Zpátky do školy

USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (více)

Série(6) / Epizody(110)

Le_Chuck

Po 3 častiach zatiaľ vlažných 50%. Vyslovene pruseroidne to nieje, ale kvalitného humoru pramálo. UPDATE (ďalšie 3 časti): Zdvíham o hviezdu, ale na skutočný rozbeh čakám. Stále to je len panické znásilňovanie popkultúry, pri ktorom sa sem-tam zadarí. Typov postavičky pozbierali hádam všetky charakterové klišé aké existujú. 60% ()

Bachy

Nakonec nechám stopu na těch zlých třech hvězdách, ačkoliv to trochu bolí. Community jsou dost možná nejodvážnějším sitcomem a stejně si stojí i v šuplíku nejoriginálnějších. Tam září. Problém je, že ohromně válí i v oboru "absolutně nevyvážené". Tam bych řekl, že rovnou vedou. Jsou tam díly, kterým se jiné seriály nedokáží přiblížit ani v té nejlepší formě, ale když na takové díly čekáte přes 3-4 extrémně připitoměle nudné části, kdy je problém epizodu dokoukat, tak to bolí. Perfektní momenty, perfektní postavy atd..to vše platí. Ale povětšinou v blátě. Ačkoliv byl nášlap druhé řady neuvěřitelný a celkově měla určitě silnější kusy než první, výsledný dojem je stále rozplizlý. Žeru odvahu tvůrců, ale nějak to nestačilo. ()

HAL

První řada - po cca desátém dílu následuje několik slabších dílů ze kterých se zdá jako by postavy ztrácely šťávu a břitkost... ale to je jen opatrný nádech před smrští geniálního humoru který přesně navazuje na to čím seriál začal. Brilantním vysokoškolským humorem, satirou korektního chování, dokonalých popkulturních narážek a sem tam i tak trochu pošahaným úletem do vesmíru čiré absurdity. Druhá řada - vrcholy už nejsou tak vysoké, ale celá sezona v průměru pořád cloumá bránicí dost silně na to, abych ji s chutí sjel během dvou dnů. Třetí řada - po prvních dílech se zdá že postavy autorům umírají pod rukama, zábavný nadhled a dělání si srandy z hyperkorektnosti se kamsi vytratil, a popkulturní parodie se také vyskytují jen ve stopovém množství. Čtvrtá řada je na tom místy už docela slušně, a v páté jde dokonce doslova o návrat na vrchol. Six seasons and a movie! ()

novoten

Nekompromisně všestranné. Někdy jsou jak nerozlučná rodina, jindy se ničí desítkami ironických průpovídek. Jednou mají sílu v dialozích a podruhé v nepřeberném množství popkulturních odkazů, protože Abed velmi pravděpodobně viděl všechno. Ale ať už na to jdou vážně nebo mnohem častěji s humorem nejtěžšího kalibru, funguje to na výbornou. Onen dodatečný punc jedinečnosti totiž dodává fakt, že díky děkanovi, rok od roku vtipnější Brittě i mému oblíbenci Jeffovi dostává seriál excelentní říz díky necenzurovaným a přitom zcela nenásilným narážkám na úplně všechny sociální skupiny, vyznání či orientace. V téhle studentské všehochuti jsou právě takové nečekané vtípky přesně odměřeným ostrým kořením. A nejde než žasnout nad tím, že ani po zombies, dokumentu, mafiánech, animáku, muzikálu, loutkách či paintballu tvůrcům nedošly nápady. Jenže jedna věc je inspirace, druhá věc pak celkový dojem. V posledních dvou sezónách totiž i vzhledem ke stoupajícímu počtu odchodů stálých tváří šlape parta z Greendale až překvapivě často vedle a stálý úsměv proto mění téměř do nenápadné křeče. Díky definitivnímu finále, které zcela v duchu oněch šesti let boří vyprávěcí hranice, přesto mávám Community s plnou spokojeností. Konečně mám pocit, že právě tuhle epizodu psal Dan Harmon pro ty fanoušky, jejichž šeptanda dotáhla seriál z nenápadných vod až na pozici dlouholetého nerdovského kultu. ()

Galerie (2 042)

• Všimli ste si Abedovu absenciu v tretej epizóde druhej série? Ak nie, pozrite si toto video. (Pato8)
  • V štvrtej sérii (bez účasti Dana Harmona) bola hlavnému obsadeniu daná väčšia voľnosť improvizácie. (David_SVK)
  • Seriál inspector Spacetime, který bezmezně zbožňují Troy (Donald Glover) a Abed (Danny Pudi), má předobraz v britském seriálu Pán času (od r. 2005). (Tom_Lachtan)

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (více)