" "Přijde chlapík k psychiatrovi a řiká : můj bratr je blázen, myslí si, že je slepice. Tak proč ho nepřivedete? Rád bych, ale potřebuju vajíčka". A to mi připomíná vztahy. Jsou totálně nesmyslné, bláznivé a absurdní, ale stejně do toho vždycky jdeme, protože většina z nás potřebuje vajíčka." " .......... milý Woody, to nelze než podepsat!!!(12.4.2005)

Jeden z filmů, které jsem viděl tisíckrát, znám je nazpaměť... a pořád je zbožňuji. Více viz poznámky.(7.11.2005)

NFR 1992, Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herečka HR - Diane Keaton, Scénář + 1 nominace: Herec HR - Woody Allen(9.3.2004)

Vztahy jsou absurdní, hloupé, omrzí a vyčpí - a přesto je máme zafixované jako první položku na seznamu priorit, pídíme se po nich, hledáme vhodné protějšky... a k čemu vlastně? Allen to celé shrnul dokonale. Znovu připomínám, že nemám sice rád ten jeho zbrkle neurotický postoj ke všemu, ale k některým životním dilematům (které někoho spolehlivě můžou uvázat na 15 let k praktickému lékaři) sedí výtečně. Tolik životních pravd na jednom místě jsem asi nikdy neviděl. Potlesk.(1.3.2009)

Romantický film, který začíná konstatováním, že hlavní hrdina už dávno není s hlavní hrdinkou? Samotný úvodní monolog dává tušit, že Annie Hall nebude tuctový film a zbytek tuto domněnku potvrzuje. Romance, která nemá ten pravý happy-end, ale přesto z ní nejsem demprimovaná, nešťastná nebo nějak podobně negativně zasáhlá. Naopak jde o velmi milý a příjemný film ze života s velmi propracovanými dialogy a plný inteligentního humoru, jak už to u Woodyho bývá.(17.1.2008)

Dobrá romantická komedie o vztahu, který neskončil "žili spolu šťastně až do smrti" a pravděpodobně ani "žili šťastně až do smrti"? To je taková vzácnost jako Hallové jevy. Sice jsem si přísahal, že si od chlapa, co se oženil se svojí nevlastní dcerou (s drobnými peripetiemi jako nařčení ze sexuálního zneužití nezletilé), nenechám kázat o vztazích, a zhruba do sedmdesáté minuty mě bavily v podstatě jen neutuchající hrátky s filmovou formou a občasný intelektuální humor (protože samozřejmě s sebou taky všude vodím Marshalla McLuhana;)) - ale s příjezdem do L.A. se to tak nějak zlomilo a v osmdesátésedmé minutě, kdy zazní věta o tom, že většina z nás vejce potřebuje, jsem tomu chlapovi, co se oženil se svojí nevlastní dcerou, v tichosti aplaudoval. Co se dá ještě říct jiného, než že Diane Keaton je tu naprosto úžasná... Nedělám si nároky na oceňování tohohle filmu v rámci Allenovy tvorby, protože jsem z ní dohromady nic neviděl, ale vím to, že Annie Hallovou si budu pamatovat dost dlouho na to, abych se ni ještě někdy podíval znova. A je klidně možné, že pak dostane ještě vyšší hodnocení (ačkoliv nevím nevím, koneckonců už teď jsem šťastně ženat:)) - prozatím to nechám na velmi spokojených 80%. Ale pokud je pro vás vrcholem zábavy nějaká "nenáročná" francouzská ztřeštěnost, nebo tuctové záležitosti jako Chceš Mě, Chci Tě, nebo nedej bože nějaká ta Troška české tvorby, uděláte líp, když se tomuhle filmu (dobře, nejen tomuhle filmu) vyhnete obloukem;))(11.9.2014)

Bože...při některých větách, vyřčených třeba Allenem, jsem myslel, že ten film je o mě. Pokud je člověk třeba muž a pokud třeba zažil někdy podobný vztah, hodně ho ten snímek osloví. Mnohé Allenovy filmy jsou si podobné, podle mě však fanoušek Woodyho přesně tohle hledá. U fanouška pak každé další zhlédnutí snímku působí více a více intenzivněji...(29.12.2005)

"Nechci patřit do klubu, který by mě chtěl za člena." Postmoderně rozbíhavá kronika jednoho vztahu, která funguje jako studnice vtipně zaobalených hořkých životních pravd i jako rozchodová psychoterapie. Přes absenci pevného dějového jádra neuvěřitelné zábavný, upřímný a chytrý film, v němž se nacházím rok od roku víc, což mě těší i děsí zároveň. 90% Zajímavé komentáře: Oskar, Cimr(6.10.2005)

Woody Allen je pošuk, který točí jeden film za druhým už tolik let, že na dvou rukách a snad ani nohách bych to spočítat nedokázal. Přitom Annie Hallová je jedním z těch jeho nejlepších filmů co kdy vyrobil zahrál a napsal. Podle mě je v tom filmu hlavně všecko z něj, co tak nějak člověk může chtít. Dobré herecké výkony, dobré texty, ale podle mě, právě u tohohle filmu, naprosto nezáživný příběh, respektivě vztahy vztahy vztahy, ktery mě kór o něj už fakt lezou krkem. Nejspíš jsem jeho staršími filmy tak pohlcenej, že už nemám potřebu jakýkoliv další vidět. Tři hvězdičky a víc ani ťuk. Jeho novější tvorba je alespoň konečně různorodější, sice míň vtipná, ale rozhodně zajímavější, řekl bych.(9.7.2009)

