Upíří deníky

• USA The Vampire Diaries (více)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (více)

Série(8) / Epizody(171)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Lucy0011

Upíří deníky jsou svým příběhem celkem podobné sáze Stmívání, obě dvě ságy nám prostě dokazují, že upíři jsou poslední dobou prostě IN. Jediná výjimka je, že zde si alespoň autorka nedělala srandu z upírů, naštěstí tu totiž upíři mají ty nám známe vlastnosti. Jsme prostě zvyklí na to, že se upíři zabíjí dřevěnými kolíky, bojí se slunka atd.. Ve Stmívání jsou tvrdí jako beton a místo toho, aby na slunci shořeli se třpytí jak kdo ví co. Je prostě fajn, když si nikdo nepohrává s "fakty". ()

Mr.Jokker

Seriál pro teenageri mezi ně patřím i já . Bohužel "nebo bohudík" mě to nebere . Má kamarádka to zbožňuje tak s ní občas koukám ale to je vše . Seriál nezaujal ! (J) ()

soarka

Ty dvě první řady byly docela fajn. Líbilo se mi, jak si dělají legraci z Twilight. Třetí série už nebyla tak dobrá a poslední se Silasem mě nebavila vůbec. ()

TEREZOR

Myslím, že seriál Upíří deníky si nikdy nehrál ani hrát nebude na hlubokomyslný a nezávislý kousek a proto nevidím důvod proč si hrát na intelektuála a srážet ho kvůli předpokladům, které se ani nikdo z tvůrců seriálu nesnažil splnit. Berte to tak, že je to teenagerská upíří záležitost, dost chytlavá a dost nabytá emocemi, takže jí každý, kdo chce vypnout a zaobírat se romantickými vztahy mezi upíry a lidmi prostě ocení. Svými mladistvými nepochopenými emocemi alespoň nemusíme otravovat nikoho okolo, vše to co průměrný puberťák prožívá je zabalený do fantasy omáčky s upíry a jinými nadpřirozenými bytostmi a na mě to tedy zabírá... ()

tixi

Dosť vydarený seriál.Je to spravne zamotane,veľmi sympaticky herci aj dosť dobrej akcie jeden stých lepšich serialov80%. ()

Lucka07

Oproti seriálu Pravá krev jde o slabší upírskou oddechovku, ale aspoň o dvě třídy lepší než Twilight sága. Ian Somerhalder hraje naprosto skvěle Damona Salvatoreho, kterého jsem nejdříve naprosto nesnášela a dnes si bez něj Deníky naprosto neumím představit. Díky němu se nestala ze seriálu trapná telenovela o milostném trojúhelníku. Filmové spracování deníků je mnohem lepší než knižní předloha. Neustálé zvraty, napětí, překvapivý vývoj děje ... to je důvodem, proč se dívat. ()

xxxLussyxxx

První série-100% Druhá série-85% Třetí série-50% Čtvrtá série-60% Pátá série-zatím 50% Od třetí série jde seriál do háje. Už není to co býval. Jasně, musí se posunout dál, ale až takhle? Z Eleny je totální kráva, Damon už není zase tak vtipnej jak býval a Stefan? OMG. Vybrala si Damona jedu do prdele...Bože! Plno postav zemřelo a Klaus je čím dál tím víc nudnej a to nemluvím o Mattovi. Za mě tedy doporučuju zkouknout do třetí série a pak nekoukat, budete zklamaní! BTW. Kráva Elena si na konci trojky vybere Stefana. Je snim pár dílů ze čtyřky a najednou si uvědomí, že milujeme Damona? Bitch, please... ()

Lal.V

Twilight my ass! Dôvod: Eh. Prístup: Skeptický! Výsledok: Skutočne prekvapivý?! Áno, Upírske denníky sa mi normálne páčia, hoci by sa to asi bežne chlap bál priznať. Zo začiatku som k nim pristupoval skutočne skepticky, šípil som niečo ako Twilight (hoci aj tam ma posledný diel bavil, ale len ako divná sebaparodická vložka) a kecy o tom ako kto chce byť s kým večne a vrznú si až v poslednom diely. HA! Aký to bol len omyl, od pôvodného „Hej, ono predsa len bude ako Twilight“ cez „Hej ! Prečo preboha ona?!“ až po „Kedy bude ďalší diel?“ som v priebehu týždňa na konci prvej série a musím povedať, že normálne neľutujem. Normálne tomu musím napáliť toľko hviezdičiek koľko vidíte a ani okom nemrknem. ()

Antonymi

Jde-li do toho člověk s nadhledem, je to k přežití. Romantičtí upíři na střední škole, tradiční zápletka s dobrým a zlým bratrem, velmi přímočará hrdinka... ne, nečekala jsem žádný zázrak, takže mě to zklamalo výrazně méně než True Blood. Je to takové seriálové první Stmívání - vzhledem k cílové skupině tomu člověk leccos odpustí (nagelované slizáky v hlavních rolích, tupý křečovitý scénář...), takže prostě průměr. Ale na druhou sérii kašlu, nebavilo mě to. ()

mentos.

