This Revolution

Drama / Romantický / Thriller

USA, 2005, 95 min

Film si nekladie servítku pred ústa, ukazuje, ako mainstreamové médiá zneužívajú svoju moc na účelové dezinformácie a manipulovanie s verejnou mienkou, ale rozoberá aj kritiku politiky... podtitul Ako sa vyrába extrémizmus.(1.10.2009)

Váží si jeho schopností, ale mnohem víc je zajímá zisk. Tak už to tak nějak v komerčních médiích funguje a nebude tomu jinak. Účinky a vliv novin, televize a internetových médií se odborníci snažili popsat celé 20. století. Některé teorie byly radikální, ale na každé kus pravdy byl. Tenhle kus k divákům sotva dorazil, nicméně je poměrně neotřele pojatý, dokumentárně laděný, slušně zahraný.(7.10.2017)

Veľmi užitočný skoro dokument o mediálnej manipulácii a anarchistických aktivistoch, alebo o tom, ako ďaleko už sme sa dostali od hraníc demokracie v krajinách pod policajným terorom a kontrolou. Nebudem rozoberať anarchistické zmýšľanie, pretože môj komentár by sa sem potom najskôr nezmestil. Viem ale s istotou, že ak systém, ktorý bol vytvorený preto aby slúžil človeku a chránil ho, začne byť kontraproduktívny, je našou povinnosťou zmeniť ho. Ak to neurobíme pre seba, tak aspoň myslime na ďalšie generácie. Na deti, ktoré prídu po nás a my sme ich vzorom. Skutočne im nemáme čo viac ponúknuť než len masovú kultúru ovládanú reklamou, peniazmi, políciou a médiami? Pozrite sa na tento film a urobte si vlastný názor.(7.3.2014)