• Chrustyn

Docela mě udivuje, že se zde v hodnocení objevují i takovéhle, konzumní společností nečekaně obdivované pořady, kde se z neznámých puberťáků a postpuberťáků snaží dělat banda rádoby důležitých porotců hvězdy první kategorie. Jako ty děcka zpívat umí, to nemůžu říct ale dělat z toho takhle zbytečně nafouknutou bublinu mi přijde absurdní a tak trochu trapné. Jak už jsem psal je to pořad pro konzumní společnost, kterou si převážně stanice Nova úspěšně vypěstovala za celou dobu svého působení a tito lidé, kteří zapínají televizy, ne kvůli kvalitním filmům ale primitivním pořadům a seriálům budou tuto dojnou krávu živit nadále a jelikož to "novácký" hlavouni vědí budou nás těmito koninami zásobovat nadále a z lidí dělat stádo tupých ovcí neschopných svobodného myšlení, které si svobodně nechá pumpovat tyto s*ačky do hlavy. Co se týká soutěžících, tak to jsou rychlokvašky, o kterých se bude půl roku mluvit a poté si na ně nevzpomene nikdo a tím nikdo myslím opravdu NIKDO. Ani ty pipiny co tam piští jak protržený, kvůli nějakýmu ulízanýmu smradovi.(7.12.2009)

Tak v pořadí už 4. řada SuperStar opět zavítala mezi nás. Ale pozor, tentokráte jsme mezinárodní! Takže máme porotu i moderátory půl na půl. Nejprve k porotě: Hejma a Habera mi tam sedí, jsou to profíci na svých místech. Problém mám s ženským osazením. Darinka je sice pěkná, ale o jejích pěveckých kvalitách nemám valné mínění, Jandovou jsem vůbec neznal, takže ta mě teprve překvapila. Nicméně dá se na obě koukat a sem tam mají vtipnou poznámku. Teď přejdeme k moderátorům: Na Marešův exhibicionismus jsem si už zvykl a navíc se mi zdá, že zatím se drží celkem při zemi. Zato s Adelkou nemám sebemenší problém. Sympatická Slovenka, která právě Mareše krotí a skvěle k němu pasuje. Takže zatím jdu fandit Citrónovi a nechám zde tři hvězdy. Uvidíme, jak to bude dál…(14.9.2009)

• genetique

S odstupom času, a teda presnejšie po skončení semifinálových kôl, som sa aj ja rozhodol prispieť k horlivým komentárom k prvému ročníku tejto medzinárodnej relácie. Je zaujímavé, že takmer každé kolo láme rekordy sledovanosti na oboch stranách rieky Moravy. Takže buď takmer nikto, komu sa táto show páči a pozerá ju, nie je užívateľom na ČSFD, alebo sem ľudia jednoducho hodia prinajlepšom dve hviezdičky a potom to nadšene sledujú ďalej. Jednotlivé série Superstar sa vždy skladajú z dvoch významne odlišných častí. Kastingové vydania majú jednu veľmi špecifickú úlohu, a tou je v prvom rade zabaviť. Nech už si píše kto chce, čo chce, o úrovni porotcov, ich výrokov a podobných somarín. Na obhajobu poroty len toľko: keď by som ako porotca šiel so zodpovednosťou vyberať spievajúce talenty a mali by sa predo mnou za jeden deň premlieť stovky dementov, ktorí si z toho prišli spraviť prdel a ďalšie stovky z tých, ktorí to aj mysleli vážne, no úroveň ich spevu by ma vyhnala na ročný pobyt v psychiatrickej liečebni, asi by aj mne ušlo nejaké to sprosté slovo, alebo by som sa situáciu snažil odľahčiť nejakými vtipnými poznámkami. Škoda, že objektívnosť hodnotenia poroty mnohí odsúdili tak skoro, pretože najväčšia váha ich slov prichádza podľa mňa práve až v tých kolách, kedy oni sami už priamo o osudoch súťažiacich nerozhodujú. A to je časť druhá, keď sa konečne začína profilovať spevácka elita. Toto vydanie má naozaj silné zastúpenie vo veľkých talentoch, semifinálové kolá mali veľmi slušnú úroveň a finálová dvanástka je naozaj kvalitná. Čo sa týka moderátorskej dvojice, tak som nanajvýš spokojný, Adelin štýl moderovania má stále šťavu a s Leošom si skvelo sekundujú. Takže ja som s touto sériou naozaj spokojný, a pre jej ešte väčšie spríjemnenie vám dám malú radu. Pokiaľ vám to technické vybavenie umožňuje, nahrávajte si jednotlivé časti na disk, alebo ich pozerajte na internete, ušetríte minimálne hodinu na reklamách a nebudete mať pocit, že ste práve pozreli zbytočne rozťahanú a mediálne nafúknutú frašku. 80%.(26.9.2009)

Nikdo další sérii asi nevyžadoval, ale stalo se a nakonec je početná masa diváctva opět u vytržení. Nehodlám si hrát na intelektuála a tvrdit, jak jsem pohoršen apod. Nejsem. Možná tak tím, kolik nesoudných lidí u nás a u našich východních sousedů máme.. Zároveň nebudu zapírat, že jsem úvodní díl neviděl. Viděl, a trošku pozměněná koncepce a především česko-slovenský rozměr může přinést jakési oživení. Holt, když už je současná společnost určitým způsobem nastavena (a může si za to sama!!), tak jest třeba počítat i s posunem společenských norem, s větší bulvarizací, větším zesměšňováním soutěžících, s vícerem nepatřičných poznámek. I průměrně smýšlející divák musí ZÁKONITĚ vidět, že Nově jde zejména o sledovanost, o prestiž, než-li o samotné soutěžící, kteří prahnou po svých minutách slávy a kteří slouží jako výživná potrava k zesměšnění. Každý tu pláče, ale jsme to JEN a JEN MY, kdo dává komerčním televizím popud k tomu, aby vyráběly další a další odvary kdysi úspěšných pořadů. Vždyť soutěžící jsou naši sourozenci, děti, kamarádi, známí.. Moderátorská dvojice Banášová/Mareš vypouští sympatickou chemii, porota je solidně vyvážená, talentů bude taky dost a jinak je to nesmírně jednoduché – buď to budu sledovat a držet klapačku nebo příště zvolím jiný program!! PS: Nad vizuálem upoutávek smekám..(7.9.2009)

Tak uděláme si malou rekapitulaci celé ČESKOSLOVENSKÉ SUPERSTAR po rockovém kole. Vrátíme se hezky do semifinále, kde excelovaly skoro všechny holky, byly úplně úchvatné a klidně by mohly vpoho konkurovat Anetě Langerové. Tehdá z Češek pro mě nejlepší Monča Bagárová a ze Slovenek Dominika Stará. V semifinále z kluků kraloval Martin Chodůr a ostatní mu sahali sotva po pás. Ve finálových kolech je po rockovém kole pro mě z holek stále nejlepší Domča Stará. Bohužel Monče velké podium nesluší, přesto její pěvecké kvality jsou nepopíratelné!!! Takže můžu už říct, že holky si zaslouží ode mě jasných 5 hvězdiček. Ve finálových kolech se na neskutečného Martina Chodůra dotáhl možná jen Jan Bendig a v rockovém kole velice překvapil Miro Šmajda! Jinak ostatní kluci za nic nestojí a bohužel na jejich úkor vypadli některé excelentní holky. Takže kluci mají ode mě 2 hvězdičky.... Moderátorská dvojice Mareš-Banášová si obecně díl od dílu více rozumí a tím pádem se i lépe doplňují a mě více baví se na ně dívat, takže 4 hvězdičky pro ně. Smyčcový kvintet, klavírista i finálová kapela jsou skvělí. Pro ně 5 hvězdiček. Porota byla ze začátku dost sprostá a nevhodná, naštěstí to už je v semifinále i finále pryč a chovají se konečně normálně. Jediný kdo je upřímný a spravedlivý a jeho názor má pro mě váhu je Palo Habera. Bohužel ostatní porotci mi někdy přijdou dost neobjektivní, takže tam spokojený nejsem, ikdyž Ondra Hejma někdy pobaví. Takže pro porotu mám nachystané nakonec 2 hvězdičky. Pokud umíte počítat, tak vám vyjde součet hvězdiček 18. Aritmetický průměr po vydělení pěti vychází 3.6hvězdiček tudíž zaokrouhleně 4...A můžu vám říct, že kvůli Martinovi Chodůrovi, Janu Bendigovi a Domče Staré (moje tipovaná nejtrojka) se na to vyplatí dívat. Bohužel jsem zde dost zklamaný těmi šílenými puberťačkami, které drží ve finále NEzpěváky na úkor konkrétně skvělé Markétky a Leony. To mě teď hodně zamrzelo, ale já vidím chybu spíše v systému posílání SMSek, kdy pokud se nepletu, tak je počet neomezený a to nahrává těmto poblázněným holčinám.(14.9.2009)

• - První Česko-Slovenskou superstrar se stal Martin Chodúr. (Benjamin-L)