Nejkratší den

• Itálie Il giorno più corto (více)
Itálie, 1963, 91 min

Režie:

Sergio Corbucci

Scénář:

Sandro Continenza

Kamera:

Enzo Barboni

Gino Cervi, Aldo Fabrizi, Gabriele Ferzetti, Amedeo Nazzari, Tomas Milian, Renato Salvatori, Paolo Stoppa, Franco Citti, Virna Lisi, Giuliano Gemma (více)

Historie „Dne D“, během kterého se spojenecké síly vylodily v Normandii za druhé světové války. Události jsou nahlíženy z různých úhlů pohledu, očima pěti postav, jak na jedné straně, tak na druhé. Nejvýznamněji dějovou linii ovlivňuje příběh dvou prosťáčků, kteří byli naverbováni do italské armády a úplnou náhodou se jim podaří vyhrát důležitou bitvu. (Snorlax)

Flego

Kto iný ako Taliani by dokázali natočiť bláznivú komédiu na takú vážnu tému akou je vojna. Film ide skutočne na hranu, robí si srandu z vojenských operácií, hrdinstva ale i nedostatku stravy či dedičského konania. Je to ozaj veľká spleť zaujímavých situácií, ktoré nekompromisne vykresľuje Talianov. Našťastie je snímok veľmi dobre natočený, humor je akceptovateľný a zábavný, dokonca ma prekvapila veľmi slušná výprava. Zaujimavosťou je účasť obrovského množstva hereckých hviezd, niektorým sa ušla malá replika, niektorým ani tá nie, vo výsledku to však nijako neškodí, práve naopak. Tretia recenzia. ()

Martin741

WWII je seriozna tema, bola to Dobra Vojna, Vojna na znicenie /nacistickeho/ zla. Spojenecku odvetu voci Nacistom chvalaRamzesovi nikto nevysetroval ... americki generali v WWII sa stali americki prezidenti /Ajzenhouvr/, britski premieri sa stali Rytieri Imperia /britskeho Imperia - Cercil/, na vychode sa stalo kopa vojakov Hrdinami Sovietskeho Zvazu .. .a tak to ma byt. Komedia k druhej svetovej mi proste nepasuje .... 45 % ()