poster

Delhi Belly

Komedie / Krimi

Indie, 2011, 103 min

 • eraserhead666
  ****

  Už jsem pár indických komedií viděl, i docela divnohumorných, ale takhle ztřeštěnou ještě dosud ne. Indický film, kde jede fekálně lúzrovský humor a úplně normálně se mluví o lesbách (ve smyslu jejich existence), to jsem tedy nečekal. Říkal jsem si, že když to nemá ani dvě hodiny, bude to o něco ochuzené, ale ne, dokonce i na taneční čísla dojde. Vcelku milé překvapení.(2.11.2016)

 • Dudek
  **

  Indický snímek evropských rozměrů. Krátké, svižné a nečekaně dějově sevřené. Příběh vychází z klasického námětu o skupině lůzrů, která se nevědomě zaplétá do čím dál větších problémů. Vtípky, jsou většinou povedené a snímku se daří relativně dobře fungovat v mezích černo humorné gangsterky. Škoda že v závěru klesne zpět do spirály, ve které hlavní postavy přestávají být hybatelem děje a vše se kolem nich prostě děje. Na jedné straně to ironicky pomrkává na zavedená schémata – bez svého zapříčinění jste se do toho dostali, stejně z toho vyváznete – nicméně divácky to až tak uspokojivé není.(24.7.2015)

 • Rex Mundi
  *****

  Nevedela som, čo môžem očakávať, ale nakoniec to dopadlo tak, že som sa smiala od začiatku do konca :-) Indická variácia na komédie, kde sa nímandi zapletú s gangstrami, sa mimoriadne vydarila. Ak má film dostať 5*, či už je to dráma alebo bláznivá fraška, musím to cítiť v kostiach okamžite po jeho skončení. No a toto bolo čisté nadšenie. Mňamka presne podľa môjho gusta :-)(19.1.2015)

 • Niktorius
  ****

  Vypointované, svižné, vtipné a v konzervativním prostředí indického komerčního filmu, kde se ještě před pár lety slovo "sex" jen opatrně hláskovalo, taky dost drzé a provokativní. A ač je Delhi Belly jednoznačným úspěchem na všech frontách (na další film v režii Abhinaye Deola se vážně těším, píseň 'Bhaag D.K. Bose' nemůžu dostat z hlavy o Imranu Khanovi už nesmýšlím jinak než jako o nové herecké hvězdě), je zřejmé, že jeho hlavní nosník tvoří vydařený scénář Akshata Vermy. Od něj se mají současní bollywoodští scénáristé co učit. 85%(24.9.2011)

 • Remini
  ***

  Očakávala som niečo oveľa, oveľa lepšie. Pripadalo mi, ako keby si úživali nadobudnutej slobody a tak vložili slovo "fuck" do každej druhej vety. A po chvíli to prestalo byť vtipné. *** Väčšina zábavných scénok bola ukázaná v upútavke a trochu aj v promo videách. Celkom chytrý scenár, skvelé momentky. Gang pašovateľov bol zábavný. Z hereckého obsadenia sa mi najviac pozdával Kunal Roy Kapoor. Vir Das strávil väčšinu času v kŕčoch (:D) a Imran si zachoval pravý poker face. *** Nie je to film, ku ktorému sa vrátim, ale rozhodne sa teším na hudobné videá (ktoré neboli súčasťou filmu). Hudba bola skvelá, ale v rámci filmu celkom zabudnuteľná. Keby som na nej takú dlhú dobu nezávislačila, ani by som si ju nevšimla :) Za Jaa Chudail a Aamirovu "itemovku" sú to silnejšie tri hviezdičky (postarali sa o potrebné oživenie). *** Keď už indickú komédiu, tak to radšej Tere Bin Laden a Aagey Se Right - tie boli viacej mojou šálkou kávy :)(25.9.2011)