Mikiho rodina byla snad jediná, co se v padesátých letech stěhovala ze západu na komunistický východ a ne naopak, i když neměla příliš na vybranou. Nenáročná, veskrze lehkovážná hudební retro komedie bez větších ambicí, pokud ale máte rádi, když to rebelující mládež roztáčí za skotačivých zvuků starého dobrého rock'nrollu, tak doporučuji volume doprava a není co řešit. Miki byl celkem sympaťák, pár povedených vtípků by se taky našlo a ani ta maďarština mi v těch amerických hitech nijak uši netrhala. Takový lepší průměr. Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(12.4.2015)

Tak rozhodně se jedná o vtipnou záležitost. Na druhou stranu je pro českého filmového fanouška velice těžké ocenit námět-nápad, který v Čecháš už dávno vznikl a uspěl..Ve srovnání s českými muzikály či s filmy z dob socialismu se toto prostě nedá srovnat. Jednoduchý (občas nezajímavý) příběh vynahrazuje super hudba, několik povedených vtípků a hlavně fakt, že se jedná o skutečnou událost..i tak to vidím pouze na tři hvězdy!Co říkáte?(15.7.2009)

"Co je to za písničku?" "To je americká - " "Americká?" "Ehm, latinsko-americká... Kubánská! Chudí zemědělci na třtinových plantážích zpívají o tom, jak je kapitalisté vykořisťují..." // No, nebylo to úplně přesně takhle, ale to je jedno - festivalová atmosféra je stejně nepřenosná, takže kdo nebyl, nepochopí. Skvělá hudba, skvělý námět... Já jen lituji, že tohle nebylo natočené v Čechách.(13.7.2009)

• bassator

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Říkal jsem, že na festivalech odpad nedávám, ale tohle by si nic jiného nezasloužilo... Poprvé za čtyři roky na festivalu jsem odešel z kina, že podobnou nafintěnou blbost nebudu sledovat, že je mnohem lepších filmů, které by mě tímto mohli utéci. A udělal jsem dobře - za dvacet minut poté jsem totiž koukal na jeden z nejúžasnějších filmů festivalu Plyus odin. Mimochodem moje nejkratší návštěva trvala celých 16 minut... Na film jsem šel jen proto, že jsem slyšel na něj jen pochvalné názory, ale už vidím, že nemůžu vždy dávat jen na to co slyším. Jsem také rád, že nejsem jediný kdo byl znechucen (uživatelka ZsuZska) a dávám tedy - Viděno 1/7 filmu - 10%(10.7.2009)

Za ten rock'nroll komoušům přímo pod hubou fakt paráda. Jasně jedná se o oddychovku ve který nad vše ostatní vyniká hudba a to je v retro hudebních filmech přece to hlavní ne ? Prostě dej se do klidu, provětrej svoje repráčky a utrať 108 minut svého života za na nic nehrající si rock'nrollovou pohodu. "Jerry začal levou rukou a postupně přidal i pravou, lehké údery a pak se také přidaly nohy a pak kolena..........přívetejte pracovníky ministerstva vnitra ....to jsou teda manévry.....áá ted jim ukážeme vopravdovej rock'nroll" .(28.7.2017)