Reklama

Reklama

Druhá světová válka je v plném proudu. Při západním pobřeží Indie kotví tři německé lodě. Britská špionáž zjistí, že na lodích je výkonné vysílací zařízení, díky kterému působí německé ponorky v oblasti velké škody. Britské velení rozhodne, že lodi je nutno zničit. Protože však kotví v neutrálním přístavu, nelze je napadnout. Dva vysloužilí britští vojáci, kteří žijí v Indii na odpočinku, se rozhodnou, že shromáždí další veterány a jako civilisté vysílačky zničí... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

majo25 

všechny recenze uživatele

Film by som rozdelil do viacerých častí. Rozvláčny a nudný úvod bez atmosféry prechádza do nezaujímavého a niekedy až groteskného stredu a nevyhrabáva ho z toho ani duo starcov Peck-Moore. Howard s Macneem sú tam iba pre komedionálnejšiu polohu a paradoxne najlepší je Niven. Až akčný záver s celkom dobrou atmosférou vyzdvihuje film z dna a necháva zabudnúť na slabší námet. Odporúčam preto vytrvať dve tretiny a dostaví sa požadované ovocie, síce nebude svieže a sladké, skôr zošuverené a sladkokyslé, ale bude to ovocie. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Výborná stará špionážní oldschool zábava s charizmatickou dvojicí mých oblíbenců. Gregory Peck a Roger Moore. Dnešnímu publiku už to asi moc nesedne budou frflat, že akce je málo a je starosvětská, ale mě to vyhovuje. I když uznávám, že první polovina snímku je trochu zbytečně utahaná, ale mám tyhle vesměs už filmy pro skoro pamětníky rád. Každopádně i tak nemůžu za to, že někteří hodnotící tady v tom filmu hledají něco čím ani při sebelepší vůlí nemůže být a ani jim být nepotřebuje, protože podobné kousky už se dnes holt netočí.75% ()

Reklama

William_Kirk 

všechny recenze uživatele

Vydařená „bondovka“ s Rogerem Moorem z doby 2. světové války. Námět – vysloužilí vojáci, nasazení na důležitou operaci - je dnes, 32 let od vzniku filmu, „běžný“, ale to vůbec nevadí, film je zábavný od začátku do konce. V obsazení potěší kromě Rogera Moora i David Niven, Patrick Macnee nebo Trevor Howard, naopak Gregory Peck mi tu nějak nesedl. Dialogy jsou nabité vtipnými a ironickými hláškami a suchý anglický humor a nadhled je na filmu jasně patrný. Nepochopil jsem ale v dabingu, proč Vladimír Brabec, když byl obsazen, daboval Nivena a ne Moora, kterého daboval Jiří Plachý… ach jo. Jinak je zajímavé, že Andrew V. McLaglen o rok dříve natočil ještě nahláškovanější mooreovku, Ffolkes , ve které si Moore zahrál akčního anti-bonda. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

No, já zírám... To jsou komentáře... Moore jako by hrál dalšího Bonda... Pche. To jakoby někdo psal u Spalovače mrtvol, že Hrušínský hrál dalšího Švejka. Tohle není žádný nablblý akčňák, kterých pravda v roce 1980 vznikalo jako hub po dešti. Tohle je regulérní válečný film natočený celkem věrně podle skutečné události. Já mám rád válečné filmy. Velká většina z nich pojednává o slavných akcích a bitvách, menší část z nich o těch málo známých. Ty si však ještě více zaslouží publicitu právě proto, že se často jednalo o akce až neuvěřitelné, kde často odvaha vysoce převyšovala šanci na úspěch. Kdo se zajímá o pacifické válčiště, mohl o této akci něco slyšet. ---- V březnu roku 1943 byla v přístavu kolonie Goa v portugalské Indii zadržena německá obchodní loď Ehrenfels. Z této lodi skutečně odcházely nebezpečně přesné zprávy o britských zásobovacích plavidlech, které pak velmi úspěšně likvidovaly německé ponorky... Důstojníci SOE vymýšleli jak tomuto učinit přítrž a zároveň respektovat neutralitu přístavu. Přepad jednotkami Commandos proto nepřicházel v úvahu. A tak skutečně došlo na penzionované důstojníky Kalkatského jezdeckého klubu, všechno to pány středních let. Ti v Indii ukradli starý parník, obepluli s ním subkontinent do Bombaye a vtrhli na Ehrenfels. Ten posléze potopili jeho vlastními náložemi. Ztráta lodi vyděsila německé kapitány dalších tří lodí, protože si mysleli, že jde o útok Commandos a tak sami své lodě potopili také. Potrugalská neutralita byla zachována díky penzionovaným britským dobrovolníkům! Před přepadem potopily ponorky během března 1943 dvanáct spojeneckých lodí, po přepadení byla potopena jen jedna jediná (zde je závěr filmu nepřesný). --- Jsem potěšen, že o této akci penzistů byl natočen film. Je jim důstojnou poctou, je však nutno znát historickou skutečnost, protože hrozí že by si film mohl dát někdo do stejného šuplíku např. s Murphyho válkou aj... Film se mi líbil, celé to pojetí i exotická prostředí bývalých či končících kolonií, které často už zakrátko zabrali Japonci... Vytkl bych snad jen tu techniku, která ne vždy byla válečná a některé obleky a uniformy, které nekorespondovaly svým střihem se čtyřicátými léty. Bylo to o fous, ale já dávám 4 časované výbušniny. * * * * ()

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Prvá polovica celkom nuda. Druhú som už tým pádom ani moc nevnímal, kedže som to pozeral v noci. Každopádne čakal som od filmu viac, hľadiac na špičkové obsadenie. Ale ak sa mám priznať, asi som aj trochu očakával, že to nič prevratného nebude. Ale 3* dať musím, veď sú spolu po kope Moore - Peck - Niven, to sa každý deň nevidí. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama