Made in Hungaria

Maďarsko, 2009, 108 min

Gergely Fonyó

Norbert Köbli

Robert Gulya

Nie som priveľmi zaťažený na muzikály , ale pri tomto som sa výborne bavil. Film je o vzniku kapely Hungária. Konečne, že už to niekoho napadlo sfilmovať.(4.6.2009)

Mikiho rodina byla snad jediná, co se v padesátých letech stěhovala ze západu na komunistický východ a ne naopak, i když neměla příliš na vybranou. Nenáročná, veskrze lehkovážná hudební retro komedie bez větších ambicí, pokud ale máte rádi, když to rebelující mládež roztáčí za skotačivých zvuků starého dobrého rock'nrollu, tak doporučuji volume doprava a není co řešit. Miki byl celkem sympaťák, pár povedených vtípků by se taky našlo a ani ta maďarština mi v těch amerických hitech nijak uši netrhala. Takový lepší průměr. Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(12.4.2015)

Líbivá muzikálová jednohubka, která vás občas přinutí se v sedadle kinosálu takříkajíc roztančit. Běh na delší trať je pro ni však vzhledem k nedotaženosti v určitých směrech (z humoru, tradičně pramenícího z odlišných politických ideologií a párování postav se jistě dalo vytřískat víc) a všeobecné univerzálnosti (v rámci retro muzikálů nejde o nic významného ani podstatně odlišného) pasé. (44. MFF KV - 9.7.08)(17.7.2009)

Tenhle typ hudby můžu kdykoliv, ale i její vinou je film trestuhodně nepůvodní. Stejně jako "jerry lee lewisovské" hraní Miklóse. Jistá primitivnost filmu se potom nejvíce projevuje v nakládání s ženskými hrdinkami, které pokud s někým nesouloží, vystavují na odiv své vizuálně nejatraktivnější partie. Mno, tak jako tak, pokud nám Maďaři někdy záviděli Rebely, teď už nemusí. :-) 60%(26.1.2010)

Rebelové či Šakalí léta po maďarsku. Líbivě plytký muzikál s moc pěkným hlavním hrdinou. Maďarský humor je trochu zvláštní, ale srozumitelný, herecké výkony jsou fajn a zážitek z filmu přiměřeně slušný. Proč ne?(28.2.2010)