Princ a pruďas

Princ a pruďas

Vaša výsosť

Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

,,JDETE POZDĚ! ŠUKÁNÍ UŽ ZAPOČALO!“..... /// Jak by asi tak vypadala Arabela ,,řízlá“ Princeznou nevěstou se specifickými Shakespearovskými dialogy ,,apatowek“? Zeptejte se J.Franca, kterýmu už dorostla ruka (což vodsral mocný kyklop). Nebo jeho bráchy Thadeose, kterýho sprosťárny jen zakrývaj bolest. Nebo N.Portman, který zadeček je fakt výstavní.... Parodie na Disneyovky (ten zpěv je fakt brutální) a jiný dobrodružství, musí bejt plná zvrácených nápadů a ,,neslušného“ humoru. Co taky očekávat od výpravy, která je na hovno a všude kolem to je samej uchylák? Třeba oplzlej – občas trapnej humor a film, kterej se musí brát s ohromnou dávkou nadhledu! Tenhle fakt nezmění ani péro z Minotaura!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) TOHLE já můžu! 2.) Rád si v klidu leštím meč. 3.) Zjistím, proč je lepší si všechny přátele (i nepřátele) prohlédnout bez trenek. 4.) Nedokážu si představit, jaký tajemství může spojovat prince a kouzelníka. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(30.6.2011)

Fantasy ala '80 nacpaná sprostou mluvou, neustálými vtipy o pohlavních orgánech a sem tam o trávě a jedním nadrženým minotaurem. Takový film tu prostě dlouho chyběl.(3.8.2011)

• Sammya

Je to vtipné, když si uvědomíme, že Američani středověk jako takový, tak, jak ho známe my, nikdy zažít nemohli, je to čistě evropská záležitost, a přesto o tom točí (parodické) filmy. A možná proto to byla taková blbost. Připadala jsem si, jak když sleduju jinou verzi Prciček. Plusů měl tenhle film opravdu málo, sem tam nějaký vtpný vtip nebo scéna, Natalie Portman a všechny scény s Damianem Lewisem, kterého jsem v roli padoucha viděla prvně a byl úžasný. Zbytek stál s odpuštěním za prd. Povětšinou to bylo plné nechutných a vulgárních vtipů, které nebyly vtipné, a nechápu, jak se k tomu mohl James Franco, potažmo Natalie, upsat. Epický soundtrack se k tomu vůbec nehodil, proto jsem si ho ani nemohla vychutnat.(4.8.2011)

1115. hodnocený film: Tak trochu pohádka naruby, kde jde princovi o zásun, kozy a ještě je zbabělý. Film je to hodně zstřeštěný a určitě není určen primárně pro děti a mládež. Ba naopak. Mně je 24 a byvil jsem jsem královsky. V této dobrodružné rodinné fantasy pohádce se setkáte s bojem dobra i zla, krásnými dámami, spoustou vtipu, akce a hlavně dobrého konce, na který všichni čekali. 5* mu dávám nejen pro krásnou Natalii Portman, ale i za ten nápad skloubit tolik filmových žánrů. 5*(26.10.2011)

• nithiel

Jedna hvězda, z to, že mě to asi třikrát doopravdy rozesmálo a jedna za Natálku ;-). Jinak slabota, i Pár pařmenů bylo vtipnější a s daleko menšími náklady.(3.12.2011)

Paráda s velkým P a co se týče dabingu, tak ten je vskutku perfektní (na ty hnusy co se předvádí!) ikdyž na jednu stránku musím uznat, že on vlastně místy tak blbej až je neskutečně vtipnej! Skvělá parodie na rádoby moderní pohádky! (viz. hláška kterou používám při každém přípitku: "Na šukání!")(10.7.2012)

• easaque

odpad chápu, že dost divákům se tyhle sprosté parodické úchylárny líbí a nechci jim to brát. Třeba podobná fantasy pohádková komedie pro dospělé "Princezna nevěsta" ještě ušla, ale tohle už bylo na mě přespříliš. Jinou známku než odpad si ode mě nezaslouží a přiznám se, že na tohle jsem bez přepínání koukat nemohl. Sice krásná výprava, efekty i solidní herci (v rámci komediálního žánru) ... to vše je na nic s podobnými dialogy a scénářem. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](25.12.2018)

Je těžké si ten film okamžitě nezamilovat. Oplzlý humor, spousta krve a padajících končetin, funkční příběh, vtipná dvojka hrdinů, sličná dvojice hereček, solidní výprava a k tomu všemu ještě parádní akce. Co víc si člověk může přát? Zatímco předchozí Greenův výplod, Pineapple Express, fungoval jen v několika momentech, Your Highness funguje v podstatě konstantě. Vynikající oddechovka a silné čtyři hvězdičky.(17.6.2011)

Nebýt Dannyho R. McBrida, tak to bude hodně slabý. Jenže díky němu je to děsná prdel. Ono celkově obsazení je hodně slušné a až na hlavního záporáka nemá chybu. Ječícího nebo rádoby cool se tvářícího McBrida ale nic netrumfne. Efekty docela mizerné, příběh žádná sláva a místy trocha trapnosti a stejně je to skvěle strávených 100 minut. Česky je horší postava Thadeuse, ale má to svá další kouzla. Např. se Standou je děsná prdel. (3.7.2011)

