Reklama

Reklama

Dobytí Měsíce

(TV film)
  • Velká Británie MoonShot
všechny plakáty

Obsahy(1)

Před čtyřiceti lety, 20. července 1969, stanuli na měsíčním povrchu první vyslanci lidstva - N. A. Armstrong a E. E. Aldrin, posádka Apolla 11.
20. července 1969 stanuli na měsíčním povrchu první pozemšťané - američtí astronauté Neil Armstrong a Edwin Aldrin. Mise Apolla 11 představovala maximální nasazení vědeckého a průmyslového potencionálu Spojených států. Američtí odborníci sbírali zkušenosti v rámci programů Mercury a Gemini. Samotný projekt Apollo byl nakonec po různých peripetiích a obavách korunován úspěchem a N. Armstrong mohl tak uprostřed Moře klidu pronést svou historickou sentenci: "Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo." Epochální let Apolla 11 se stal jednou z nejsledovanějších událostí v dějinách. Každý okamžik byl pečlivě zaznamenáván na filmový pás a magnetický pásek. Dokumentární rekonstrukce BBC používá originální materiály a vedle toho se v rámci umělecké licence pokouší evokovat i to, co se dělo ve chvílích, kdy kamery neběžely. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

corona 

všechny recenze uživatele

Zo všetkých hraných dokumentov, filmov a rekonštrukcií na tému pristátia na Mesiaci, ktoré som videla, bol tento asi najviac patetický a nabitý patriotizmom. Ok, závod vyhrali, Kennedyho výzvu naplnili, možno by ma viac potešilo, keby už konečne astronautov ukázali ako obyčajných ľudí ( Armstrong neskôr trpel, že bol prvý, Aldrin, že bol druhý a Collins, že tam nebol). ()

Ilhan 

všechny recenze uživatele

Pěkný rekonstrukční dokument. Málokdo z nás si asi uměl představit kolik příprav stál start Apolla 11. Jaké štěstí měli všichni tři kosmonauti, že se stali těmi vyvolenými, kteří poprvé poletí na měsíc a ještě větší štěstí, že se všichni ve zdraví vrátili. Je zde popsán celé pozadí příprav, úvah a rozhodnutí, která se udála před startem. Jaký problém musela dvojice kosmonatů řešit před odletem z měsíce. Opravdu velice zajímavé. Je pouze škoda, že málo lidí ví, že Neil Armstrong nebyl jediný kdo vstoupil na měsíc, škoda, že se zapomíná na Buzze Aldrina a v neposlední řadě také na Michaela Collinse, který se sice na měsíc nedostal, ale i tak byl důležitou součástí týmu. Opravdu povedený dokument. ()

Reklama

Fingon 

všechny recenze uživatele

Tomuto hranému dokumentu nejvíce ubližuje dabing - i přes použití provařených dabérů dokumentů se v české zvukové stopě stírá v originálu pravděpodobně slyšitelný rozdíl mezi původními nahrávkami a nově natočeným materiálem, což je strašná škoda. Proč sakra ČT nevysílá duálně, titulky pro neslyšící teď má prakticky každý film, na který jsem se v poslední době v TV díval... ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Jo, tak asi tak nějak se to před těma čtyřiceti letama natáčelo... %-[] - - - P.S. Za český dabing nakopat šašky z čété do odvrácené tváře... °-[ - - - P.P.S. Chybí mi zde v popisu žánr "lidová komedie"... A co na to Chip? A co strýček Sam?? ;oP - - - - - (Poprvé viděno 24.7.2011 na >náměsíčném prostoru< , hodnocení 185., komentář zde s úšklebkem jako šestnáctý - 24.7.2011) ()

Pragrik 

všechny recenze uživatele

Téma skvělé, zpracování průměrné, ale tento historický okamžik v dějinách nelze opomenout a slova,,Malý krůček pro člověka,ale velký skok pro lidstvo" si musíme neustále připomínat. A dokument nám připomíná a neznalce upozorňuje, že na Měsíc jako první neletěl jen samotný a všem známý Neil Armstrong, ale i dva další američtí kosmonauté Edwin „Buzz“ Aldrin a pilot velitelského modulu Michael Collins. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama