Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

villon17

Tomu jejímu oblečení se budu asi dycky smát. Škoda, že mě nepobavilo nic jinýho. Chvílema sem usínala, chvílema koukala na hodinky a i přes tak krátkou stopáž film ne a ne utíkat. Allenovy zvláštnosti, kdy stáli v místnosti a účastnili se jako neviditelný pozorovatelé minulosti, sem si pak ani neužila a fakt sem se prostě nebavila. Navíc mi jeho "skákání na ženský" přijde nechutný, je holt takovej ňákej slizkej, ale zas na druhou stranu jenom to zkusit...O:-) ()

Marek1991

Suchý a ukecaný humor bez afektov v umeleckom filme od chlapíka, ktorý si napísal scenár, film si zrežíroval, zahral si v ňom a dokonca bol aj o ňom. Žid, ktorý svoje židovstvo prezentuje verejne a aspoň v tomto filme slušnou formou antisemitov odpálkoval. Musím sa priznať, že to nie je celkom môj štýl, dokonca Woodyho Allena alebo ak chcete Allena Stewarta Konigsberga nepoznám z inej jeho tvorby, viem len že je komik, čo tu celkom dobre predviedol, aspoň mne otvoril obzor do ďalšieho štýlu, tiež viem že trpí nezmyselnými fóbiami a napriek jeho nepeknej postave a tvári bol v živote dosť promiskuitný. Pozoruhodný chlapík zo svojskou komédiou, ktorá rozhodne netrvá dlho, no mám dojem, že u neho vyhrala skôr forma, než obsah v tomto diele. Okrem humoru mi to nič extra nedalo, ani za ten romantický film by som to veľmi nepovažoval, skôr je to akoby paródia na ne. Je očividné, že tento chlapík je svojimi názormi vyhranený, no presto všetko tento nie príliš dlhý film je celkom kúzelný a aby som nezabudol, milý. ()

corpsy

Konverzačná komédia s vtipne vipointovanými dialógmi však nieje podľa mňa taká oscarová pecka ( teda aspoň to nieje najlepší film roka ) akou sa označuje. A mňa, ako veľkého fanúšika STAR WARS najviac štve, že práve kvôli tomuto filmu prišlo toho oscarového večera Lucasove dielo o tú najcennejšiu trofej. ()

Cubinho

Woody Allenovi na chuť asi nikdy nepřijdu. Jeho filosofování jde tak nějak mimo mě, ale Annie Hallová (i její představitelka D. Keaton) je přinejmenším zajímavá. 6/10 ()

F.man

I 'lovin it. Snímek který je mi z Woodyho tvorby skoro nebližší (milimetry za Láskou a smrtí). What's with all these awards? They're always giving out awards. Best Fascist Dictator: Adolf Hitler. ()

Astaroth12

Na filmy, ktoré natočil Woody Allen som sa nikdy moc netešil a ani ich vyhľadával. Zlom prišiel tento rok, keď som si povedal, za práve od tohoto režiséra si chcem pozrieť viacero filmov a s tým mi rad pomohol medveď, kedže on má Woodyho napozeraného. Prvý mi vybral Annie Hall a môžem jedine súhlasiť z nadšením väčšiny. Je tu veľmi vela vtipných dialógov, ale najviac ma upútali niektoré priekopnícke sceny, na rok 1977 niečo nepredstaviteľné. Woody to ma pevne v ruke ako po reziserskej stránke tak i po hereckej a parádne mu v tomto pomáha i ostatne osadenstvo. Skoro každá postava i len náhodná okoloidúca babička tu má nejakú slušnú hlášku či poučujúci zaujímavý dialóg. Silné 4*. ()

Cimr

Celý život vás zahlcují média, příbuzní, přátelé a vůbec celý okolní svět názory na lásku. Co to vlastně je, láska? Zpívá se o ní v písních, točí se o ní filmy a píšou hry, pořád se o ní mluví, ať už v dobrém nebo zlém. A pak do debaty vstoupí jakýsi malý, zrzavý, obrýlený, zakomplexovaný Žid a všechno, co jste si kdy mysleli o lásce přetočí naruby. Řekne vám, že láska jsou vejce a řekne vám to tak poeticky a pravdivě, že už se na onu věc nikdy nemůžete dívat stejně. Film, jímž Woody potvrdil, že mu (ačkoliv on sám to důrazně popírá) náleží místo mezi nejlepšími režiséry všech dob. ()

Francik

Intelektuální romantická komedie dělající si srandu z přehaného intelektualismu a vypovídající životní pravdy. :) Aneb proč si u té romantiky taky nezapřemýšlet. ()

Krt.Ek

Perfektní, s Woodym jsme se dosud míjeli, zde však rozhodně uhodil hřebíček na hlavičku, komedie nejsou mým šálkem kávy, na tuto ovšem do konce života nezapomenu, na sofistikovanou hru s divákem, formálně novátorský přístup, Alvyho neurotické, intelektuální repliky o lásce, mezilidských vztazích, životu a smrti či umění... V mých očích dílko, které si na první pohled nelze nezamilovat, jeden z vrcholů klasické kinematografie... 95% ()

Alqarin

Kašlu na vtípky a aforismy, kterými si Allen získává mouder chtivé davy. Annie Hall je především krutě autentická zpodoba patetičnosti perfekcionistické a intelektuální lásky. Jednoduchá ale přesná, a proto geniální. ()

Terter

Jestli má světová kinematografie Woodymu děkovat za nějaký film, tak rozhodně za Annie Hallovou, bezvadnou mapu partnerského vztahu okořeněnou typickou dávkou humoru, pro který Woodyho všichni máme rádi, jeho ukoktaný projev plný kliček a vtipných postřehů (ten již mnohokrát zmiňovaný postřeh o masturbaci). V tom mu zdatně sekunduje Diane Keaton, asi nejlepší partnerka, s jakou kdy Woody točil. Nevím, jak světová kinematografie, ale já za tohle Woodymu vysekávám hlubokou poklonu a přeji mu vše nejlepší k jeho dnešním sedmdesátinám (1.12. 2005). Happy birthday and best wishes, Woody. ()

kobejn

Jeden z filmů jednoho režiséra, jehož filmy jsem "odkojen"...tento výraz se zde sice ve filmovém kontextu nehodí, přesto přesně vystihuje můj vztah k tomuto režisérovi...AH už je archetyp, není to ani jeho nejlepší film, možná že není ani dobrý, ale je to prostě už legenda, takový Pulp fiction 70. let, a já už ten film viděl tolikrát, že hodnotit ho jinak než pět by znamenalo, že mě ten film nebaví a nelíbí se mi, a pokud jsem ho viděl už tolikrát, tak se mi zřejmě líbit musel hodně. Nyní už se na ní dívat nepotřebuji, ten film je pro mě dokonale vžitý, je to taková "základní" filmová škola, ale hlavně láska na whole life, a tý se nemůže dát míň než five stars, ač si jí třeba nezaslouží (ale pro mě si jí zaslouží určitě). ()

GodComplex

Woody Allen je ubozak. Po jeho novejsich shitech Machpoint a VC Barcelona jsem konecne spatril jednu z jeho "klasik", ktera je povazovana za masterpiece a dokonce vyhrala oscara. Ocekaval jsem, ze mu konecne do tretice prijdu na chut, ale vubec nehrozi - nudil jsem se u toho zoufalym zpusobem uplne stejne. Woody je nesympaticky loser, jeho filmy jsou ukecane zhovadilosti, kluk se snazi byt vtipny, ale nejde mu to, je prilis trapny, drevak. 3/10 ()

Popluh

Nejlepší Allenovka se kterou jsem zatím měl tu čest. Vynikající dialogy, parádní scenáristické i režijní nápady a hlavně vynikající výkony Woodyho Allena i Diane Keaton tvoří z Annie Hall jednu z nejlepších romantických komedií, které kdy kdo natočil. Vsadím se, že několikrát ji viděli i tvůrci (500) Days of Summer. ()

Sandiego

Výborný a trefný dialogy a zajímavá rozbitá struktura příběhu, která je často dalším zdrojem humoru. Poslední hvězdičku přidám, až zažiju podobné vztahové peripetie a snad tak plně docením Allenovu osobitou výpověď. ()

MikO_NR_1909

Nič proti Woodymu, ale ja má oveľa radšej majstrovské romantické filmy či komédie so silným príbehom a čarom prostredia (kľudne poviem príklad : Some Like It Hot, The Quiet Man, Casablanca, Gone With The Wind) ako filmy, v ktorých každá dialógová pointa (neberte ma za slovíčko) je o posadnutosti sexom. Možno aj preto nikdy nebude jedným z mojich najobľúbenejších režisérov. ()

Pierre

Víte, taky mám stejně jako hlavní hrdina občas problém rozeznat, co je realita a co fikce, vadí mi příjit na film do kina třeba jen o dvě minuty později a vždycky bylo mým snem zaslechnout ve frontě v biografu debatu dvou vášnivých  intelektuálů (:D). No, to trochu vtípkuji. Ale Woody Allen mě v úvodním představovaní své hlavní postavy a u následného nezdárného rande v kině hned přivodil několik výtlemů. Zároveň  hned v první čtrvthodince opět dokázal najít některé znaky chování, které jsou možná netypické, ostatní často můžou štvat, ale dá se v nich tak nějak snadno najít. Postupem času tempo tak nějak zvolní i zvážní. Přiznám se, že mi opět občas neseděly některé typické Woodyho sexistické narážky. Stejně tak mi vlastně trochu příjde zvláštní jeho vkus na ženský. Ale musím uznat, že ačkoliv mi Diane Keaton zpočátku typově  úplně neseděla, tak nakonec jsem si na ni celkem zvyknul, s Woodym dobře ladila a fakt jim to spolu šlo. Echm, opravdu skoro jako v pravém životě. Že by tento film byl fakt sám jejich život? No, určitě jde o  snímek pro zkušené u kterého si v hlavě zapisuji, že se na něj někdy  kouknu znovu s dalšími životními zkušenostmi....třeba až mi bude třícet let.:D K tomu abych  byl naprosto nadšen jako u některých jiných Allenových filmů mám možná moc velký dojem, že tento film je hlavně pro lidi, kteří už si sami prošli nějakým vztahem. Ale už teď jsem musel samozřejmě (mimo skvělého úvodu), ocenit zajímavou a rozhodně neotřelou studii vztahu dvou neurotiků protkanou některými samostatnými zajímavými nápady (občasné prolomení čtrvrté zdi a za mě asi nejlepší dvojitá obrazovka u psychologa.) Díky těmto různým vychýtavkám a ne úplně chronologickému ději je film ještě víc unikátní, ale pro mě se stával občas i kvůli tomu trochu chaotickým a útržkovitým (byť uznávám, že možná záměrně, protože přesně takový byl vlastně vztah hlavní dvojice.) I tak je zajímavý, že mě závěrečný sestřih jejich společných chvilek málem dojal a pustil jsem ho i opakovaně. A jinak  některé  slabší momenty stejně často vytrhl nějaký Allenovský vtípek (sledování vs špehovaní.), postřeh či myšlenka, které  mě zase dostaly do správného  náladění. Patří do toho i to, že se v podstatě člověk zamilovavá do těch, které nemuže mít, do těch nepravých (i když by mě ani nenapadlo, že se může někdo zamilovat do zlé čarodějnice ve Sněhurce.:D Ale, že bych nikdy nechtěl patřit do spolku, který by přijal někoho jako jsem já?  Hmmmm, na tom už něco asi bude.:D) I tohle je zajímavý:  NEDOKÁŽU SI NĚCO UŽÍVAT, POKUD SI NEUŽÍVAJÍ VŠICHNI. POKUD BUDE NĚKDE V ROHU JEDEN CHLAPÍK HLADOVĚT, TAK MĚ TO POKAZÍ CELÝ VEČER. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem