Reklama

Reklama

VOD (1)

Anna je pohledná a úspěšná bytová návrhářka z Bostonu. Má všechno, na co si vzpomene, tedy kromě žádosti o ruku. Její přítel, nadějný kardiolog Jeremy se totiž k tomu, aby před ní poklekl a nabídl jí manželství, stále nějak nemá. Blíží se magický 29. únor, kdy podle irské tradice v tento den může žena požádat muže o ruku. A tak se Anna rozhodne, že poletí do Dublinu, kde je Jeremy na lékařském kongresu. Jenže buď osud nebo rozmary počasí s ní mají jiné plány. Letadlo musí nouzově přistát ve Walesu a Anně začíná zoufalý závod s časem. Naštěstí se nad ní slituje pohodářský majitel těžce prodělečné hospůdky. Ten jí nabídne nejprve střechu nad hlavou a posléze i svezení do Dublinu. V tu chvíli si Anna řekne, že má to nejhorší za sebou... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (298)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Anand Tucker možná je multižánrový režisér, ale tady se pořádně seknul - pokud tedy neměl v úmyslu natočit jaksi civilní cestopis o neokázalých krásách irského venkova, kde opravdu nežijí jenom usměvaví sympatičtí lidičkové. Obvykle vyfešákovaný Matthew Goode tu nemá být ani trochu za gaye ani hezouna z první stránky módních žurnálů, ale má být více chlapský - to se ovšem projevuje jen tím, že v jedné scéně jí "hamburger" a přitom vyloudí hlasitého krkavce (veskrze průměrného;)). Amy Adams je vždycky za roztomilou fešandu, takovou přátelštější a o špetičku sošnější verzi Nicole Kidman, takže tady je alespoň lehce upjatá, sucharská a přesvědčená o důležitosti svého mrzkého života, aby se jakože mělo co obrušovat, než se dostaneme k závěru, o kterém snad nikdo soudný nemůže pochybovat. Bohužel právě ta cesta (doslova), která vyplňuje asi devadesát minut filmu, má zásadní problém v tom, že jsem neviděl ani necítil vůbec žádnou chemii - a to je u romantické komedie narozdíl od kuchyňských zážitků zásadně na závadu. Sem tam se sice objevila špetička "toho něčeho", ale bohužel vzápětí zmizela v rámci převracení niter hlavních hrdinů naruby (podruhé doslova) a vystavování komických staříků nebo vilných italských manželských párů v letech. Zkrátka a dobře ano, dalo se na to dívat, ne neurazilo to, a ne, není důvod se na to dívat podruhé, pokud nemáte fetiš na někoho z ústřední dvojice. A upřímně řečeno ani napoprvé se nemusíte obtěžovat, protože šance, že v rámci žánru natrefíte na něco lepšího, je díky výběru poměrně slušná. A dokonce se může velmi lehce stát, že se to bude taky odehrávat v Irsku:) Přestupný Rok je sice příjemně neokázalý a neuřvaný, ale nefunguje tak jak by měl a mohl, a postrádá originalitu nebo cokoliv jiného, čím by v řadě obdobných filmů vynikl. 50% a absolutně nechápu, jak by hlavní postava dokázala přešmajdat půlku Irska (do třetice doslova) na těch podpatcích co měla - to je ovšem vzhledem k tomu, co už jsem stihl napsat, ten nejmenší problém;) ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Matthew nepatří mezi mé oblíbence, ale ta irská krev mu strašně seděla a jeho role "hrubiána" byla sexy. Přála bych si být na místě Amy, která mimo jiné hrála perfektně jak to nazvat, prdlou? ženskou a spolu jim to pořádně ladilo. Bavila jsem se od začátku do konce a to od podobných romantických komedií ani nevyžaduji. Každopádně příjemná oddychovka, při které jsem nepotřebovala ani jednou kouknout po hodnikách a necítila se trapně, že se mi to líbí :o) Jo, kdyby byli ty Irové takový všichni, jedu se tam podívat, ale já je všechny vidím jako malé, zrzavé skřítky. Mimo jiné to je už další "Ir", který se mi dostal pod kůži. Kdo uhádne, kdo byl první? ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Moc příjemný a milý filmek u kterého nemusíte přemýšlet, jak to dopadne s Annou Bradyovou, kterou hrála Amy Adams a Declanem zahraným charamantním Matthewem Goodem. Navíc je to z Irska, které je taky mojí slabostí. Amicis napsal: "Láska je jen to, co nás přitahuje proti naší vlastní vůli.". ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Všechno se zdá být v naprostém pořádku. Irsko je prototyp krajiny snů, Matthew Goode dává na odiv samotářské charisma a Amy Adams - je Amy Adams. Ale ve chvíli, kdy se spustí titulky, přichází neodvratná pravda. Leap Year není ničím jiným než naplněnou mikroškatulkou. Sice naplněnou přesně do puntíku, ale se zoufale předvídatelným vzorcem, kde je jasné všechno, včetně plánovaných dějových překvapení. Proto musí být předem jasné i konečné hodnocení. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Za zoufale nevtipnou a nudnou první polovinu bych vraždil. Ta druhá totiž na humor kašle a hraje na emoce, v čemž je kupodivu docela fajn. Rozpačitý dojem z filmu to už ale nezachrání a zbyde jen pocit, že kdyby se Amy s Matthewem ocitli v něčem lepším, nemuseli svůj párový potenciál takhle propálit. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (8)

  • Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)
  • Herec Matthew Goode, představitel Declana, přiznal že během natáčení létal na víkendy domů do Londýna. (Dr Lizal)

Reklama

Reklama