poster

Made in Hungaria

 • Maďarsko

  Made in Hungária

 • Velká Británie

  Made in Hungaria

Komedie / Hudební / Muzikál / Romantický

Maďarsko, 2009, 108 min

Režie:

Gergely Fonyó

Scénář:

Norbert Köbli

Hudba:

Robert Gulya
 • Tuxedo
  ***

  Líbivá muzikálová jednohubka, která vás občas přinutí se v sedadle kinosálu takříkajíc roztančit. Běh na delší trať je pro ni však vzhledem k nedotaženosti v určitých směrech (z humoru, tradičně pramenícího z odlišných politických ideologií a párování postav se jistě dalo vytřískat víc) a všeobecné univerzálnosti (v rámci retro muzikálů nejde o nic významného ani podstatně odlišného) pasé. (44. MFF KV - 9.7.08)(17.7.2009)

 • kareen
  ***

  Mikiho rodina byla snad jediná, co se v padesátých letech stěhovala ze západu na komunistický východ a ne naopak, i když neměla příliš na vybranou. Nenáročná, veskrze lehkovážná hudební retro komedie bez větších ambicí, pokud ale máte rádi, když to rebelující mládež roztáčí za skotačivých zvuků starého dobrého rock'nrollu, tak doporučuji volume doprava a není co řešit. Miki byl celkem sympaťák, pár povedených vtípků by se taky našlo a ani ta maďarština mi v těch amerických hitech nijak uši netrhala. Takový lepší průměr. Viděno v rámci Challenge tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.(12.4.2015)

 • Tomatáš
  ***

  Tak rozhodně se jedná o vtipnou záležitost. Na druhou stranu je pro českého filmového fanouška velice těžké ocenit námět-nápad, který v Čecháš už dávno vznikl a uspěl..Ve srovnání s českými muzikály či s filmy z dob socialismu se toto prostě nedá srovnat. Jednoduchý (občas nezajímavý) příběh vynahrazuje super hudba, několik povedených vtípků a hlavně fakt, že se jedná o skutečnou událost..i tak to vidím pouze na tři hvězdy!Co říkáte?(15.7.2009)

 • Matty
  ***

  Tenhle typ hudby můžu kdykoliv, ale i její vinou je film trestuhodně nepůvodní. Stejně jako "jerry lee lewisovské" hraní Miklóse. Jistá primitivnost filmu se potom nejvíce projevuje v nakládání s ženskými hrdinkami, které pokud s někým nesouloží, vystavují na odiv své vizuálně nejatraktivnější partie. Mno, tak jako tak, pokud nám Maďaři někdy záviděli Rebely, teď už nemusí. :-) 60%(26.1.2010)

 • Enšpígl
  ****

  Za ten rock'nroll komoušům přímo pod hubou fakt paráda. Jasně jedná se o oddychovku ve který nad vše ostatní vyniká hudba a to je v retro hudebních filmech přece to hlavní ne ? Prostě dej se do klidu, provětrej svoje repráčky a utrať 108 minut svého života za na nic nehrající si rock'nrollovou pohodu. "Jerry začal levou rukou a postupně přidal i pravou, lehké údery a pak se také přidaly nohy a pak kolena..........přívetejte pracovníky ministerstva vnitra ....to jsou teda manévry.....áá ted jim ukážeme vopravdovej rock'nroll" .(28.7.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace