poster

Přestupný rok

 • USA

  Leap Year

 • Slovensko

  Priestupný rok

 • Nizozemsko

  Leap Year

 • Velká Británie

  Leap Year

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 2mig1
  ****

  ano, přestupný rok je další konzumní produkt svého žánru. ano, přestupný rok svému žánru nepřináší vůbec nic nového. ano, pokud bych se na přestupný rok díval přísnějšíma očima, vyleze z výsledku stěží průměr. ovšem pokud vypnete a necháte se pouze bavit odvíjením na plátně, film se vám zalíbí dostatečně. rozhodně na tom tedy nebude mít zásluhu scénář, který je velmi předívdatelný, neustále budete vědět, co příjde, a jak už bylo řečeno, nepřináší vůbec nic nového. dílem náhody se potkají dva, kteří se zprvu nemůžou vystát a stačí jim strávit dva společné dny, aby na sebe změnili názor. některé scény jsou ke všemu zbytečně vyhroceny do krajnosti (devastace pokoje) nebo okatě vykonstruované (hrdinčino závěrečné prozření). film má ale to štěstí, že je skvěle obsazen. ať už máte k dění na plátně jakékoliv výhrady, při pohledu na smůlou provázenou amy adams, jednu ze dvou nejroztomilejších zrzek hollywoodu (kdo je ta druhá?:), se vám úsměv na tváři vykouzlí bezpochyb. její protějšek, matthew goode, je pak natolik velkej sympaťák, že si ho budete přát mít doma. když k tomu připočtu irsko, jednu ze třech zemí, kterou si hodně přeju jednou navštívit, musim zahmouřit obě oči nad všemi nedostatky a jít na nadprůměrný hodnocení.(7.5.2010)

 • milka
  **

  Neoriginální a plytká romance plná klišé, kterou nedokáže zachránit ani sympatická dvojice Amy Adams a Matthew Goode. Mezi nimi to docela funguje, ale to je tak všechno co v tomhle filmu vychází. Pokusy o vtipné scény se absolutně míjí účinkem stejně jako pokusy o emotivní scény v závěru. Irská příroda ještě nikdy nebyla natočena tak nudně a bez nápadu.30%(23.8.2010)

 • pakobylka
  **

  Hmmm ... průhlednou přímočarost a prostoduchou předvídatelnost u romantických komedií zpravidla neřeším, ovšem hlavní hrdinové by snad měli mít nějaké charakteristické povahové rysy. Rozhodně by se neměli projevovat jako lehce schizofrenní jedinci, jejichž chování se bez zjevné příčiny nadmíru vrtošivě a naprosto nelogicky proměňuje. Ucházející jako nezávazný sled scének, které spolu nikterak nesouvisejí - ovšem dosti katastofální jako komedie, která by se měla někam ubírat, tudíž by měla řešit nějakou zápletku a disponovat odpovídající koncepcí.(7.3.2016)

 • Payushka
  ***

  Dalsi schematicky scenar, dalsi sablonovite postavy, dalsi sladarna. Prestupny rok nenabizi nic, co byste nevideli uz nekde jinde. Muz a zena. Nenavidí se. Postupne se sblizuji. Zamiluji se. To vse by se dalo shrnout do peti minut, zde kvuli sve drahe polovicce budou muset panove vytrpet hodinu a tri ctvrte. Tahle romanticka komedie ale ma to stesti, ze se odehrava v Irsku. Priroda a zabery po okoli jsou nadherne a potesi nejedno divacke oko. Zaroven maji oba herci mozna priserne role (predevsim chudinka Amy Adams – ja mela celou dobu chut omlatit ji podpatky o hlavu), zato jsou ale pohledni a celkem zabavni. Matthew Goode si po svem utilitaristickem Ozymandiovi z Watchmenu strihl drsneho Ira se sexy strnistem. Nejaka ta chemie mezi postavami funguje, bohuzel ke konci zacne dej opakovat na stribrnem platne uz stokrat vyrcene a ta muznejsi cast publika usina. Skoda.(3.3.2010)

 • Džef!
  **

  Řekl bych, že by stačilo vidět trailer a přesně byste věděli o co "go" (včetně konce)... Nevím jestli to dělají účelně, ale Amy Adams dostane skoro vždy roli naprosté blbky... I když mi připadá, že ona naprostá blbka bude. Tento film vám namaže med kolem huby takovým způsobem, že si budete myslet, že jste do něj dokonce spadli.... SUCHÝ ZAČÁTEK ---- VLHČÍ STŘED ---- SMRTÍCÍ A OPRAVDU NEČEKANÝ KONEC(28.3.2010)

 • - Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)

 • - Ve filmu se objeví 44letá láhev whisky Jameson. Problém je, že má na obalu čárový kód, který se v té době ještě nepoužíval. (Dr Lizal)

 • - Herec Matthew Goode, představitel Declana, přiznal že během natáčení létal na víkendy domů do Londýna. (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace