Zakázaná planeta

• slovenský

Zakázaná planéta

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1956, 98 min

Na svou dobu působivý snímek, který má přes svůj věk stále co nabídnout. Kromě povedených triků, zajímavé kosmické krajiny, hudby a robota Robbyho - potěší i mladý Leslie Nielsen. V seriálu Columbo (epizoda - Dobrá pověst nadevše) je na tento film do očí bijící odkaz.(19.1.2013)

Po Invazi lupičů těl jsem se mrkl i na další starší sci-fi kousek z roku 1956 - Zakázanou planetu. Zatímco Invaze lupičů těl stavěla na hutné atmosféře a hereckých výkonech, Zakázaná planeta se vyžívala spíše v efektech a efektní výpravě, která ve své době mohla ohromit a dnes už spíše lehce zastarala. Také herecké výkony mi připadají o level níže, jsou podivně toporné a možná lehce přehrávané. Nicméně díky zajímavé pointě samotného příběhu si Zakázaná planeta nakonec vysloužila tři hvězdy.(11.5.2018)

moj brat a moja mama sa smiali ked ja som si uz druhy krat vychutnavala tento vykvet sci fi. no hrozne volaco!(29.8.2009)

Jedna z prvních klasických sci-fi, se kterými jsem měl tu čest. Výborný film, který nenudí a v každém okamžiku baví, ať už humorem, nebo napětím. Herci jsou až na pár výjimek dřeva a scéna Altaiřina údivu nad útočícím tygrem mě skoro svou vtipností poslala do kolen. Nicméně všechno ostatní je tam kde má být, napětí, romantika i úžas nad mimozemskými technologiemi, takže je to za velmi dobré čtyři a půl, vzhledem ke stáří snímku a k tomu, že za ta léta neztratil hodnotu zaokrouhluji nahoru.(25.4.2010)

• charlieux

Klasika, která má i dnes atmosféru, kterou by mohlo leckteré moderní sci-fi závidět. Navíc neotřelá zápletka, která nedovolí odejít od (dnes už bohužel pouze) televize.(18.11.2013)

Podivně freudovská "pointa", oblečky a triky jak ze starýho Star Treku (Nielsen má chvílema pohybovou "choreografii" kpt Kirka v jeho nejlepších kreacích), komická figurka "lidovýho" opilce-kuchaře, kinklající se talíř při "přistání" před namalovanejma kulisama, krellskej doomsday button se při stisku z toho papundeklu málem vylomí... a tak dál, ale pak najednou vnitřek opravdu giga krellský energetický instalace, celý se to srovná a člověk je chycen. Prostě je to kultovka, od "komixovejch" titulků, přes Robbyho až po xichtík Anne Francis. Must see...(9.2.2016)

Velmi zajímavé. Mohu řící, že v dnešním přílivu, "pořád stejných filmů," jsem viděla, co jsem ještě neviděla :) Leslie zazářil. I když pocit s herectví postav, hlavně v něžných či dramatických scénách, působil občas, jak-si nepřesvědčivě. Měla jsem strach, že mi to přijde poněkud trapné, v době ani kdyby moje rodiče nebyli na světě, ale co. Myšlenka i příběh je zajímavý. A přecejenom je dnes člověk trochu zhýčkaný. A prostředí působí, jako pohádka. Oceňuji, jak se může zajímavý příběh natočit bez potoků krve, dnes tak bohužel, žádanému artiklu. A těch maket prostoru a přístrojů, to muselo být práce. Žádná grafika pomocí pc. Pořád jsem si říkala, že na padesátý rok to musela být bomba. Musím se na to zeptat babičky :)(18.4.2016)

Nádherné a na svojí dobu neuvěřitelné zpracování. Nejen, že jsem se bavil, ale celou dobu jsem měl pocit, že tomu věřím. Prostě ne vše co je digitálně dokonalé, musí být nejlepší. Nápad je to úžasný a troufám si říct, že některé záběry jsou opravdu revoluce. Bezedná věž apod. Celé pojetí je velice poutavé a maximálně intenzivní. Pro mě jedna z nejlepších science fiction vůbec…. bravo. 100%(14.8.2008)

řek bych, že tohle muselo hodně inspirovat Star Trek a samozřejmě sci-fi vůbec...ale ten Star Trek obzvlášť......promyšlení..pěkný sci-fi a ještě zábavný...Robby the Robot má replikátor v sobě.....spousta nápadů...hyperpohon a něco, co připomíná trošku i transportér, ale netransportuje......atd..atd..............jinak si myslim, že to díky řadě nápadů a detajlů z řady všech možnejch starejch sci-fi béček sakra vyčnívá....je to klasika a obsazuje vysoká místa v žebříčcích nej sci-fi všech dob........jasně....v něčem působí naivně a tak......studiově a herci neznámý....ale to jsou jen drobný vady na kráse...ikdyž jasně..pro většinu běžnejch diváků..to jsou hlavní věci na filmech...pokud někdo má rád film a nemá rád sci-fi..tak hodnocení..nižší....jasně...chápu.....Robby the Robot nevypadá směšně...jen se smešně pohybuje....a klepe se mu ruka, když míří blasterem, ale.....ta hlava a jak se to všeck otočí a a to mluvení....vizualizovaný a replikátor a chemickej analyzér...je to fakt kůl..................kůl....jinak Roby the robot a tahle éra velkých robotů - herní série Fallout...tak(4.2.2011)

Tak tohle je prostě klasika...nejenže zbožňuju tenhle žánr, ale dokonce i období ve kterém byl film natočený. U mě má zaslouženě plný počet. Čím to? Nostalgie, naivnost, triky, atmosféra a vědomí, že některé scény mi utkvěly v hlavě ještě z dob velmi útlého věku.(18.2.2013)

• maestrum

Je mi jasný rok vzniku i nadšení filmařů pro sci-fi v té době, ale tohle je hrůza. Vždyť i B-filmy z 80tých let mají lepší herecké výkony, dialogy a představu techniky v budoucnosti. Tohle je jak amatérský počin natočený na kameru souseda s komparzisty z ulice.(28.5.2014)

Po vzhliadnutí tohoto filmu mi je úplne jasné, kde Roddenberry získal inšpiráciu na svoj Star Trek. Toto je totiž jeden z prvých inteligentnejších sci-fi filmov, aj keď bohužiaľ s trikmi a výpravou poplatnou skôr vtedajším B-éčkam. Papundekel-Show Rulez. :-)(30.4.2015)

Ikonického Robota Robbyho bych postavil do památné řady vedle R2-D2, C3PO a mechanických pomocníků ze Silent Running. Mimoto je Zakázaná planeta výborný snímek, chytrý a poutavý, jak to jen jde. V hlavní roli Frank Drebin, ještě než se z něj stal nešikovný detektiv. Tohle science fiction mám velmi rád, dodnes dokáže vyvolat silné dojmy.(5.1.2016)

Moje obavy ktoré mali pôvod v spojitosti s rokom vzniku tohto sci-fi, neboli v konečnom dôsledku až tak opodstatnené. Áno, miestami to malo isté naivné prevedenie (čo sa kulís alebo vzťahov medzi postavami týka), a herci nie vždy vyzerali prirodzene vzhľadom na okolnosti. Napriek tomu ma vyústenie deja milo prekvapilo, (myšlienka je famózna) a vidieť Leslieho Nielsena bez šedín, je iste nezabudnuteľný zážitok.(21.5.2016)

1 3 4 5 6 7 následující >>