Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Gromit

Určitě jeden z nejlepších filmů Woodyho Allena. Místy hořký, místy vtipný, ale hlavně ze života. A přestože postrádá typicky hollywoodský happy-end, nebudete se po závěrečných titulcích cítit rozmrzele. Naopak budete mít pocit určité sounáležitosti, budete se utěšovat vědomím, že nejste sami, komu se rozpadl vztah, na kterém vám záleželo. Co dodat? Děkuji, Woody! ()

Izz

"Nikdy bych nechtěl patřit do klubu,který by chtěl někoho jako jsem já za člena.A přesně to je můj přístup k ženám." Kouzlo Annie Hallové nespočívá ve Woodyho humoru,v kouzelných scénkách nebo režijních nápadech,ale v oné neodolatelné charakteristice mezilidských vztahů a zdůraznění jejich potřeby v lidském životě.Všichni přece potřebujeme vajíčka... ()

Smerfetka88

Mé první setkání s tímhle rachitickým intelektuálem - no a co k tomu napsat? Bylo to velice upovídané, intelektuální, místy trhlé a místy dost pravdivé. Přiznám se, že někdy to na mě bylo moc, ale na druhou stranu je to jeden z mála filmů, které bych si asi pustila znovu. ()

hero_bk

Nekonvenčně vyprávěný, skákající v čase, bořící všechno, na co jsme v žánru zvyklí, a přesto typický Allen - a co víc, skvělý Allen! Tolik silných myšlenek, skvělých vtipů postavených na banálním (ne)ději kupodivu drží při sobě a opravdu baví. Allenův majstrštyk! ()

existimi

“It reminds me of that old joke- you know, a guy walks into a psychiatrist's office and says, hey doc, my brother's crazy! He thinks he's a chicken. Then the doc says, why don't you turn him in? Then the guy says, I would but I need the eggs. I guess that's how I feel about relationships. They're totally crazy, irrational, and absurd, but we keep going through it because we need the eggs.” Allenův nejlepší film. Jednoznačně. ()

Alan_Shearer

Nenene, extremne nesympatickej, slizkej a uchylnej Woody Allen me fakt nebavi. Videl jsem Annie Hall a Pulnoc v Parizi, mozna dam jeste sanci jednomu filmu, ale pujdu do toho s velkou mirou skepse. Asi jeho filmy nechapu, ale prijde mi, ze si hrajou na neco vic a pritom to jsou jen nezazivny radoby inteligentni povidacky. Fakt tam nic moc dobryho nevidim. A vzhledem k tomu, ze vetsina romantickych zapletek s komedialni prichuti me nebavi, budu to mit u Woodyho tezky. Vazim si, ze se u nej vetsinou jedna o autorsky filmy, par gagu se taky povedlo, ale jinak jsou jeho dila tak prazdny, ze mam vzdy chut jit po pul hodine stopaze spat. ()

Kenneth

Je to tak na 3,5. Začátek byl skvělý, ale pak se to postupně rozplyzlo do série typických Allenových polonudných filosofických keců a výjevů z života amerického lidu. Jedině pravidelnost ojedinělých vtípků mě udržela v bdělém stavu po celou dobu filmu. Můj oblíbený sek, kterému jsem se smál ještě dlouho potom: "Komparz do Kmotra". ()

Zdenda

Výborná konverzacni komedie.Skvělé dialogy, ale přeci jen při prvním zhlédnutí (ano tak dlouho mě tenhle film míjel)jsem se trochu ztrácel. Zvláště ke konci filmu... ()

Marat

Přiznám se, tento Allen nebyl tak skvělý jak spousta jeho jiných filmů. Docela jsem se ztrácel v nekonečných dialozích a laicky řečeno: moc jsem to nedával. Herecké výkony si nehodlám hodnotit, stejně jako jiné hodnoty filmu. Beru 3 hvězdičky jako subjektivní pocit z filmu, který nikoho nenadchne, ale ani neurazí:-) ()

reygadas

Woody Allen vie geniálne narábať s vtipom, alebo vlastne dôvtipom. Jeho Annie Hall je jednoducho dokonalá a bez najmenšej chybičky a čo nemôžem nespomenúť je skvelý scenár. Annie Hall je sociálna psychologická satira s tak príznačným allenovským inteligentným humorom. Páči sa mi jeho komika a frašky a jeho komunikácia s divákom je ohromujúca. Woody posunul komediálny žáner touto svojou progresívnou metódou do úplne novej dimenzie. ()

Mr.Roman

"Starý dobrý Woody Allen" - toto je často počuť v súvislosti s jeho staršou tvorbou, ktorého azda najväčším reprezentantom je práve Annie Hall. Kvalita a osobité názory sú vidieť na každom kroku, vtip a inteligencia tiež, no zároveň je tu v strede všetkého diania tento neurotický, večne otrávený malý mužík, ktorému sa nepáči toto a tamto a až do konca filmu ani poriadne nevie čo chce. Spracovanie je vynikajúce a navždy ukázalo akým géniom Allen je, jeho humor možno nepobaví každého, no mne sadol a životné pravdy schované v citáciách žartov "iných" sú ozaj na zamyslenie. Ak by bol ten malý chlapík o niečo málo otravnejší, neváhal by som s plným hodnotením, takto ostane bez jednej hviezdy a Mach Point tak je pre mňa stále neprekonaný, ukameňujte ma za to ak chcete. ()

Bendiys

Slovo nikdy nebylo tak dulezite, zajimave a urcujici pro cely raz filmu. Zejmena na scenari stoji cely film, posouva ho dopredu, "nadhazuje" myslenky, s kterymi se neda nesouhlasit, a polemizuje s divakem. Technicky take ozvlastene vypraveni (vzpominky, myslenky, interakce s divakem, konfrotace s postavami z minulosti). Tim vsim nas provadi neuroticky, paranoidni, vtipny chlapek s velkymi obrouckami. "Citim to tak, ze zivoty se deli na hrozne a nestastne. Do hrozneho spadaji beznadejne pripady, slepci a mrzaci. ... A nestastni jsou ti ostatni. Takze jak si tak zijes, dekuj bohu, ze jsi nestastna." ()

Asdas

Pravdivé , inteligentné s perfektne napísanými dialógmi ale jednoducho chýba tomu viac svižnosti a nápaditosti . ()

MaxForValue

Rok 1977 nebol len rokom Spielbergovskej vzrušujúcej mimozemskej jazdy, ale aj rokom, kedy uzrel svetla tento, pre mnohých, Woodyho celoživotný autobiografický emocionálny epos. Pre mňa osobne je Annie Hall (len) ľahko nadpriemernou romantickou drámou s pekne napísaným scenárom a dospelým triezvym pohľadom na lásku a vzťahy. S Woodym však na túto tému máme evidentne podobný nadhľad. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem