Eye of the Devil

Horor / Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 1966, 92 min

Ucházející postarší kousek, známý asi hlavně v souvislosti s první významnou rolí Sharon Tate. Děj se točí kolem neúrodných vinic a jakéhosi tajemného kultu, který má o onu úrodu dbát. Dobré momenty a místy kvalitní, napínavá atmosféra nechybí, i když jako celek to není žádná velká sláva, no ale na čarodějku Sharon je radost koukat.(3.5.2009)

Thompsonův (Mys hrůzy, Všechno nejlepší k mým narozeninám) lehce nadprůměrný horor, v němž se vzorná matka a manželka vydává za svým mužem na jeho obrovské panství, kde odhaluje příčinu podivného chování jak jeho, tak celého služebnictva. Tenhle ještě černobílý snímek nevyniká ani tak mrazivým napětím nebo šokantními lekačkami, jako spíše zlehka budovanou nejistotou a především parádním obsazením, v němž najdeme spoustu tehdejších hvězd. Mezi Nivenem a Deborah Kerr vám určitě neunikne například Pleasence, Hemmings a hlavně krásně tajemná Sharon Tate - manželka Romana Polanského, která byla o pár let později brutálně zabita fanatickou sektou Charlese Mansona.(20.7.2011)

• JohnnyD

Ani neviem, ako som sa k tomu dostal. Strašne priemerný aj na svoju dobu zastaralý horor, ktorý by bol fajn, ak by ho niekto nakrútil ako mysteriózne béčko, no miesto toho je tu pointa známa od prvých minút. Jediné pozitívum je nádherná Sharon Tate ako podmanivá čarodejnica.(11.3.2017)

• dopitak

V diskurzu britských hororů šedesátých let je Eye of the devil přímo strašlivý blábol, mezi mysteriózní filmy se jej ani neodvažuji řadit. Dominuje mu předčasně zestárlá Deborah Kerr, herecky je obzvlášťňuje pohledná Sharon Tate. Jen jedna scéna vyvolává napětí - Catherine v lese obklopená "dvanácti". IMDBovských 57 % je tentokrát objektivnější. Mnohem víc doporučuji Neviňátka, námětově trochu podobný snímek taktéž s Deborah Kerr.(27.5.2010)

Mysteriozní film z francouzského venkova. Vzpoměl jsem si při něm na Kingovo Kukuřičné děti ( taky se starají o úrodu ) a některé jeho čarodějnice ( třeba Abigail ).(8.9.2011)

Oko ďábla je béčkový horor, který se může kromě áčkové režie pyšnit hlavně svým hodně dobrým obsazením v čele s Davidem Nivenem, Deborah Kerr a začínající Sharon Tate a Davidem Hammingsem. Dějově však není tenhle snímek nikterak moc zajímavý, i když několik scén je velmi povedených a film po zhlédnutí zanechává mrazivý dojem. Je to zajímavá věc, ale nemůžu říct, že by mne to extra bavilo. Fanda hororů šedesátých let to zde může zkusit, jiní si na své ale asi nepřijdou.(30.1.2012)

Ten film vypadá jako z r. 1946, a ne jako z r. 1966. Tehdy to muselo vypadat velice nemoderně, ale tehdejší modernost již vyprchala, takže to dnešního diváka rušit nemusí. Moc pěkná kamera, která kouzlí se světlem a stíny, vyvolává mrazivou a tajuplnou atmosféru plnou nejasných hrozeb. Bohužel samotný děj nedostihuje působivosti kamery. A každému, kdo aspoň zavadil o Frazerovu Zlatou ratolest, brzy vytane na mysli koncept božského krále a zápletka je mu předčasně jasná.(2.8.2017)

• pepua

Zpropadení barbarští pohané! Pár "mysteriózních" scén je tu příjemně mrazivých, zbytek je jen bloudění a tápání v ději. Zajímavé snad jen pro lidi, kteří zcela propadli žánru, či kráse a kultu Sharon Tate.(24.9.2011)