To zas jednou trailer sliboval 100% hutné zábavy a film dodal... inu 40% průměrné zábavy, proložené poměrně uspokojivým množstvím slušných hlášek, a 60% rozpačitého pokašlávání (nikoli ze studu). Pobavil jsem se, leč obávám se, že ne víc než jednorázově.(18.8.2011)

• bartias

Pubertální komedie ujetá jako ranní vlak v šest večer láskyplné klišé z fantasy i pohádkových příběhů ani tak neparoduje, jako spíš zesměšňuje a ztrapňuje. Chvílemi je to sranda. Jenže James Franco je až moc dokonale jalový, takže za chvíli leze na nervy, Danny McBride přestává být kvůli neustálému opakování vulgarit zábavný a Natalie Portman se k nim tak nějak vůbec nehodí. Princ a pruďas proto působí jako nezkušeně nezletilá pruda. Vtipy o hulení? Rutina.(6.9.2011)

• Estrellita

Odporné! Jestli ještě jednou uslyším slovo "fuck" tolikrát během necelých dvou hodin, myslím, že mi z toho hrábne.(3.10.2011)

Upřímně řečeno jsem čekal, že to bude ještě údernější v oblasti humoru, více to na mě fungovalo po fantasy stránce a to asi není úplně přesně to, co si tvůrci přáli. Nevěřím, že to říkám, ale mohlo to být ještě ujetější :D(9.10.2011)

Škoda, zábava to sice byla, ale nemohu se zbavit pocitu, že to mělo navíc, než jen na vtipy o penisech a sexu. Herci dobře přehrávali. Výborný soundtrack.(26.3.2012)

Úžasná komedie s gagy a pár wtf momentama. Naprosto skvělej výkon podal Justin Theroux, který hraje čaroděje a jeho hlášky jsou skvělé! Jeho Jumping na konci mě uplně rozsekalo nebo jestli má tvoje vagína stejnej tvar jako moje ruka, tak nemáme problém! Škoda, že film vydělal tak málo peněz, protože dvojku bych rozhodně uvítal! Takováhle "pohádka" tady ještě chyběla. Po delším uvažování musim hodnocení zvednout na 90% a dát *****! Takhle ujetá pohádka tu ještě nebyla a je to pro mě jedna z nejlepších komedií.(1.4.2012)

Skvělé! Už dlouho jsem neviděla tak sympatického záporáka. Skoro jsem si přála, aby vyhrál :D.(16.8.2012)

• cariada

Čekal jsem větší srandu, ale tady se pořád jen kecalo a kecalo a zábava nikde. Já se docela nudil. Jeden brácha srab druhý zase naivní až hrůza. Děj u těhle filmů je nulový ,ale naštěstí není ani podstatný. Příště více vtipu.(9.3.2014)

Guilty pleasure jak prase. Moje perverzní já těžce triumfovalo. Nečekal bych se že budu ze srdce smát tak podřadným a nechutným fórkům jako je souložící minotaurus. Danny McBride předvádí, to se od něj dá očekávat, kdežto James Franco a Natálka (mimochodem "Sexy as fu*king Hell") přehrávají neskutečným, skoro až roztomilým způsobem :-). Kromě již zmíněného potěší i celkem dobrá akce, místy opravdu velká brutalita a hlavně různé nabourávání a utahování si ze zaběhlých žánrových klišé. Škoda, že snímek finančně neuspěl, jinak palec (pouze palec, po zhlédnutí napadá člověka spoustu jiných možností) nahoru.(20.6.2011)

• Madlenka26

Ani jsem si nepřečetla o čem tato dobrodružná komedie je a nechala jsem se překvapit. Ale to byla chyba. Kdybych si to přečetla, sakra bych zvážila se na to podívat. Takových sprostých slov, ale opravdu sprostých jsem za poslední dobu ve filmu neslyšela. Postava Zooey je naprosto zbytečná a Zooey nemůžujako herečku vystát. Film do příchodu Natalie, byl o ničem, ještě že tam hrála. Uznávým pár dobrých hlodů tam bylo, ale opravdu málo. Jinak mi to připadalo jako stupidní film, ještě ze stupidnějším snénářem. A vůbec se dívím, že se James a Natalie, k takovéhle věci propůjčily. U mě 60%(21.6.2011)

Princ a pruďas je film, který se perfektně hodí do letního horkého počasí. Vlna (povětšinou) genitálních vtípků skvěle zchladí a navíc se u ní výborně pobavíte. Za sebe musím říct, že na mě tenhle humor na první zhlédnutí fungoval. Podruhé už by většina gagů zněla hodně obehraně. Ale Danny R. McBride zůstává jednoznačně mým hrdinou. Kdo jiný než on dokáže hrdě nosit kolem krku Minutauří penis. Po herecké stránce film nemá chybu, obsazení je skvělé. A z filmu čpí spontaneita a lehkost. Je to dobrodružné, je to vtipné, má to krásnou Natalii Portman. Přečtěte si celou recenzi.(25.6.2011)

Výborná zábava. Originalita a "koule" se zvlášť u komedií cenní dvakrát. Člověka v tohle kříženci Excalibru s Pineapple express nešokují jen "čůrá." sem a "píč." tam. Překvapilo i množství krve a brutality. Navíc McBride na vísost vtipný a následuje tak stejně založeného Rogena k první komediální lize. To není zrovna známka mravní síly lidstva, ale kdo by to řešil když jim to "mrdán." a "píchán." tak jde :-).(26.6.2011)