Rogue River

Brian Hamm

Paul Covington

Kostýmy:

Maria Lorenzana

Trošku ujetá záležitost, která sice ničím neoslní, na druhé straně se na to dobře kouká a několikrát jsem se i škodolibě zasmál. :-) Námět filmu je obehraný až hrůza, nicméně solidní herecké výkony dělají i tuctový příběh zajímavým, třebaže některé „šokující“ dějové zvraty jsou poměrně snadno předvídatelné. Přesto tento film jako celek představuje slušně odvedenou filmařinu, navíc ukočírovanou v kratičké stopáži, takže si myslím, že si to své fanoušky najde. Sice jsem za celou dobu nepochopil, o co těm dvěma vlastně šlo, ale to asi není podstatné. Dojmy z filmu mám spíše pozitivní, a to je to hlavní.(23.6.2012)

Kedy sa tie mladé ženy naučia, že nemajú nastupovať k cudzím ľuďom do auta? Takto to potom končí. Párik psychopatov sa rozhodne "adoptovať" našu hlavnú hrdinku, lenže tá je logicky proti, takže ju bude treba presvedčiť. Je to remeselne celkom slušne zvládnutý exploiťák s peknou kamerou a solídnymi hereckými výkonmi, lenže ak by som mal hodnotiť úroveň mučenia a brutality, tak je to dosť veľká bieda. Námetom to trochu pripomína Mum & Dad, ale "masakrálne" mu nesiaha ani po členky. V závere som čakal adrenalínové naháňačky a napínavý boj o život, lenže ako to už vyplýva z môjho chladného hodnotenia, skurvili čo sa dalo. Opäť raz - škoda nevyužitej príležitosti, vytrieskali z toho len minimum. Ale nenudil som sa, horor sa dosť rýchlo rozbehol a krátka stopáž mu len prospela.(22.1.2012)

Vcelku spokojenost, dobře zvládnuté, hezká hlavní hrdinka i když pěkně pitomá (odkdy se leze po pár minutách k cizím lidem do auta a po hodině do baráku?!), solidně oplzlý manželé-záporáci, zvrácená a drsná poslední třetina - chudák bráška a nemyslím jen to jak dopadl na konci, ale i ta "svatební noc" či co to mělo být...Pro mě lehce nadpůměrný zážitek 55%.(3.5.2012)

Sice za tři hvězdy, ale poměrně dost slabé. Rogue River je totiž čistě průměrným exploiterem, v němž nenarazíte na špetku invence, ale i takhle špinavě průzračná adorace slavnějším bratříčkům nemusí nutně nasrat. Bill Moseley opět dokazuje, že je to muž dvou tváří (na první pohled milé a té psychopatické) a některé násilné momenty dokonce překvapí. Škoda závěru, který nepůsobí tak depresivně, jak by určitě chtěl. Ale díky střídmé stopáži to hezky uteče, takže proč ne.(25.6.2012)

• J*A*S*M

Pro mne takových neutrálních padesát procent. Nejsem naštvanej, že jsem film viděl, ale kdybych jej neviděl, tak se taky nic nestane. Celkem slušně natočený exploiťák, sem tam se mu daří budovat napětí, občas překvapí nějakou zvrhlostí (popel!), ale ve výsledku je to pořád moc nevzrušivě obyčejnej film, kterých jsou spousty (a lepší). Závěr to pak dost zmrví (co se stane po útěku z domu), takže nakonec jen 2*.(22.1.2012)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v americkom štáte Oregon. (MikaelSVK)