Přestupný rok

Leap Year

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

• novoten

Všechno se zdá být v naprostém pořádku. Irsko je prototyp krajiny snů, Matthew Goode dává na odiv samotářské charisma a Amy Adams...je Amy Adams. Ale ve chvíli, kdy se spustí titulky, přichází neodvratná pravda. Leap Year není ničím jiným než naplněnou škatulkou. Sice naplněnou přesně do puntíku, ale se zoufale předvídatelným vzorcem, kde je jasné všechno, včetně plánovaných dějových překvapení. Proto musí být předem jasné i konečné hodnocení.(17.8.2011)

Romantická komedie pro chvilku odpočinku, kdy chce člověk vypnout a trochu nenáročně se pobavit. Končí to samozřejmě happyendem jako všechny tyhle romantiky, liší se to vždy akorát v cestě, kterou se ti dva k tomu doberou. Někdy ta cesta pobaví víc, někdy méně. Tohle bylo celkem fajn a plus tam byly krásné záběry Irska.(2.11.2010)

• katasta

Žádný zázrak se nekoná, ale pro oddech po těžkém dni je to naprosto postačující. Myslím si, že potenciál byl trochu větší, ale co naplat. Po celou dobu se v podstatě nic moc vtipného neděje, a to nic je ukončeno kýčovitou tečkou. A k mému překvapení, ačkoli mám velmi ráda Amy Adams, zde byl ke koukání pouze Matthew Goode. Na jeho charizma je dle mého názoru celý snímek postaven.(31.1.2011)

• F.man

Další z těch umělohmotných a neosobních komedií, při kterých po 10 minutách zná člověk celý děj. Tentokrát tady ale nejsou ani žádné vtipné momenty, zajímavé dialogy či alespoň malinkatý moment překvapení. Amy Adams taky nepředvádí nějaké extra herectví což se bohužel týká i Matthewa Goodeho. No prostě snímek, který znamená ztrátu času a který nemůže dostat vyšší hodnocení než jednu hvězdu. What are you, the Lucky Charms leprecaun?(4.8.2010)

Nenáročná pohodovka, postavená na protikladech, které se přitahují, vzájemně ovlivňují a samozřejmě neustále škorpí a dohadují. Rozpaluje ji stále šmrncovnější Amy Adams, chladí svěží irská krajina plná hor, kamených zídek, jezer, starých hradů a deště, a i když se tu najde několik scén, které opravdu rozesmály (postarala se o ně především Amy jako kouzelně bezradná smolařka), i okamžiky, které opravdu dojaly, celkem vzato je to milý, příjemně plynoucí snímek, který netlačí na pilu ani pokud jde o humor ani pokud jde o romantiku. Možná by se mi líbilo, kdyby to všechno pro osvěžení tématu dopadlo trochu jinak, ale v tomto případě nemám námitek ani proti dokonalé romantice v záři zapadajícího slunce.(6.5.2011)

• - Irská tradice, která dovoluje ženám požádat muže 29. února o ruku, skutečně existuje. (sluppka)

• - Filmovalo se v Dublinu. (M.B)

• - Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)