Allegro

Drama / Romantický / Sci-Fi

Dánsko, 2005, 88 min

Namakano, bombasticky a prenádherne urobený film o chlapíkovi, ktorý behá po zákutiach svojej mysli aby si spomenul na minulosť, ktorej mosty spálil . Ulrich Thomsen má nedôverčivosť vypálenú v tvári a Helena Christensen by svojimi očami mohla taviť balvany. Z nej som namäkko už od čias, ked som ju videl vo videoklipe Chrisa Isaaka - Wicked Game, akurát tu jej mohli odpustiť tú debilnú čiapku s brmbolcom.(12.2.2011)

• claudel

Po jisté době jsem zavítal do mého milovaného Dánska, ale tentokrát a naprosto výjimečně jsme se nepotkali, resp. minuli se o kilometry. Vůbec jsem nepochopil, o co ve filmu šlo, co se nám autor snažil sdělit. Helen Christensen má rozhodně potenciál ztvárnit "femme fatale", nicméně dokážu si představit desítky jiných, lepších a efektivnějších způsobů, než jaký nám předvedla v Allegro. Odpadu se vyhnu jen z úcty k dánské kinematografii, kodaňským reáliím a vážné hudbě.(5.8.2016)

Zetterstrøm je od mala nadaný klavírista. Má tu schopnost, že dokáže zapomenout na nepříjemné zážitky a všechno, co se mu v minulosti stalo, uzamkne do Zóny. Co ale ve skutečnosti Zóna je a proč nemá žádné vzpomínky, na to musí Zetterstrøm znovu přijít..a pravda není vždy příjemná. Působivý kousek Christoffera Boe s výnikajícím Ulrichem Thomsenem potěší a překvapí..(23.6.2010)

Ulrich Thomsen je Zetterström. Zetterström se, tak jako hrdinové toho filmu o neposkvrněné mysli, rozhodne zapomenout. Postaví Zónu, uzamkne do ní svůj smutek a své vzpomínky a sám zmizí na druhý konec světa. Po letech se vrací do Dánska. Jeho vzpomínky jsou pryč, ale minulost nezmizela, nikdy nezmizí, a čeká tu něj. A láska tu číhá, aby do něj znovu zatnula své krásné drápy.(23.8.2010)

Docela pěkné, ale jakési utahané a nijaké...(7.2.2016)