Kevin ze severu

Nedá sa říci, že Kevina Manleyho práce agenta cestovní kanceláře zrovna baví. Jednoho dne dostane oznámení, že je jediným dědicem svého dědečka, který žil dlouhé roky na Aljašce. Je to šance, jak konečně změnit fádní život. Když však dorazí do města Anchorage, zjistí, že v cestě ke štěstí stojí překážka: podmínkou dědictví je účast na psích závodech napříč Aljaškou. Má to být zkouška odvahy, vytrvalosti a šikovnosti. Mezi soupeři potkává krásnou Bonnie. Ta je ochotná mu pomoci, ovšem do té doby, než zjistí, že Kevin je vnukem muže, o kterém si myslí, že zabil jejího dědečka. A je tu ještě jeden háček - jsou tu totiž další zájemci o půdu, která ukrývá velké bohatství, a kterou má Kevin zdědit. Zvládne Kevin závody? Nájde zlato? Bude ho Bonnie milovat? Zvítězí nad chamtivci? (oficiální text distributora)

Shit

No já jsem se u toho docela bavil, jedinej velkej problém je, že hlavní představitel Skeet Ulrich fakt šíleně přehrává a pak vtipný scény v jeho podání nejsou prostě vtipný a to je bohužel dost velkej problém, ale zase se ve filmu objevuje Natasha Henstridge, která to vcelku snadno vynahradí a taky v né příliš obvyklé záporné roli Leslie Nielsen, ten se bohužel moc neprosazuje, hlavní vinu na tom nese nic moc scénář a hlavně ta jeho postava moc vtipná neni a prostor k vtípkům taky nedostává, ale i tak se dá u tohohle filmu dobře pobavit ()

Gemini

Režisér legendárních britcomů a komediálních show (Fawlty Towers, Fry & Laurie, Absolutely Fabulous a dalších) se na stará kolena zcvoknul - a stejně tak Leslie Nielsen, o kterém to tou dobou už ale bylo takřka oficiálně známo - a natočil něco, co by zasloužilo s odkazem na dějiště jeho "filmu" název IDIOTAROD. Je to jeden z těch případů, kde se vám ani nechce poukazovat na nějaký jednotlivý nevtip nebo DeBillovinu, protože tady jednoduše nic jiného nenajdete. Pravda, ještě jsou horší věci, po kterých se cítíte tak nějak nečistí už z toho, že jste ono něco sledovali (jako třeba "komedie" s Robem Schneiderem nebo většina Sandlerovek), ale to nikoho z tvůrců neomlouvá a moje hodnocení nezvedá. A ani ta Natasha to nemá šanci ovlivnit - viz Tylerův komentář:) Dávám 20%. ()

movie

Pamatujete si ještě na to, že Leslie Nielsen hrával v dodnes hodně kultovních komediích? Že Skeet Ulrich měl celkem dobře nastartovanou kariéru (VŘÍSKOT, NEWTON BOYS) a že na Natashu Henstridge se alespon dalo hezky koukat? No žádnej strach, všechno už vzalo poctivě za své a tak je to KEVIN ZE SEVERU, krásný sešup do žumpy plné psích sraček (no když už tu máme ty domácí mazlíčky coby psí spřežení). Špatní herci, špatná režie, špatné vtipy ... a Leslie Nielsen který je ještě horší než se čekalo. Tohle je hrubě mezi odpadem! a jednou hvězdičkou a zachraňuje to jen jeden kratičký moment: "To ale fouká!" "Promiň, to bude tim psím žrádlem." ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem velkým fandou bláznivých komedií a tak jsem dal Kevinovi ze severu šanci na to, aby mě rozesmál. Nepovedlo se mu to a to je při komedii vždycky trošku smutné. Já mám totiž problém s tím, když mi herci dopředu naznačují, že se chystají říci vtip, následně ho zpackaně podají a ještě se tomu vřele zasmějí, abych si snad náhodou nevšiml, že to zase tak vtipné nebylo. Bylo to celkem utrpení, ale já jsem navíc byl donucen okolnostmi dokoukat to až do konce a tak se přiznám, že asi poprvé v životě jsem byl vděčný za reklamní bloky, které výrazně převyšovaly zábavnost viděného díla. ()

tron

„Môžem si s tebou zatancovať?“ – „S tebou nechcem tancovať od piatej triedy.“ Psy sú v pohode, aljašský sneh dvojnásobne, blondíny tiež a proti rodinným filmom, ak nie sú sprosté, nič nemám. Ale tentokrát to nevyšlo, navyše - pre hororového fanúšika je pri pozeraní škváru KEVIN ZO SEVERU výsledný pocit o to zmiešanejší, o čo poníženejšie sa cíti za to, za akého neschopného ťuťmáka je v titulnej úlohe Skeet Ulrich alias Billy Loomis. A trápny Leslie Nielsen k tomu. Ak sa vám ale film páčil, vrelo vám odporúčam aj konkurenčný (o rok mladší) spriaznený produkt, SNEŽNÝCH PSOV s Cubom Goodingom Jr. (ktorý sa s Ulrichom stretol v TAK DOBRE AKO SA LEN DÁ, čudná zhoda náhod). ()