Přestupný rok

Priestupný rok

Leap Year

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

Vím, že je to neskutečně ohrané, vtipy zazněly už hodněkrát a celá ta pointa příběhu taky není úplně originalita. I když námět Přestupný rok s požádáním o ruku muže, jsem ještě nikde neviděla, ale ten zbytek už je docela ohraný. Stejně mám pro takovéhle snímky slabost a sympaťačka Amy Adams s fešákem Matthewem Goodym to dokázali dobře rozsvítit. Příjemný a zábavný film, který si zaslouží ty 4 hvězdy. :)(20.4.2010)

Normálně bych to odsoudil, jako každý druhý zdejší, ale tady se sešlo až příliš toho, pro co mám slabost. Amy Adams, zapadlé hospody a k nim náležité osazenstvo, cynický hlavní hrdina vs. sebejistá dáma, Irsko celkově a spousta smůly. Je tu velké množství věcí k vyškrtání a při tom vynuceném happy endu už asi někteří mlátili hlavou o stůl, ale já už níž jít bohužel nemohu ... už je to zamčené v guilty pleasure šuplíku. // 60%(10.10.2010)

Možno je to tým, že príbeh je väčšinu zasadený do írskeho vidieka a je to práve príroda, ktorá dotvára romantický kolorit. Chémia medzi neokukanými hlavnými predstaviteľmi funguje tak akurát, humor je skôr roztomilý a príjemne hladí po srdci. Pochopiteľne, že v podobnom žánri je problémom vymyslieť niečo úplne nové, preto som vďačný za zopár scén, ktoré vybočujú zo série tých presladených. Hoci útrapy, ktoré Anna ( rozkošná Amy Adams ) musí prežívať na svojej ceste do Dublinu, sú nekorektne prehnané a zrejme mal scenárista ťažké srdce na ženy, práve tieto peripetie robia tento film tým, čím je. Ja som sa pobavil a určite sa s Priestupným rokom ešte stretnem. Nielen v kalendári.(9.5.2010)

Příjemná romantická komedie, samozřejmě všechno tu stokrát bylo. Nevím čím to bylo, ale mě přišla prima, protože jsem byla ve správné náladě a ustřední herecké duo mi sedělo. Moje jmenovkyně Anna - Amy Adams a ironický rebelský Declan Matthew Goode. Já za její plus považuji nejen zasazení do Irských končin, ale byl tam šmrnc, trocha vtipu a hlavně děj nebyl přeslazený ! Pro mě nečekaně roztomilé překvapení a pohlazení na srdíčku.(15.2.2011)

Začátek filmu,hlavně pohled na A.Scotta,mi nesliboval nic hezkýho.A i když střet dvou pohledů na život,tedy toho se všema požitkama,neřestma s tim v kravatě,drahejch restauracích a konvenčním chováním většinou ve filmu přináší třaskavou směs,tady se vlastně nic neděje.Je to jen průměrná komedie,a na konci je až moc tlačeno na romantickou strunu.50%.(14.8.2010)

• - Ve filmu se objeví 44letá láhev whisky Jameson. Problém je, že má na obalu čárový kód, který se v té době ještě nepoužíval. (Dr Lizal)

• - Irská tradice, která dovoluje ženám požádat muže 29. února o ruku, skutečně existuje. (sluppka)

• - Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)