Neobyčejný film o obyčejných věcech. Ale že bych z něj byl nějak odvařenej, to se říct nedá. I když se odprostím od mírných osobních antipatií k osobě Allena, přijde mi, že se ten film snaží tvářit hrozně objevně a chytře, přičemž je úplně obyčejně ne-hloupý. Jasně, napsat a natočit film o tradičních, neobjevných věcech tak, aby v tom nemála lidí vidělo mňamku pro intelektuální elitu, musí bejt docela práce... Ale Annie Hall prostě klame tělem (formou), je uměle zajímavá a mně je to nepříjemné.(23.9.2009)

Scénář: Woody Allen, Marshall Brickman .. Roztěkaná obrazová kompozice a střih, prostřídávají dlouhatánské záběry přeplněné výbornými hereckými výkony. Nervózní, zbrklé, nesoustředěné a afektované dílo, plné hutných dialogů a stále pravdivých životních hlášek. Ano, velmi zajímavé dílo! Paranoik Woody Allen jednoduše mluví o svém (převážně milostném) životě a stojí to za pozornost. „Začíná tu nový román.“(10.10.2006)

Rozpočet $4miliónovTržby USA $38,251,425Tržby Celosvetovo $-(23.11.2008)

........„Takže, jak si tak žiješ, děkuj Bohu, že jsi jen nešťastná“... K tomu vážně není co dodat(5.5.2005)

Jedna z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl. Intelektuální, hravá, třeskutě humorná. Formálně postmoderní tvůrčí přístup, založený na principu hry s divákem a s tím spojené mystifikace. Zábavný film s nepřehlédnutelně zakomponovanou funkcí terapeutickou, očistnou i zpovědní. Annie Hallová...(21.11.2006)

No mě tenhle Woody Allen zas tak nechytnul. Jeho předchozí crazy komedie se i líbily víc, když i zde jsou dobré fóry už to není ono a na vážnýho Woodyho přece jen tak zvědavej nejsem. Ale přece jen stále celkem zábava s cameo rolí Christophera Walkena.(4.10.2005)

Když si nějaký film můžete pouštět pořád, ať máte jakoukoliv náladu a ty dialogy jsou stále stejně vtipné a pravdivé i když už je slyšíte podvacáté, nemůžete nedat 5 hvězd. Spolu s Manhattanem nejlepší Allen.(3.2.2005)

Annie Hallová je čistě psycho-auteurskou autobiografií: 1, Woody několikrát připomíná, že není morous, že se jen pesimismem zabývá, ale sám pesimistou není. Jinými slovy říká, že depresivní a introvertní lidé mají ve skutečnosti pozitivní naturel a na požádání dokáží vymýšlet vtipy. 2, Woodyho přehnané výrazivo v dialozích a mezilidských vztazích a promluvy do kamery odzbrojují všechny ty, kdož vnímají film jako systém a chtěli by jeho díla demontovat. 3, Záporné postavy nejsou než zrcadlem Woodyho duše, jelikož svoje filmy sám píše. Pokud tedy muž ve frontě unavuje ostatní polemikou o Beckettovi a Fellinim, jde jen o rozštěp Woodyho osobnosti. Podle zásady, že lidé si všímají na druhých nejvíce těch chyb, které trápí je osobně. 4, Woody maskuje své filmy jako něco mimovolného, což je ovšem faleš, neboť mu do díla neustále promlouvá psychoanalýza a sklon jeho povahy nad vším přemýšlet. Upřímnost zachovává snad jen v milém extempore s humry, kde lze mj. vysledovat nepřehrávaný a opravdový smích Diane Keaton, což přisuzuji i tomu, že Woody své filmy netočil nastokrát jako třeba Kubrick.(18.11.2007)

Je-li humor náboženství, pak Annie Hall je jedním z jeho nejdokonalejších oltářů. Newyorská variace na Směšné láskyˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇAlvy Singer: Here, you look like a very happy couple, um, are you? Female street stranger: Yeah. Alvy Singer: Yeah? So, so, how do you account for it? Female street stranger: Uh, I'm very shallow and empty and I have no ideas and nothing interesting to say. Male street stranger: And I'm exactly the same way. Alvy Singer: I see. Wow. That's very interesting. So you've managed to work out something? P.S. Napotřetí ve dvou za jedna.(24.4.2007)

Od úvahy nad tím, proč s ním Diane Keaton chce souložit jen pod vlivem marihuany až po superhumornou scénu ve frontě jsem žasl nad Woodyho intelektem. Tohle je biografie, kterou Mistr napsal za nás chlapy. Díky.(12.12.2005)

Dušezpytná komedie o tom, že každý potřebuje vejce. :-) Já mám sice raději Woodyho důvtipné žánrové hříčky, ale Annie Hallová je zase roztomilá v tom, jak přesně sleduje skutečný vztah WA k Diane Keatonové (skutečným příjmením Hallové) a pak hned zas zkouší zahladit stopy a říká "nemyslete si, že je to o nás". Ale je. Myslím, že Woodymu a Diane to dost dobře nemohlo vydržet právě proto, jak MOC se k sobě hodí. Jak jsou si podobní. Neurotikův vztah s neurotičkou je cesta do pekel, to vím z vlastní zkušenosti. Ale je hezké, že ti dva i po rozchodu spolupracovali vesele dál a dokázali se k sobě chovat jako civilizovaní lidé a přátelé. Když se v r. 1992 Mia Farrowová zbláznila a rozhodla se Woodyho zničit, mnozí se od něj odvrátili, ale komu Woody zavolal a nabídl roli po té blonďaté bestii? Staré dobré Diane. A Tajemná vražda na Manhattanu byla vlastně takovou fantazií, jak by vypadal vztah Annie Hallové a Alvyho Singera, kdyby se nerozešli. 80%(29.3.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26