Poslední píseň

Posledná pieseň

The Last Song

Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

Miley Cyrus si střihla roli ne nepodobnou její Miley Stewart. Tak trochu na oko zatrpklejší, lehce vzpurná a naštvaná Miley bez alter ega. Není to ukázka širokého hereckého repertoáru, ale rozhodně jde o herecký repertoár. Ale i celkově film není žádná hvězdná záře a líbivá inovace, spíše hezký standard a i ty herecké výkony jsou psíše lepsší jak horší. Příběh má spád, obsahuje jak zábavu tak dojemné a smutné záležitosti, trošku zabržděnou zápletku a smutný ale vydařený konec. Trošičku citové vydírání diváka, ale nenápadnou přátelskou formou. Je to příjemná dramatická romance s odlehčujícími prvky, které je mnohem lepší, než by se na první kritický pohled zdálo.(1.3.2011)

Zdálo se, že to bude opět jedna z těch přihlouplých teen-age romantických komedií, ale omyl je pravdou. Toto je film, který má své srdce, svůj život a svou Ronnie. Miley Cyrus zde dokázala, že umí být víc než bláznivá Hannah Montana a Vy jí můžete absolutně všechno věřit, protože její "Poslední píseň" opravdu od srdce je. Zbývá snad jen jedno přání Miley: Občas si od toho zpívání odskoč a zahraj nám opět nějakou tu "Ronnie". :-)(13.5.2014)

K Nicholasovi Sparksovi som sa dostal úplnou náhodou už pred rokmi cez A Walk To Remember. Ten film ma donútil prečítať si aj knihu (druhá romantická kniha čo som v živote čítal:) Obe skvelé. To isté som očakával aj od The Last Song, no márne. Nechcem tým povedať, že by to bol zlý film, len ma hneď od začiatku tak nechytil za srdce. Miley mám rád, narozdiel od väčšiny populácie a som vďačný aj za Grega Kinneara, ktorí dopomohli dotvoriť príjemný feeling. Piesne sú vybraté veľmi dobre, prostredie tiež a hoci Sparks stále píše o tom istom (spoiler?:), The Last Song je fajn oddychovka so skvelou hudbou.(6.9.2010)

Populární Miley Cyrus hraje problémovou dívku Veronicu pro všechny zvanou Ronnie, která se na léto nastěhuje se svým malým bráškou ke svému tátovi. Na sluncem zalité pláži potká svoji osudovou lásku, která mladé rebelce navždy změní její život. Z rebelky se stane nejhodnější holka na světě mávnutím kouzelného Hemsworthova prutu. Romantické drama z produkce Adama Shankmana mělo zpočátku našlápnuto k velice dojemnému milostnému příběhu, ale ke konci se příběh začal více věnovat nemocnému fotříkovi, než milostné dvojici, a to byla chyba. Gregu Kinnearovi role hodných a chápajících otců docela jdou a Miley Cyrus, když je pod vedením dobrého režiséra, v tomto případě režisérky, umí velice schopně hrát a chemie mezi ní a Liamem Hemsworthem nějaká byla, protože i v soukromí spolu tvoří pár. Jenže jsem si myslel, že na konci natáhne brka někdo z milostné dvojice a o chcíplého fotříka na raka se mně brečet nechtělo. Takže film v podstatě nic moc, i Miley tentokrát nebyla nijak zvláště sympatická. Film je natočený poněkud televizní formou, které se režisérka Robinson v převážné míře věnuje.(17.1.2011)

O sevřeném hrudníku se rozhodně mluvit nedá, ale jinak jo. Jednou za čas je holt potřeba strávit i něco podobně nemastně-neslaného. Uplakaná báchorka s odvážnou stopáží a v závěru i překvapivě pevnou dramatickou linkou těží zejména z výborně uvolněného Grega Kinneara. Když je na plátně on, tak i přes zbytečný balast, který filmu výrazně sráží vaz, divák okamžitě zbystří. Bez něho bych i ty slabé tři * hledal hodně obtížně.(1.10.2012)