Přestupný rok

Leap Year

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

• novoten

Všechno se zdá být v naprostém pořádku. Irsko je prototyp krajiny snů, Matthew Goode dává na odiv samotářské charisma a Amy Adams - je Amy Adams. Ale ve chvíli, kdy se spustí titulky, přichází neodvratná pravda. Leap Year není ničím jiným než naplněnou mikroškatulkou. Sice naplněnou přesně do puntíku, ale se zoufale předvídatelným vzorcem, kde je jasné všechno, včetně plánovaných dějových překvapení. Proto musí být předem jasné i konečné hodnocení.(17.8.2011)

• F.man

Další z těch umělohmotných a neosobních komedií, při kterých po 10 minutách zná člověk celý děj. Tentokrát tady ale nejsou ani žádné vtipné momenty, zajímavé dialogy či alespoň malinkatý moment překvapení. Amy Adams taky nepředvádí nějaké extra herectví což se bohužel týká i Matthewa Goodeho. No prostě snímek, který znamená ztrátu času a který nemůže dostat vyšší hodnocení než jednu hvězdu. What are you, the Lucky Charms leprecaun?(4.8.2010)

Nenechte se zmást hodnocením, zahodte předsudky a užijete si to. Nevadí, že je to do písmene splněná šablona, když je to místy opravdu roztomile zábavné - přičtěte k tomu prohlídku pohádkovým Irskem a rozhodně z toho nevychází nic podprůměrného. Jen šarm toho drzého Ira sahal do takových výšek, že já osobně bych jej nejspíš umlátila Vuittonem. Scenérie a krajina Irska tak nějak zastínily příběh, ale přesto, chemie mezi hlavními hrdiny fungovala a já se dobře bavila. Kdo hledá víc, nenajde.(22.6.2013)

Začátek filmu,hlavně pohled na A.Scotta,mi nesliboval nic hezkýho.A i když střet dvou pohledů na život,tedy toho se všema požitkama,neřestma s tim v kravatě,drahejch restauracích a konvenčním chováním většinou ve filmu přináší třaskavou směs,tady se vlastně nic neděje.Je to jen průměrná komedie,a na konci je až moc tlačeno na romantickou strunu.50%.(14.8.2010)

• rikitiki

Velkým kladem snímku je, že by s z něj dal sestříhat moc hezký kalendář s přírodními krásami Irska. A co dál? Dál už nic! Film o setkání dvou vzájemně si nesympatických lidí nemusí být vždycky jen blbost. Jak se říká: "Láska nehněvaná, není milovaná". Jenomže to by musel scénárista trochu rozhýbat mozek a ne jenom vzpomínat, jaké romantické komedie na tohle téma viděl a co by z nich mohl ukrást. ____ Hlavní dvojice je na facku, jejich nevraživost je až protivně vykalkulovaná. Oba by potřebovali návštěvu dobrého psychologa a v reálném životě by měli mít zakázáno se k sobě jen přiblížit. Protože potomek takové dvojice by dokázal rozpoutat třetí světovou.(31.12.2013)

• - Declanovo auto má volant na pravé straně jako ve Velké Británii, ačkoliv se příběh odehrává v Irsku, kde mají auta volant na levé straně. (Matej.Mirejo)

• - Irská tradice, která dovoluje ženám požádat muže 29. února o ruku, skutečně existuje. (sluppka)

• - Film je inšpirovaný filmom Cesta k cíli (1945). (dwdb)