Upíří deníky - Série 8

(série)
Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, (2016–2017), 11 h 28 min (Minutáž: 43 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Kamera:

Darren Genet

Hudba:

Michael Suby

Paul Wesley, Ian Somerhalder, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Matthew Davis, Michael Malarkey, Kristen Gutoskie, Nathalie Kelley, Katrina Norman (více)

Epizody(16)

Stefan neúnavně pátrá po svém zmizelém bratrovi Damonovi a Enzovi, kteří jsou pod vlivem temné síly. Bonnie podniká drastická opatření, aby Enza osvobodila, a Caroline čelí nečekaným životním výzvám. Zatímco skupina pracuje na záchraně Damona a Enza, odhaluje původ tajemné síly, která je ovládá, a čelí těžkým rozhodnutím. (mikki089)

hannahmontan

Ukončení upířích deníků je pro mě smutná záležitost, ale upřímně řečeno, od té doby, co odešla Elena, to není prostě ono. Ale i tak tento seriál zbožňuji, osmá řada pro mě byla vážně hodně napínavá a vůbec jsem nikdy netušila, co se stane. Určitě všem tento seriál doporučuji, rozhodně to pro mě ztráta času, od první dílu první řady až do konce jsem tento seriál hltala. Děkuji moc za takovou úžasnou tvorbu! ()

Tom10000

8.série byla nejlepší jen z počátku, do doby, kdy všem dílům vévodila Sibyl. Poté už to bylo slabší, natažené a vytahovali se poznatky z minulosti. PŘÍBĚH: V prvním díle se dozvídáme o Damonově ztrátě lidskosti a spolu s Enzem i otročení záhadnému stvoření, jenž musí krmit zlými padouchy. Stephan a Caroline s ostatními se je snaží vyhledat. Konec dílu nám ukazuje, že se jedná o dívku, jíž krmili Damon s Enzem coby sirénu. Jmenuje se Sibyl a má moc ovládat upíry, měnit jim vzpomínky a s pomocí zpěvu ovládat i lidi. Poté, co Vyhrožuje Stephanovi smrtí jeho příbuzného, Sarah, je Damon nucen podlehnout její moci, poté, co je i bez citů slabý. Sibyl se dozví o Eleně jako jeho útočišti a vymaže mu ji z paměti. Nahradí ji sebou. V dalších dílech dělá Damon vše pro Sibyl. Enzo se však vzpírá a vrací k Bonnie. Když Alaric a jeho výzkumný tým ze Zbrojnice najdou v tajných chodbách skrýš sirény, najdou tam i mocný artefakt, ladičku, jenž může Sibyl ublížit. S její pomocí ji uvězní. Svěřuje se se svým příběhem a dodává skutečnost, že má i "sestru", dívku, s níž se před mnoha sty, tisíci lety setkala na opuštěném ostrově, kam byla poté, co u ní zjistili magii, uvržena. Na ostrově se naučila býti sirénou schopnou krmit se na lidech. Když se zoufalstvím ze zrady Seline chtěla zabít, potkala Cadea, Ďábla, jehož osud byl zpečetěn zradou vlastních lidí, jež ho upálili, i přesto, že na ně byl milý (báli se jeho moci). Ten je přivedl k nesmrtelnosti a věčné službě pro něj. Seline je v současném světě chůvou Alaricových a Carolininých dětí Josie a Lizzie. Když Alaric zjistí, co je zač, je moc pozdě. Seline touží po vykoupení odměnou za děti, jež by Cadeovi předala. Sibyl si získá i Stephana, jenž si vypne lidskost a spolu s Damonem jí bude sloužit. Oba podepíší svůj rozsuek, když se výměnou za děti sami vydají Cadeovi. Damon si vzpomene na Elenu a před políbením Sibyl jí vyrve srdce z těla. Ona však ožije a začne trápit Caroline. Sama se nakonec vykoupí bratry Salvatorovými, Seline však nechá v jeho službách. Když uvězní Sibyl, vrátí Damonovi city. Ten je jimi však přehlcen a dá dost zabrat, aby ho z nich Sibyl vytáhla. Během toho všeho se najde způsob, jak Sirény zabít. Spojí se pěst, zvon a ladička a vznikne zvon. Díky faktu o Mattově rodině ho jeho otec spojí a jediný Matt na něj může zazvonit. Když ale zjistí, co může skutečně zvon způsobit, je pozdě. Stephan ovládne Matta, aby na něj zazvonil. I když to není dvanáctkrát, stačí odbíjení na Cadeův příchod. Ten se zbaví Sibyl a Seline a začne si konat svoje. Ve stavu nebezpečí, kdy si přeje získat jedinou zbraň, jež by ho mohla zabít, se objevuje Kai Parker. Ten sice vylezl za zvonění z pekla, to ho však stále stahuje. Zradí Damona a unese Cadeovi Damonovu Elenu. Damon se musí zabít, aby ochránil její tělo. Když nelidský Stephan zabije Enza, Bonnie mu dá Elenin lék. Stává se z něj člověk. Zachrání bratra před smrtí a Bonnie, jež zjistí, jak silná je její moc, proklaje Cadea jeho nožem. Ten umírá. Na scéně se však objevuje Katherine, nová královna pekla. Ta zabije Mattovu mámu a málem i jeho otce. Probere k životu Vicki, jež dál zvoní na zvon coby Donovanová a vyvolá pekelný oheň. Jediným způsobem, jak zabít Katherine, tj. zasažením pekelného ohně, umírá lidský Stephan, jenž před smrí dává Damonovi svůj lék a učiní ho člověkem. Kai Parker končí v Bonniině dimenzi. Ta dokáže zlomit jeho kouzlo a probere Elenu zpátky k životu. Elena se setká s Damonem a uctí památku Stephana. I přes jejich svatbu je Caroline nakonec sama se svými dětmi a přítelem Alaricem. Bonnie je bez Enza a Matt bez Penny, policistky, jíž miloval a nechtěně zastřelil. Jediným šťastným párem je Damon a Elena, jež spolu dožijí. Alaric zakládá školu pro nadpřirozené. Elena se po smrti setká se svojí rodinou a Damon se Stephanem (konec série a seriálu). PS: umírá i Tyler Lockwood, vinou Stephana. Jeremy se vrací do Mystic Falls a pomáhá Alaricovi ve škole. 90 - 95 procent. () (méně) (více)