Veer

Veer

Historický / Drama / Romantický

Indie, 2010, 163 min

Anil Sharma

Shailesh Verma, Salman Khan (původní scénář)

Gopal Shah

Kostýmy:

Anna Singh

Rozpočet $-miliónovTržby USA $527,193Tržby Celosvetovo $8,049,862(28.4.2010)

• Slunkoo

Oni ani Historicky film bez tanca a spevu nedokazu urobit boze ta India to je peklo ich filmy su sracky a kazdy kdo im da 4 alebo 5 tak je KOKO. moje nervy a to sem len trailer videl.Totalna sračka.(12.7.2010)

• rikitiki

Indové musí mít z Britů mindrák přes celou Indii. Tady z nich udělali zrádné podrazáky bez cti, že by si od nich pes kůrku nevzal. Což filmu, který by byl i bez toho čirým utrpením, ještě přitěžuje. Stejně jako odporně nabubřelá hrdinnost Indů. Nechutné karikatury Britů jsou skoro k nesnesení a projevují se navenek i oblečením. Jak už zde píše Andrea1717, britské ženy jsou oblečené, jak z bordelu. Možná ještě hůř, protože si neumím představit, že by jakákoliv Britka, včetně prostitutek, nosila začátkem minulého století za bílého dne šaty se špagetovými ramínky. _____ No, on si film z historie nic nedělá, jednou dokonce hrdina svým tancem přeruší vystoupení lidí z Československa. To mu u mě sympatie nezískalo, nehledě na to, že v té době něco jako Československo neexistovalo ani náznakem. ______ Ve snímku se prolínají scény patetického heroismu s pokleslým humorem jakoby převzatým ze spaghetti westernů. Když hrdina potká svoji lásku, ozve se vždy úplně stejný hudební motiv, který leze na nervy, takže jsem se po chvíli začala modlit, aby se už, proboha, nikdy nesetkali. Souboje jsou tak přehnané až působí groteskně. Dialogy se tváří závažně, o to víc jsou stupidnější. _____ Dobrá výprava a kamera se snaží předstírat, že se divákovi předkládá áčkový film, jenomže pro jeho spravedlivé označení by se spíš muselo sáhnout po některém písmenu z konce abecedy. ______ Je to bojově-milostný mišmaš, kde si hrdina dívku získá tím, že ji okrade a pak jí ještě usiluje o likvidaci rodiny i země. /4. 7. 2017/(4.7.2017)

Pěkný příběh, který je docela roztahaný, ale nenudí. Výprava je zde pěkná, písničky také a obsazení filmu sedlo. Akční scény jsou opět přehnané a pěkně natočené. Za mě 75% :)(4.6.2017)

Veer.... skvelý námet, ktorý sa mi veľmi páčil, začiatok filmu je celkom uchádzajúci a záver, ako keby chcel nahradiť to čo pokazili v prostriedku. Film beriem ako "rozprávku" na danú tému, takže realistickosť súbojov a bojov a ostatných úkazov neriešim, komu na tom záleží, povedzme si úprimne. Z celého filmu mi nesedela akurát tá "britská časť" bolo to neprirodzené, nevkusné hlavne čo sa týka kostýmov "domorodcov" čiže britov, ako keby tie ženy práve vytiahli z bordelov. Mali to poňať inak. Celkovo typických britov ako v tomto filme účinkovali nemám rada, ich herecký prejav mi vadí a taktiež škrekľavá angličtina, trhá mi uši, sorry people, ale asi boli v tomto filme nevyhnutnosťou. Mala som chuť dať tomu len 3 hviezdy, ale tá posledná tretina, nemôžem si pomôcť vygradovalo to do skvelého záveru, kvôli nemu si to určite pozriem zase. Krásne boli aj piesne, okrem tej britskej časti samozrejme ....(22.5.2017)

• - Pod dohledem osobního trenéra se indický herec Salman Khan rozhodl před samotným natáčením snímku zhubnout a zároveň vytvarovat svoji postavu do podoby chrabrého válečníka. (Conspi)

• - Filmové natáčení v pevnosti Amber Fort, která se nachází při městě Jaipur, bylo vyhlášením rádžasthánského Nejvyššího soudu na krátkou dobu přerušeno. To po nešťastném incidentu, při němž bylo zraněno několik přihlížejících diváků. Soudní nařízení se vztahovalo k nepatřičné ohleduplnosti filmařů, kteří se provinili poničeným této historické památky a způsobili tak propad takřka 500 let staré střechy. Filmaři byli nuceni Nejvyššímu soudu uhradit poměrně vysokou finanční kompenzaci. (Conspi)

• - Snímek je z malé části inspirovaný rovněž i ruským historickým románem "Taras Bulba". Jeho autorem je ruský spisovatel Nikolai Vasilievich Gogol. (Conspi)