lidí, pro které samotné slovo "upír" znamená "odpad" a "holčičí nesmysl", ale často mám pocit, že takoví lidé to už říkají jen ze setrvačnosti. Vampire Diaries má skvělou formu a spletitý příběh, což by možná někteří lidé zjistili, kdyby dali seriálu šanci. Říkat, že seriál jen těží z Twilightu a není vůbec originální, také není úplně na místě... Samotný seriál je sice nový a vznikl později než Twilight, takže určité (hlavně vizuální) spojitosti můžeme vidět, avšak jen málokdo ví, že předloha (kniha Upíří deníky (Vampire Diaries)) vznikla dlouhá léta před tím, než Stephenie Meyer napsala Stmívání (Twilight), tudíž nemůžeme říct, že Vampire Diaries je pouhou kopií, která se veze na upírském fenoménu. Toť ode mě vše. Za hodnocení se rozhodně nestydím a ráda se podívám na třetí sérii. 3. SÉRIE: Ani po zhlédnutí další série hodnocení nesnižuju. Obvyklá dávka napětí a romance, navíc s překvapivým koncem. Co víc si přát. 4. SÉRIE: Proměny postav jsou sice čím dál víc do očí bijící (kdo je v jednu chvíli něčí úhlavní nepřítel, je hned o pár dílů dál přítel či dokonce milenec...), ale hlavní je to, že se pořád dokážu skvěle bavit. Velké množství zvratů je sice na jednu sranu maximálně přehnané, na druhou stranu ale zaručuje to, že se člověk zkrátka a jednoduše nemůže nudit. Mimochodem, možná se mi to jen zdá, ale Nina Dobrev je stále lepší herečka (oproti ní ať se jde taková Kristen Stewart v Twilightu klidně zahrabat - a to musím říct, že jinak mám Twilight jako film ráda, jen ten herecký výkon Kristen je trochu pochybný). 5. SÉRIE: Tak u páté série už musím říct, že je tenhle seriál zralý na ukončení, protože takhle to prostě nemůže jít dál donekonečna. Touhle sérií už to klidně mohlo skončit. Došlo to do fáze, kdy už je to natolik překombinované a tolik postav nějakým způsobem oživne, i když už měli být mrtví, že to vlastně přestává místy dávat smysl. Svým způsobem jsem se stále ještě bavila, ale zdá se mi, že už je to přehnaně nastavovaná kaše. Hodnocení nyní o trošku snižuji. 6. SÉRIE: Zatím poslední šestá série mě naopak více než překvapila. Seriál tady tak trošku vrcholí a je jenom škoda, že to tvůrci přesně v tomhle bodě neutli. V téhle fázi mě to ale o to víc navnadilo sledovat celý seriál i nadále, protože právě tato šestá série má spoustu skvělých dílů a báječných scén. Moc se mi například líbily díly, kde (spoiler) umírá máma od Caroline. Místy tam byly opravdu silné a dojemné scény. Čímž se dostávám k tomu, že v této sérii jsem si poprvé uvědomila, že Candice Accola je vlastně hodně dobrá herečka (a nejen to - dokonce se nám zde poprvé ukáže i jako výborná zpěvačka). Zkrátka si cením toho, že se v celém seriálu udržela až do teď. Zatímco některé postavy (např. Enzo) či epizody můžou působit téměř zbytečně, objevilo se tu naproti tomu mnoho epizod a událostí, které to více než vyvažují. Mé obrovské nadšení si například získala nová postava Kai (Chris Wood), která mi přijde jako ten nejlepší zloduch a zároveň psychopat v celém seriálu. Jeho postava navíc pozdějším prokázáním, že dokáže být aspoň trochu lidská, získala víc na hloubce. Je jen škoda, že v další sérii ho už nejspíš neuvidíme, pokud ho někdo opět nějak zázračně nevzkřísí... No, jak už jsem psala u předchozí série, je to možná až zbytečně několikrát překombinované, ale nemůžu popřít, že teď jsem si to vážně moc užila. 7. SÉRIE: Mám pocit, že i přestože Nina Dobrev dala tomuto seriálu vale, což by se mohlo zdát jako obří mínus vzhledem k tomu, že do teď byla hlavní postavou, ve skutečnosti to tak není. Seriál chytnul po jejím odchodu druhý dech a musím říct, že čím dál víc si uvědomuju, že i když děj je mnohokrát překombinovaný, stále má mnoho, čím dokáže zaujmout. Především stojí na dobrém kolektivu herců. Ian Somerhalder i Paul Wesley se za ta léta prokázali být hodně zdatnými herci a Candice Accola doslova září svým talentem. Takže se dokonale obejdou i bez Niny a pořád je na co koukat. Dokážu to o to víc ocenit, když srovnám například s Pretty Little Liars, kde jsem se poměrně nudila už u třetí série a u čtvrté jsem sledování prozatím vzdala, jelikož to herecky stojí za starou belu a dějově je to šíleně nastavovaná nuda. Naopak TVD má stále čím si získat diváky a dokonce překvapit. 8. SÉRIE: Tak a je tu velké finále. Musím říct, že přestože mi v průběhů serií několikrát vadilo, jak je děj nastavovaný stále novými zvraty a zloduchy, které přebíjejí ty předchozí, poslední zhruba tři série podle mého skutečné stály za to (na to, že v páté seriál tak nějak stagnoval). Tahle finální série byla opravdu "epickým" završením, jak tvůrci zamýšleli. Postavy i jejich herci si v průběhů sérií prošly velkým vývojem a jsem vlastně ráda, co z toho ve výsledku vzniklo. Úplný konec jsem navíc nebyla schopná předvídat, což je dobře - svým způsobem se to hezky propojilo a byli jsme schopni se rozloučit s velkou spoustou postav, které jsme v průběhu poznali. Musím říct, že poslední díl mě dokonce rozplakal. A to jsem ještě nezmínila všechny ty plusové třešničky na dortu, jako byl chvilkový návrat mého oblíbeného záporáka Kaie (Chris Wood). Skoro jsem nadskočila radostí, když se tam najednou objevil. Celkově po těch letech sledování musím říct, že tohle je zaručené jeden z mála amerických seriálů, na který mi navždy zůstane příjemná nostalgická vzpomínka. ~(4,3)~ () (méně) (více)