Seriál na začátku vysílání první série stavěl na tom, že se jedná o příběh o boji dvou upířích bratrů kvůli jedné vyvolené. Byla by ale velká chyba na seriál pohlížet jen jako na upíří romantiku. Já osobně tohle téma také moc nemusím, ale tohle mě baví. Nejde tam totiž naštěstí jen o vztahy, což se dozvídáme asi v půlce první série. Druhá a třetí série nás nechává postupně objevovat svět, ve kterém žijí nejen upíří, ale i vlkodlaci a "původní rodina" upírů. Díky skvělé promyšlenosti a propracovanosti se stal seriál jedním z mých oblíbených. Jen škoda, že kvůli početné fanouškovské skupině, která se nerada dívá na vraždy, ale chce vidět lásku mezi Elenou a Damonem, poté mezi Elenou a Stefanem a nakonec zase obráceně, se občas stane, že nám některý díl dodá trošku té přeslazené sentimentální omáčky. ()

mbohdy1

Musím říci, že zezačátku mě seriál docela bavil, teď se na to dívám spíš ze zvyku. Protože ty dějové linie začínají být čím dál tím víc ujeté. A poznámka na závěr... Nesnáším hlavní hrdinku (myslí tím tu postavu, ne herečku ;D). ()

breebee

Upíři deníky jsou dobrý seriál. Když jsem ho začala koukat, bylo natočených teprve 10 dílů, takže jsem to v podstatě chytla v začátku. Musím říct, že první dvě série byly vydařené. Dobré postavy, spousta zvratů. Hodně se to podobá twilightu, v určitých věcech, ale zase je třeba poukázat na to, že to teď asi každý vympýří seriál. S třetí sérii začala kvalita klesat ale ve finále svitla naděje, že to zase bude úžasné. Teď už sleduju seriál víceméně jen ze setrvačnosti. Ne že bych se na něj netěšila, ale spíš si už prostě bez něj nedovedu představit život. Doufám, že sérií bude ještě hodně. P.S. Elena mi nepřijde zase tak otravná jak si všichni stěžují. ()

annetta13

Nie som žiadnym obrovským fanúšikom upírskych príbehov, ale ani nimi nepohrdnem. Tento seriál mám rada, je podľa mňa kvalitne spracovaný a pri porovnaní s Twighliht ságou je milónkrát lepší. Veľa ľudí v komentároch porovnáva tento seriál s Twighligt ságou, akoby sa Upírske denníky snažili kopírovať Twighligt. Pri tom predloha k Upírskym denníkom vznikla už v roku 1991 (teda aspoň jej prvá časť) a Twighligt od Meyerovej bol napísany až v roku 2005. Videla som zatiaľ všetky série a čím ďalej sa to viac zamotáva a komplikuje, niekedy až príliš, ale aspoň človek nemá núdzu o prekvapenia a zvraty v seriály. ()

Rychleji

No ... Kombinace Stmívání, Muzikálu ze střední, Supernatural (Lovci duchů) a Buffy, přemožitelka upírů (asi nejvyšší měrou). Kdyby se vyškrtlo Twighligth a High School Musical, mohl by z toho být velice zajímavý a svižný akční seriál. Ale takhle zase pouze sledujeme, jak strašně komplikující to je, když se upír chodící na sluníčku připlete do života studentky, která to má pak chudák ták těžký. Nakonec to teda vypadá jako pouhá směska již existujících známých děl, která má i své klišé postavy. ()

athena07

První dvě série jsem hltala. Ve třetí a čtvrté sérii jsem začala mít dost uřvané Eleny, která nevěděla, co chce, ale každý chtěl ji. Jako upírka byla ještě otřesnější než jako člověk. Vydržela jsem se dívat jen díky Původním a Katherine, která kdykoliv se objeví, stojí to za to. Kupodivu pátá série i bez Původních se nerozjíždí špatně. Ale asi už koukám jen ze zvyku. Jsou mnohem lepší seriály a vyzkouším také The Originals. ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)