Přestupný rok

Priestupný rok

Leap Year

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

Irsko, nádherný Irsko, obhroublej týpek, prdlá ženská, potrhlej trip... Do filmu jsem nešla s tím, že mi změní život, ale s tím, že jsem chtěla vidět něco z toho nádhernýho Irska. S nulovým očekáváním jsem začala sledovat a nakonec musím říct, že jsem se velmi příjemně pobavila. Je to něco úplně jiného oproti těm rom-kom dnes, kdy je to naprané sexem a vulgarismy. Ne že bych byla prudérní, ale tohle je ten typ filmu, že když na něj kouknete s babičkou, nebudete se muset červenat za televizním programem cpouce se chipsama. Moc povedený příběh s kulisami prostě božského Irska a parádním koncem.(7.7.2017)

• Džef!

Řekl bych, že by stačilo vidět trailer a přesně byste věděli o co "go" (včetně konce)... Nevím jestli to dělají účelně, ale Amy Adams dostane skoro vždy roli naprosté blbky... I když mi připadá, že ona naprostá blbka bude. Tento film vám namaže med kolem huby takovým způsobem, že si budete myslet, že jste do něj dokonce spadli.... SUCHÝ ZAČÁTEK ---- VLHČÍ STŘED ---- SMRTÍCÍ A OPRAVDU NEČEKANÝ KONEC(28.3.2010)

24.4.2010 ~ A další romantická, tentokráte spíše "skoro-komedie". Škoda jen, že má snad jediné dva opravdové plusy. Aneb nečekané probuzení v nečekanou chvíli. ~ Amy Adams je zvyklá žít na trošku vyšší nožce a má přítele, který je více než do ní zahleděný do sebe a své práce. A ne a ne jí ten blb požádat o ruku. Takže když nemůže Mohamed k hoře... Ale jak by to vypadalo, kdyby ho o ruku požádala sama. Ledaže by se to zakamuflovalo za starou Irskou tradici, kdy může žena požádat o ruku muže - právě 29. února na přestupný rok. A protože Jeremy, kardiochirurg, zrovna v Irsku je na konferenci... ~ Jenže na samotnou romantiku zřejmě do kina nikoho nenalákáte, tak se k tomu musí cmrndnout trocha komedie. Amy tedy nedoletí do Dublinu, jak má v plánu, ale skončí trochu jinde. Úplně jinde. Někde úplně jinde, sama, opuštěná. Jedinou pomocí se jí stane místní hospodský, kuchař, taxikář... a tak trochu buran. A Amy bude mít jedinečnou možnost zjistit, zda-li je to, co si chce zvolit, i tím, co chce žít. ~ Film má snad jediné dva plusy. Amy, která je tu vážně roztomilá (no je, no a co? Přestaňte na mě tak zírat!) a Irsko. Staré malé vesničky a městečka a irská příroda s kamennými valy. To je bohužel ale všechno. Romantika tu je, to nikdo nepopře, ale nikdo se nijak zvlášť neobtěžoval vymýšlet nějaké nové zápletky. Spíš mi to přišlo jako variace na "Objektově orientované programování pro začátečníky". Vezmeme krávy, dáme je sem, vezmeme krásku, dáme ji sem, vezmeme burana, dáme ho sem, sem dáme dlouho cestu a několik hříček přírody rozhážeme podél ní, vtip dáme sem a sem, romantiku sem a sem a pustíme Play. Není nic, co by Vás tu nějak mohlo překvapit. Což je poměrně škoda, z tohohle mohlo být něco mnohem hezčího. Takhle je to jenom velmi nenáročná oddychovka na zkouknutí o deštivém víkendu spolu s někým v náručí... ~ ...což z tohohle filmu udělá možná něco mnohem hezčího.(19.3.2013)

Moc příjemný a milý filmek u kterého nemusíte přemýšlet, jak to dopadne s Annou Bradyovou, kterou hrála Amy Adams a Declanem zahraným charamantním Matthewem Goodem. Navíc je to z Irska, které je taky mojí slabostí. Amicis napsal: "Láska je jen to, co nás přitahuje proti naší vlastní vůli.".(5.1.2012)

• Psema

2Bobule po Irsku... neboli další americký pokus dělat si legraci z cizí kultury, aniž by měl kdokoliv páru, o čem mluví, píše, točí... a vlastně i hraje. Nízkotučný příběh by nevadil, pokud by dával trochu smysl a neobsahoval nulový (nada, nic!) počet vtipných situací a měl alespoň trochu tempo. Přestupný rok je nuda k zbláznění, v jejíž polovině jsem si představoval, že se za jednou z chaloupek vyloupne Jay a Tichej Bob a všechny (kromě ústředního páru) během půlminutového slow-motionu vystřílí. Jediným záchranným lanem je fakt, že se Přestupný rok na rozdíl od českého folklórního sequelo-shitu může spolehnout na obří kukadla nejroztomilejší herečky Hollywoodu a nečekaně zmužnělého Watchmena. Jinak by to bylo na kinedryl. 3/10(3.3.2010)

• - Herec Matthew Goode, představitel Declana, přiznal že během natáčení létal na víkendy domů do Londýna. (Dr Lizal)

• - Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)

• - Filmovalo se v Dublinu. (M.B)