Sinecod

Vlezte mi na záda, Aj lav it! Zamotané, správně romantické, naivní, drsňácký. Elena se chová nelogicky jen málokdy(kromě toho, že ta koza nechce Damona, kterej je tak sexy, že chci objímat monitor), není to jen vymletá blbka a sakra, ikdyby to mělo trvat deset serií, já si na ten sex mezi Elenou a Damonem počkam! Oblíbená postava: Damon. Postava kterou nemam ráda: Pitomá Bonnie.-------------Začala jsem čtvrtou sérii, ale už sem jí nedokoukala. Sice si Elena s Damonem konečně zaskotačili, ale scénáristická bezradnost a hlouposti dělající hlavní postavy jsou trochu moc. Možná se vrátím, hodnocení tedy prozatím nechávám stejné. ()

Carol Pifková

Od kedy je Twilight zaľúbení upíri mi lezú na nervy a i keď toto nepozerávam pravidelne, celkom sa mi to pozdáva, neplánujem však skuknúť všetky časti tak ako i Twilight. ()

Frajer42 odpad!

Vampire Diaries si nezaslouží nést v názvu slovo ,,vampire", neboť se o upíry ani nic upírům podobného nejedná. Dementní Stmívání prostě přineslo do světa kinematografie svoje vlastní tvory, které se vymykají všem ustáleným představám, jak vlastně upír vypadá a jak se ho dá zbavit. Tahle kokotina je Stmívání podezřele podobná. Tento seriál disponuje docela sympatickými postavami, ale bohužel se v pozadí skrývají naprosto kreténské dialogy a děj typické teen sračky, kde čas od času někoho zraní,či zabijí. Bohužel, ta teen sračka samozřejmě ovládá drtivou většinu stopáže a na vraždění už není moc času. I tomuto seriálu jsem věnoval ty 3 pověstné díly, během kterých se dá poznat, co vše seriál může nabídnout a zda má jeho další sledování nějaký smysl. Dle mého hodnocení ti bystřejší z vás dovedou odhadnout, jak jsem se rozhodl. ()

Kothy

Takové dospělejší Stmívání. Tenhle upíří seriál fakt není pro mě. Je to na mě asi moc romantické. Časem to dostalo spin-off jménem Originals. ()

teutates

Upírsky Smallville... určené pre "-násťročné" publikum na čele s mladými menej známymi hercami postavené na mystery podklade, človek by si bol povedal: "wtf"? noo mňa osobne to zaujalo, aj napriek rôznym "faux pas" okamžikom. Nedovolil by som si tento serial ohodnotit po pár vzhliadnutých častiach, proste to neide... Inak súhlasim s Ant a porovnaním s True Blood (dané znechutenie). The Vampire Diaries 8/10 ()

