poster

Dobytí Měsíce (TV film)

 • Velká Británie

  MoonShot

Dokumentární / Drama

Velká Británie, 2009, 91 min

Režie:

Richard Dale

Scénář:

Tony Basgallop
 • imaginer21
  ****

  Střídavě průměrný dokument, který se sílícím pocitem blížícího se závěru odhaluje skutečnosti týkající se všech osobností okolo dobytí Měsíce s takovou měrou, že nelze zcela mávnout rukou. Zatímco první půlka hraje nenápadnou notou ohraného dokumentárního klišé, tvůrci chtěli evidentně drama přistání člověka na Měsíci vzít z té precizní stránky a odhalují divákovi i méně známé skutečnosti. Proto spíš film ocení historici, nadšenci do amerického kosmického programu Apollo nebo ti, kteří právě zesnulého N. Armstronga (proč asi dokument v posledních dnech tolikrát reprízují?) chtěli vidět tak, jak ho média skutečně popisují. O to víc si cením rozumného a do jisté míry blahosklonného odtažení Armstronga do pozadí a významnějšího popisu Aldrinovi povahy v průběhu letu. James Masters dostal konečně zajímavou kladnou charakterní roli (upíra nepočítám) a sedí mu to. Jako bonus moc příjemná hudba, flashbackové vyprávění a pár zdařile emočních momentů, které na jinak průměrný TV film/dokument mají celkově významný dopad. Nenápadný film se vším, co jste chtěli okolo dobytí Měsíce vědět, zabalený v příjemném hávu.(6.9.2012)

 • Fingon
  ***

  Tomuto hranému dokumentu nejvíce ubližuje dabing - i přes použití provařených dabérů dokumentů se v české zvukové stopě stírá v originálu pravděpodobně slyšitelný rozdíl mezi původními nahrávkami a nově natočeným materiálem, což je strašná škoda. Proč sakra ČT nevysílá duálně, titulky pro neslyšící teď má prakticky každý film, na který jsem se v poslední době v TV díval...(22.7.2009)

 • Ilhan
  ****

  Pěkný rekonstrukční dokument. Málokdo z nás si asi uměl představit kolik příprav stál start Apolla 11. Jaké štěstí měli všichni tři kosmonauti, že se stali těmi vyvolenými, kteří poprvé poletí na měsíc a ještě větší štěstí, že se všichni ve zdraví vrátili. Je zde popsán celé pozadí příprav, úvah a rozhodnutí, která se udála před startem. Jaký problém musela dvojice kosmonatů řešit před odletem z měsíce. Opravdu velice zajímavé. Je pouze škoda, že málo lidí ví, že Neil Armstrong nebyl jediný kdo vstoupil na měsíc, škoda, že se zapomíná na Buzze Aldrina a v neposlední řadě také na Michaela Collinse, který se sice na měsíc nedostal, ale i tak byl důležitou součástí týmu. Opravdu povedený dokument.(12.8.2009)

 • corona
  **

  Zo všetkých hraných dokumentov, filmov a rekonštrukcií na tému pristátia na Mesiaci, ktoré som videla, bol tento asi najviac patetický a nabitý patriotizmom. Ok, závod vyhrali, Kennedyho výzvu naplnili, možno by ma viac potešilo, keby už konečne astronautov ukázali ako obyčajných ľudí ( Armstrong neskôr trpel, že bol prvý, Aldrin, že bol druhý a Collins, že tam nebol).(28.7.2011)

 • Luk Skywalker
  ****

  Tento hraný dokument se hodně blíží klasickému filmu, má všechno co má film mít čili příběh, atmosféru, dobrou hudbu, skoro jsem zapomněl, že sleduji dokument. Jen tomuto snímku chybí přehlednost, což je dáno častým přeskakováním mezi obdobím před a během letu Apolla 11, mělo by to být chronologicky nebo úvod jak Apollo 11 vzlétlo a pak bez přerušení období před startem.(25.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace