Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

juta

Trochu úchylná komedie, ale právě proto to je docela dobrý. Natalie Portman mě příjemně překvapila. Konečně si zahrála v komedii a vůbec by mi nevadilo, kdyby s tím pokračovala, protože mě vážnými rolemi zatím moc neuhranula. Prostě mi připadala taková nepřirozená. Ale vidím, že dokáže hrát i něco jiného. Ještě pár komedií a třeba si jí oblíbím. Díky tomuhle si u mě přidala velké plusko. ()

Fiftis

Your Highness nie je napriek námetu naozaj pre deti. Sú v ňom síce princovia, ktorí sa vydávajú zachrániť pannu z moci zlého čarodejníka, aj pôvabná rytierka, schopná premôcť draka, no najmä druhý z titulných hrdinov sa chová a predovšetkým hovorí tak, že sa musia miestami hanbiť aj rodičia. Navyše sa mi páčilo, že uprostred tej rieky drsného, čierneho a podvratného humoru pláva silný a dojemný príbeh princa, ktorý chcel všetkým okolo, predovšetkým bratovi a otcovi, dokázať, že nie je taký naničhodník. Rozpráva sa mnoho legiend a rozprávkových príbehov o chrabrých rytieroch, ktorí museli zachraňovať dámy svojho srdca z pazúrov drakov a zlej moci. Poctivé stvárnenie rozprávkového sveta v duchu tradičných fantasy filmov z osemdesiatych rokov, vrátane akčných súbojov a početných trikov. Prekvapivá je účasť hviezd Jamesa Franca a Natalie Portman. ()

Shakers

Zaujímavý film, ktorý niekoho prekvapí a iného naserie. Ja sa radím k tej prvej skupine. Jednoduhý a fungujúci dej má tempo, je sprevádzaný dobrými hercami, akciami, efektami, slušnou výpravou, kamerou či kostýmami. Skrátka presne to, čo dobrodružná fantasy má mať. Problém vidím len v jedom. Nie že by humor bol zlý alebo nesedel, chcelo by to ale ešte trošku obohatiť, niektoré funny scénky mi prišli suché (aj keď som sa pousmial), ale chýba mi tu scéna, ktorá by ma dostala. Záver bol ale efektne perfektný. 80% - 4* ()

JohnnyD

Nakoniec to síce nie je až taká "koulervoucí" zábava, no napriek tomu je to riadna filmová revolúcia. Film totiž funguje v každej svojej časti, aj ako fantasy aj ako veľkovýpravná akcia (smiešnych 50 mega a efektnejší dojem ako väčšina letných blockbustrov). Prezentuje tak plnohodnotnú nekorektnú fantasy pre dospelých, ktorý neskĺza k podprahovej paródii, ale snaží sa vynikať v každej oblasti. Výhrou je pravdaže najmä casting - nadávajúca Natalie Portman je rozkošná, Danny McBride je líder komikov tohto desaťročia a prekvapením je dementný Rasmus Hardiker ako Courtney. Najväčším prekvapením je David Gordon Green, ktorý prežíva jeden z najprekvapujúcejších prerodov v dejinách kinematografie - z artových brečiek ako All the Real Girls na lídra komediálnych tvorcov (Eastbound and Down). ()

Boogeyman

No, těch sexuálních vtípků na mě bylo trochu moc, nejsem zrovna vyznavačem podobného humoru. Ale nutno říct, že několikrát jsem se právě u těch sprosťáren válel smíchy. Jinak výtečně natočeno a ozvučeno, díky čemu snímek působí jako poctivé velkolepé fantasy. ()

playboxguest

Až na několik zcela mimořádných vyjímek nemám pohádky, jejichž hlavním tématem je záchrana princezny chrabrým hrdinou, zrovna v lásce. Upřímně jsem čekala další akčně-pohádkovou podprůměrnost, kterou budu mít problém vůbec dokoukat. Jenomže jsem absolutně nečekala, že by něco s tak tuctovým obalem/plakátem mohlo obsahovat takovej kopec krve, úchylností a sprosťáren (to bych spíš očekávala u nějakého nezávislého kousku). Well done, to bylo drsné (a dokonce i do konce koukatelné) XD. ()

sheen

Tomu říkám pořádný dobrodružňák. Totálně ujeté, perverzní ale mega zábavné. Tolik zábavných scén a hlášek jsem už dlouho v jednom filmu neviděl. "No, fuck it, lets kill that bitch". Po druhém shlédnutí dávám hodnocení do PLNÝCH. Pošahanost xD ()

Beckett51

" All I want is for you to be a part of this moment. I want you to be gay with me and father. - I don't want to be gay with you two!" Božský parodický fantasy nářez se skvělým soundtrackem. Slovo "fuck" je zde častější než tečka za větou. Pokud vám nevadí vulgarita a Natalie Portman, film doporučuji. Berte všemi deseti. 91% ()

Pilda17

Já si nemůžu pomoc, ale tato pohádková komedie nemá chybu. Už dlouho jsem se u komedie tak nezasmál. Perverzní a úchylácké věci, které se objevují dostanou do kolen a jako celek je film obrovská jedna úchylárna. Stoprocentní úchylárna, která pobaví spoustu lidí a starším divákům tato komedie přijde spíše trapná. Nejvíc baví skvěle zvládnuté role Danny R. McBride (princ blbeček), James Franco (odvážný princ a rytíř) a Natalie Portman (překrásná pomocnice ke zničení Leezara). Všechny role mi seděli a i když Portman měla jen vedlejší roli, tak to beru jako jeden z největších kladů. Pochvala panu režisérovi David Gordon Greenovi, který mile překvapil a naservíroval jednu z nejlepších komedií tohoto roku.. 9/10 = 90% ()

salahadin

Já už vím, jak to bylo!!! Inu, jednoho odporně hnusného dne, kdy venku svítilo slunce a kytky smrděly jako holky u silnice točící kabelkou, sezval výkonný producent scuka Natálie Portman, Tobyho Jonese, Jamese Franca, dalších herců a Steva Jablonského (neplést s Petrem). Dannymu McBridovi před tím ovšem nasadil roubík a takovými něžnými pouty z EroticCity ho imobilizoval na toaletě k potrubí. Nechtěl, aby všici vespolek věděli, kdo skutečně za připravovaným filmem stojí. Nálada panovala družná a nejeden pán u stolu pomrkával po zadnici paní Portmanové. Podával se džus, ovšem výkonný producent, říkejme mu třebas James, potutelně mrkal na číšníka za barem. Pozorný divák celé scenérie, což paparazzi Donaldo byl, si povšiml, že za číšníkem podivuhodně ubývá tekutiny v láhvi s továrním označením "whiskey makeing dead". Když už se ani paní Portmanová nebránila lehkému osahávání vilných kolegů z branže (rozumějte: herecké) a přestávala neustále vykřikovat #mýýtůůůů, bylo jasné už i úplnému novinářskému teleti, že s džusem není něco v pořádku a že lov vypadlých bradavek a bílých kalhotek bude úspěšný. Na závěr James zacinkal doutníkem o skleničku a šluknul si z čajové lžičky, takže málem způsobil výjezd místní AHJ (akceschopné hasičské jednotky = americká obdoba našich dobrovolných hasičů). Sdělil do všeobecného mumraje, že bude produkovat film, naprostý hit, fantasy oddechovku. Natálie vyjukla: "Jůůů, mýýtůůůů!" A zasnila se. Steve, jedinej střízlivej člověk v okruhu míle a půl čtvereční, se duchaplně a trošku podezíravě optal: "Něco jako Stardust?" James se zakuckal a začal se dusit džusem. James Franco (pro odlišení od výkonného producenta) se ihned hlásil o roli Tristana s tím rozdílem, že nechce mít ze začátku takovej debilní účes. Justin Theroux nechtěl hrát toho kung-fu dědu u zdi a Toby Jones si věřil na roli Septima s tím, že si obstará podpatky. Producent James vychrchlal poslední zbytky míchaného drinku z plic a přidušeně odvětil: "Jo, jo, myslím že jo, něco jako Stardust. Ale s jedním drobným rozdílem - bude víc srandy. Vopepříme film takovým univerzálním humorem, kterému rozumí docent i stranickej funkcionář, popelář i doktor, černoch i běloch, hinduista i bezvěrec, kosmonaut i sladkovodní korýš. Prostě to bude pecka..." zakončil vítězoslavným zvoláním, jako kdyby právě dobyl se svou soldateskou Čeljabinsk. Všichni - i ti, co byli tak vožralí, že nevnímali ani slovo - dojatě a nadšeně tleskali, někteří i ve stoje, jinak vesměs v leže či polosedě či hlavou dolů. Steve, jedinej střízlivej v celé ňůjorské čtvrti, se ovšem opět zeptal dosti nepříjemně racionálně: "A kdo napsal scénář?" James se málem utopil v doušku džusu. Zmodral a oči zalité krví vypoulil tak moc, že by mohly nosit vlastní podprsenku bez push-up efektu. Když byl odborně resuscitován budoucím představitelem rytíře s kovovou rukou, prohlásil, že pro příště jej mají raději nechat v pokoji skonat. "To nebylo dýchání z úst do úst, vole, ale regulérní hlubokej francouzák!" stěžoval si, když si utíral oslintanou bradu. "Tak kdo bude psát scénář!" připomněl se Steve (možná jsem to neřekl, to je hudební skladatel). "Joo, scénář?" dělal blbýho James a šlo mu to, "no ten napsal Danny..." zadrhnul se. To byl stěžejní bod jednání - nikdo nesměl vědět, že scénář píše největší prase holyvůdů! Zamyslel se, což mu naopak nešlo. "Danny deVito!" zvolal opět napoleonským syndromem trpící James. Všem dokola i těm nevnímajícím padaly brady k poprsím a odhalovaly vrata jejich krápníkových krás, teda krasů. "Von umí psát na klávesnici?" divil se jeden. "Von se dal psaní"? ptal se druhý. "Von ještě žije?" ptal se třetí. James váhavě kýval hlavou. Pak všem přítomným i těm, kdož hubou dleli na podlahové krytině, dal podepsat nějaká lejstra, aniž by směli číst jejich obsah (pravda, mnozí nebyli takové akce schopní) a spokojeně se odkolébal v notně podroušeném stavu na jedno newyorské WC, kde zatím Danny McBride konzumoval zbytky něžných pout. A tak vznikl Princ a pruďas. Konec skutečné pohádky, děti. () (méně) (více)

