Sestřička Jackie

• USA Nurse Jackie (více)
USA, (2009–2015), 36 h 50 min (Minutáž: 24–30 min)

Edie Falco, Merritt Wever, Paul Schulze, Stephen Wallem, Dominic Fumusa, Ruby Jerins, Anna Deavere Smith, Peter Facinelli, Mackenzie Aladjem, Eve Best (více)

Série(7) / Epizody(80)

Jackie Paytonová pracuje jako sestřička na pohotovosti. Denně se potýká s problémy pacientů. Není to vůbec jednoduché v tom věčném zmatku, mezi bolestí a strachem, netrpělivostí, okamžiky zoufalství i bezohledností nemocných, aby zůstala vždy tolerantní, přívětivá, profesionálně na úrovni. A doma na Jackie čekají dvě malé dcerky a manžel Kevin. V práci vedle ní stojí kolegové jako doktor Coop s Tourettovým syndromem, lékárník Eddie či kamarádka dr. Eleanor O'Harová. Tomu všemu v nemocnici šéfuje poněkud protivná a přísná primářka Gloria Akalitusová. Vítejte v světě Jackie. (Česká televize)

Recenze uživatele Lacike k tomuto seriálu (1)

Sestřička Jackie (2009)

Tak aj po tretej serii sa podla mna stale jedná o slusne nadpriemerny serial, ktory ma na jednej strane stale bavi sledovat, ale na druhej strane ma nikdy uplne nestrhol. Na to je prilis povrchny. Mozno je to zvolenym mixom zanrov. Nikdy komedialna stranka nie je natolko zabavna, aby som sa naplno zasmial a zaroven asi zo strachu autorov, ze prevazi dramaticka stranka to nejde dostatocne do hlbky. Bohuzial si myslim, ze sa tieto dve rôzne stranky serialu vzajomne nedoplnuju, ale iba striedaju. Ale Edie Falco musim fakt pochvalit. Definitivne dokazala, ze je skvela všestranná herecka. 6/10. ___ Stvrta seria mi ako prva pripada bezchybna, strhujuca a bez hluchych miest. Mozno je to tym, ze sledovat ako hlavna postava podstupuje odvykacku je zaujimavejsie ako sledovat jej trampoty v prvych troch seriach ako sa snazila zohnat niekde lieky. A mozno tym, ze niektore vedlajsie postavy prakticky uplne odstavili na druhu kolaj a mali minimum priestoru. No to je jedno. Hlavne ze to bola skvela seria. 8/10. ___Piata seria pokracuje v skvelej kvalite predoslej serie a pekne rozvíja jej zapletky. Len skoda toho zaveru v ktorom Jackie znova zacne drogovat. Mam z toho obavy o dalsiu seriu. 8/10. ___Siesta seria: moje obavy sa naplnili a tak ako Jackie aj tato cela seria isla dolu vodou. Jackie neustale droguje a snazi sa to zatajit. Cize nieco, co sme uz videl v prvych seriach a tentokrat mi to uz pripadalo dost obohrate. Takisto mi bolo luto, ze zo serialu odisla zaujimava postava, ktoru stvarnil Morris Chestnut. Stale je to slusny pozeratelny nadpriemer, ale uz sa to zbytocne opakuje a neprinasa nic nove. Snad to posledna seria napravi. 6/10. ___Siedma seria je o nieco lepsia ako minula. Velkym plusom je prichod skveleho Tony Shalhouba v polovici serie. Takisto boj Jackie za to, aby si znova ziskala dôveru potom, co spadla na dno je zaujimave sledovat. Prijemne bolo, ze sa konecne dala dokopy s Eddiem. Ale seriu a zaroven cely serial dost kazi rozpacite finale s ktorym vôbec nie som spokojny. Preto tejto serii a zaroven aj celemu serialu davam hodnotenie 7/10. Rozhodne serial odporucam pre kazdeho, kto ma slabost pre serialy z lekarskeho prostredia. Je to svižný serial. Taky mix dramy a trochu aj komedie. Vo svojom zanri to patri medzi tie lepsie serialy, ale na spicku to nema. ()