Poslední píseň

The Last Song

Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

• kinderman

Netrpím žádným předsudkem vůči představitelce hlavní role, do "své" kůže vklouzla až po úvodní půlhodině. Do té doby se (nepříliš úspěšně) snažila hrát "jinou" holku, pak už to byla zase stará známá Miley z Hannah Montana. Do toho pohádka o milionářském princi (který se ovšem- vinou dabingu?- chvílemi pochechtával jako retardovaný), něco traumat z minulosti a smrtelná choroba. Chytrý film pro dospívající děvčátka si představuju jinak.(5.5.2011)

Teda z toho snímku sálá teplo. Hřejivé, humorné, pěkné a romantické. Scénář - Nicholas Sparks a Jeff Van Wie. Když jsem v hodnoceních uviděl pět hvězd a pod tím hned odpad, neodolal jsem a na snímek se podíval. Tento druh filmů nějak moc nesleduji, ale čtyři hvězdy se mi zdá uspokojivé - já se nenudil.(20.7.2011)

• SallyZen

Trpěl jsem. Už při shlédnutí LOL mi bylo jasné, že Miley Cyrus prostě nemá hereckej talent, není hezká, neumí hrát zamilovanou a jediný co jí vlastně jde je celej film profňukat. Jenže tyhle fňukny já nemám rád. Film naprosto komerční, bez náznaku nějaké originality či změny. Nudný děj plný stále omílaných klišé. Tohle je opravdu mrhání peněz a času. 0%(13.4.2013)

Soundtrack Aaron Zigman: 1. OneRepublic – “Tyrant” ,2. VHS or Beta – “Bring On The Comets” ,3. Eskimo Joe – “Setting Sun” ,4. Miley Cyrus – “When I Look At You” ,5. The Paper Raincoat – “Brooklyn Blurs” ,6. Ra Ra Riot – “Can You Tell” ,7. Jose Gonzales – “Down The Line” ,8. Iron & Wine – “Each Coming Night” ,9. Miley Cyrus – “I Hope You Find It” ,10. Maroon 5 – “She Will Be Loved” ,11. Alpha Rev – “New Morning” ,12. Edwin McCain – “Broke Down Hearted Wonderland” ,13. Allstar Weekend – “A Different Side of Me” ,14. Valora – “No Matter What” ,15. The Ravonettes – “Heart Of Stone” ,16. Aaron Zigman – “Steve’s Theme”,(19.5.2011)

Miley Cyrus si střihla roli ne nepodobnou její Miley Stewart. Tak trochu na oko zatrpklejší, lehce vzpurná a naštvaná Miley bez alter ega. Není to ukázka širokého hereckého repertoáru, ale rozhodně jde o herecký repertoár. Ale i celkově film není žádná hvězdná záře a líbivá inovace, spíše hezký standard a i ty herecké výkony jsou psíše lepsší jak horší. Příběh má spád, obsahuje jak zábavu tak dojemné a smutné záležitosti, trošku zabržděnou zápletku a smutný ale vydařený konec. Trošičku citové vydírání diváka, ale nenápadnou přátelskou formou. Je to příjemná dramatická romance s odlehčujícími prvky, které je mnohem lepší, než by se na první kritický pohled zdálo.(1.3.2011)