Ant

Ten, kdo hodnotil odpadem už po prvním díle, by si měl sám dát facku. Vím, že tenhle seriál každý považuje za televizní odnož Twilightu, který je opravdu neskutečně gay lobotomizovaná sračka, ale občas by se hodilo, kdyby někteří vypnuli svou předpojatost. Někdy do 10. dílu první řady jsou Diaries jen typickou hloupou tvorbou CW, ale už tehdy to vypadalo, že se v nich skrývá potenciál. A od 11. dílu je to opravdu jízda z kopce bez brzd. Občas to sice trochu drhne, přece jen je to pořád hlavně určeno pro teen publikum, ale není to nic bijícího do očí. Nevěřím, že to řeknu, ale ten seriál má na svůj žánr výborný scénář a postavy se chovají natolik logicky, že je nemáte chuť zastřelit. Přičtěte si dobře napsané postavy, slušné herce a zápletku a ono slovo na T vám už ani nevytane na mysl. Doporučuju zvlášť těm, kteří byli stejně jako já znechuceni stupidní 3. řadou True Blood. 2. řada: Jeden z mála seriálů CW, který si bez problémů udržel svou kvalitu i ve druhé řadě. Stále je to napínavé a zábavné a já se nedočkavě těšila na každý díl, takže jen tak dál. 3. řada: Hm, trochu překombinované, ale při druhém zhlédnutí mi to všechno hezky zapadlo. Stefan je výborný záporák. Wesley si to vážně užívá. Sbližování Eleny a Damona je jedna z nejlepších věcí na téhle sérii. No a poslední 4 díly mě už klasicky nechávají v slzách. ()

Eawy

Takže, suma sumárum. Príbeh- 15%, Scenár:5%, Romantika:35%, Herci:30%, Hudba:80%, Ian Somerhalder:100%!!! a takže to dáme do priemeru to je asi 44,6% takže asi tak, ale teda pozerať sa to dá hlavne kvôli postave Damona. ()

klerik

Všetci vieme, pre koho je tento seriál určený. A tak k nemu aj pristupujem. Tam kde O. C. padá na držku pre svoju príbehovú prázdnotu, tu prichádzajú upíri a sú celkom drsní. Skvelo obsadené jednotlivé postavy... TRUE BLOOD je iný level, ale Denníky majú jasne vymedezné mantinely a sú mi v podstate sympatickejšie... ()

Marze

Čekal jsem upíra dokonalou kreaturu, která vyvolává dávicí reflex. Jehož tvář bublá jako tekoucí láva, pod maskou kašírované laskavosti cítíme bezohlednost a perverzní chtíč po moci. Ale v seriálu má  skvělé spoluhráče, ať už v něžně důvěřivé slečně , nebo další hrdé slečně. ()

virus10

To je tak, když vám v seriálu vadí hlavní postavy. Elena plus Stefan rovná se protivnost, nudnost a nevím co všechno. Damon je sice v pohodě, ale taky to s nim půjde do kopru, ihned co se zaláskuje. Hodnocení po první sérii. ()

Ilicka

Milý deníčku, potkala jsem nádherného kluka - je mladý, úžasný, galantní a je to mimozemšťan - teda vlastně upír. Snaží se být správným středoškolákem a zároveň zachraňuje svět před nadpřirozenými potvorami a svým démonickým bratrem s přilehavým jménem Damon, s bad-ass image a hříšnými myšlenkami. Zdá se mi, jako bych už tahle schémata někde viděla... Možná to bude Roswell? Nebo snad Supernatural? Buffy? Opravdu se snažím, aby mi na mysl nepřišel Edward, ale i sami upíři z tohoto příběhu se proti těm z vesmíru Meyerové vymezují. Mají recht, ještě by je někdo mohl považovat za vzdychající patetické emo-boye. Zvlášť, když si píšou deníček. Po čtyřech epizodách průměr s nadprůměrným vizuálem. ()

Sofia

Upírský seriál, u kterého přívětek "love sucks" opravdu sedí. Co začíná jako seriálová verze Twilightu vhodná jen pro -náctileté se brzo změní v docela slušný masakr, kde se upíři navzájem mučí a vraždí a kde by se erotické dusno mezi trojkou hlavních představitelů dalo krájet. Vyčnívá Ian Somerhalder, kvůli kterému bych se stala upírem klidně i já. Zatím viděno pět řad. ()

ARI50

Když jsem poprvé sledoval tenhle užasný příběh tak už od prvního dílu mě to pohltilo s každým dílem nás čekalo spousty zvratu užasné hudby skvělých herců. Nikdy bych nečekal konec takový jaky byl a to jsem hodně krát koumal jak to dopadne ano bral bych tam i jiný konec zestárnutí děti a podobně ale přesto hodně spokojený. Když se ohlídnu zpět mezi všechny herce jediný kdo mi prostě neseděl byl Matt za celých 8 sérii jsem ho prostě neměl rád. Zato jsem si hrozně moc oblíbil krásnou Liv bohužel nás opustila jako hodně skvělých tváři. Ostatní jsem si oblíbil hodně a ano chyběli mi tam časem různé tváře které začali mizet jako Jeremy, Jena , a další. Rozhodně nejlepší je ze všech Demon. Sledovat jak každou sérii si myslíte že původní jsou nejhorší a ono přichází ještě větší překážky a temno bylo dokonalé. Rozhodně bude patřit mezi 1 místo v TOP. Celková spojitost všech dílu všech životu, užasná podívaná nikdy neomrzí. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)