Disk

Klasická pohádka obohacená o sexistický humor a penisové trofeje. Magic, motherfucker! P. S.: VYNIKAJÍCÍ titulky Františka Fuky. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +Natalie Portman vypadá krásně, slušné triky -film byl zábavný jen v momentech kdy se o to nesnažil, jinak jsem už dlouho neviděl sprostější film, jaká, že je na něj přístupnost?, Danny R. McBride i James Franco mě celkem otravovali/// Nechápu jak si někdo mohl dovolit natočit takový film a nechci být u toho když na něj do kina půjdou děti. Film se podle trailerů tváří jako dobrodružná zábavná fantasy pohádka ve které nechybí spousta akce a humoru. Realita je ale úplně někde jinde a až na pár svěžích a odvážných nápadů a spousty krevních cákanců, uříznutých končetin, sexu, nahoty ...film nic moc zábavného nenabízí. Když už jste za polovinou filmu a pořád si říkáte, že se ještě vlastně nic neudálo, znamená to, že tady není něco v pořádku. Taky nechápu jak se Natálka mohla do něčeho takového uvrtat./// Celkem 38%/// ()

Cappuccino

Skrz naskrz pohodová oddychovka, čisto "brain-off" komédia, ktorá dokáže rozosmiať davy a borí všetky zábrany voči podobne žánrovo ladeným kúskom. No a.. zas a opäť som bol očarovaný vyslovene "cute" Natalie Portman, moju priazeň si drží už od čias, kedy som ju prvý krát zahliadol na plátnach kín (SW II - 2002). Your Highness takmer dokonalo splnilo svoj účel. ()

S.Quentin QUALE

Absence většího počtu zhlédnutých áčkových komedií, které mi většinou vůbec nepřijdou vtipné, zřejmě způsobila degenerující účinky na můj smysl pro humor, proto jsem se u tohoto zasmál jak jen u pár filmů z posledních let. Slovník hulvátů, pubertální Danny R. McBride, středověká mluva, Portmanka, nejstrašnější čaroděj "Já", minotauří kár jako přívěšek...je potřeba to někdy zjednodušit! :) ()

HAL

Your Highnes je jednou z největších obětí syndromu "příliš nabušené trailery". Tady se v ukázkách střílelo opravdu ostrými a tak divák už ve filmu moc dalších gagů podobně na hranici geniality nepotká - ne že by šlo přímo o vatu, ale jede se v mnohem uvolněnějším a překvapivě až zbytečně moc vulgárnějším stylu. Resp v takovém stylu kdy už ty sprosté humory (na které jsme se samozřejmě všichni těšili) nejsou vždy "zas až tak" třeskutě vtipné a přitom se kvůli nim nedá brát moc vážně ani příběh (který je ale naopak překvapivě fajn, a to i na úrovni heroických fantasy a ne jen parodií na ně) Pořád ale jde v podstatě o velmi originální a svěží dílko k jakému se svou podstatou jen těžko něco přiblíží - crossoverů mezi sword&sorcery fantasy filmem a odbržděnou huličsko-prcičkovskou komedií jinak vážně moc není. Pokud se nehodláte dívat na Barbara Conana na houbičkách a s partou lolitek po boku. 7/10 ()

misterz

Zábava, zábava a ešte raz zábava. Ide o podarenú paródiu hlavne na staršie filmy, ktorá je okorenená svojským humorom, super hláškami a i pár vulgarizmami. Milé prekvapenie. 75/100 ()

liskam

Nevšední,svěží a chytrá komedie. příjemně mě překvapila, hlavně v tom jak jsem se k tomu stavěl a co jsem si o ní myslel.... chvilkama bláznivá komedie,chvilkama náznaky parodie,pak náznaky drama o nepochopeném (jediném normálním člověku) v celém království a jeho marném boji proti debilitě všude kolem něj,také náznaky romantické komedie. Prostě se to ve mě přelejvalo a při tom jsem se skvěle bavyl. když jsem tohle dokoukal,byl jsem podobně pohodově naladěný jako po "Paulovy"...:-)) ()

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo