Nádherný svět

Wonderful World

Drama / Romantický

USA, 2009, 89 min

Vždyť Matthew Broderick má navíc. Po Godzille jako by se po něm chvílemi slehla zem. Střídá hostování v televizi s menšími projekty a když už se objeví v nějakém ambicióznějším projektu, tak jen ve snadno zapomenutelné roli. Wonderful World patří do té druhé kategorie - malý, nezávislý film, který se otírá o dnešní zkaženou společnost. Hlavní hrdina je stejně jako většina filmu pln negativity, pesimismu a beznaděje. Ukazuje svět tak, jak to v něm nejspíš opravdu chodí (najdou se výjimky) a seznamuje s ním nejen svou dceru, ale také diváky. Sanna Lathan nepůsobí bůh ví jak přesvědčivě (hlavně přízvuk jsem jí nežral), ale dobře se na ní kouká. Vrcholem snímku pro mě bylo předvádění exotického tance, kdy jsem na jedinou chvíli zapomněl (stejně jako všichni ve scéně zúčastnění) na onen negativismus a pesimismus. Nebylo to špatné, ale bohužel Wonderful World nijak z řady nevybočil, ba ani na chvíli.(18.8.2010)

Je v tom něco kouzelného. Lidského. 3++(1.11.2011)

• - Joshua Goldin v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)