TV/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Show 9/10/// +jednoznačně soutěžící, porota, technická stránka, emoce -je tam hodně reklam a je to velkej žrout času/// Tak už to skončilo. Máme vítěze. Vyhrál Martin Chodůr, přestože svůj jediný hlas ve finále jsem věnoval Mirovi Šmajdovi, který byl pro mě o mnoho zábavnější a téměř bez výjimky vždy zazářil a předváděl skvělé výkony. Přesto že tedy finále neoslavuji (určitě budu patřit do té menší poloviny), tak celou tuto Česko Slovenskou superstar musím vyzdvihnout. Ze všech dřívějších pořadů První, Druhá, Třetí Česká superstar a X-Factor byl tento "pátý" ročník nejlepší a nejpovedenější. Jak po stránce technické, kde už skoro není kde se zlepšovat nutno říct že na současnou televizní produkci předvedli obě televizní stanice mimořádně povedenou show. Tak i po stránkách ostatních: Porota, která mi určitě sedla nejvíc ve srovnání s předešlými. Palo Habera SUPER, ostatní jakbysmet, prostě bez chybičky. Dokonce i moderátoři byly občas víc zábavní než trapní, takže i oni zaslouží pochvalu. Ovšem nejdůležitější je mít zde svého favorita. Tentokrát to bylo (naštěstí) obtížné protože více jak polovina semifinalistů mi byla sympatická a do finále se dostalo minimum těch, kteří by tam být neměli. Je mi líto, že se tam nedostala Lucia Láncošová, která zřejmě doplatila na to, že v druhém semifinálovém kole zpívala jako první (přeci jen, mnoho diváků s hlasem čeká až odzpívají všichni), rovněž se dál mohla dostat Nikoleta Balogová a nejvíc lituji vypadnutí Markéty Konvičkové, kterou bych si dokázal představit v TOP 3 společně s Monikou Bagárovou a Dominikou Starou. Tohle je můj názor a myslete si co chcete a nebo to sem klidně napište, já si to přečtu. Celkově jsem s úrovní letošního ročníku velmi spokojen./// Celkem 85%///(20.12.2009)

• Gilmour93

A máme to tu zase.. Soutěžící se potřebují zviditelnit, splnit sen, nebo ztrapnit, komerční televize potřebují větší koláč sledovanosti a více grošů z reklamy, Leoš potřebuje nový rudý vůz z Maranella, náctileté fanynky potřebují nový idol k trhání rodidel a konzumní TV diváci to jen zkrátka potřebují k večerní pohodě. Finalisté v drtivé většině skončí v zapomnění nebo na Sámerově birthday party s lajnama koksu a slízáváním šampaňského z pupku luxusních prostitutek a za pár let je tu ta show nanovo. Zajímalo by mě, kolik procent zdejších hodnotitelů "odpadem" to pokrytecky sleduje..(15.9.2009)

• Dubro

To som sa asi predvčerom? vypoďkal z obývačky do kuchyne. Mám tam okrem chladničky s pivom a manželky aj taký menší televízorík (o palcoch neviem nič, ale keď už sa pýtate s uhlopriečkou je to okolo 40cm a celé to má takú rúčku, aby sa to dalo pohodlne vyhodiť z okna). Akonáhle moja pravá noha prekročila prah miestnosti, začul som tak odpudivý škrekot, až som sa preľakol, že manželke prihorela na panvičke klobáska s jaternicou alebo čo to za teľacie tam vlastne smažila. Nič také, milí poslucháči, ten odporný zvuk vydávala akási bezpohlavná postavička v tej tévé s rúčkou. Celkom ma to potešilo. Hlavne z toho dôvodu, že jedlo zostane aj naďalej konzumácie schopné a že existuje na tomto svete niekto, kto vie spievať horšie ako ja, aj keď pohlavie s istotou určiť neviem. To je tá hviezda.(10.9.2009)

Neverím týmto falošným hodnoteniam ,ktoré tu poväčšinou vidím. Káždý, naozaj každý ,kto má hudbu rád ,túto šou aspoň trochu sledoval. To, že sa to hanbí /ale, prečo?/ priznať, je jeho problém. Áno, súhlasím väčšinou sú to puberťáci,ale mnohí z nich dokazujú , že spievať vedia. Všeobecne mala slovenská superstar lepšiu úroveň ako česká /nemyslím,lepších spevákov/ , ale po troch sériách to už začínalo upadať. Urobiť československú superstar bol ohromný nápad ako vzkriesiť a zatraktívniť tento projekt. Dvojica moderátorov Mareš a Banášová bolá skvelá a vtipná . Adela mala spočiatku riadne navrch ,ale postupne sa Mareš chytil a nesklamal. S porotou som bol spokojný, ale bez Haberu si to neviem predstaviť.Jednoznačný líder a nenahraditeľný porotca. Chodúr bol od začiatku jednoznačným favoritom, ale čím viac sa blížilo finále, tým menej bol zaujímavý a naopak Šmajda sa z pozície outsidera svojimi perfektnými výkonmi dostal zaslúžene až do finále. Páčila sa mi aj Dominika Stará, hlavne zabila tou francúzkou piesňou. Keďže Chodúrovci boli dosť chudobná rodina tak aj preto som bol rád keď si finančne polepšil práve Chodúr.Prešiel celou súťažou takmer bez zaváhania ,takže si zaslúžil vyhrať aj napriek tomu , že ho Šmajda párkrát zatienil. Super projekt , ktorý opäť spojil Čechov a Slovákov. Nehanbím sa priznať, že som sledoval všetky prenosy a pozriem aj ďalšiu ak bude.100%.(11.3.2010)

• larelay

Ako prve musim podotknut, ze reality show mam velmi rada a Slovensko hlada superstar kedysi patrilo medzi moje oblubene zabavky na nedelny vecer. Obcas som prepinala medzi tenisom na US open, kde sa aj tak nic zaujimave nedialo, ale musim povedat, ze pri trapnych momentoch typu "Ja ked menstruujem, tak sa mi pacia vsetci", pripadne "Ty si zjedla vibrator" (upozornujem, ze od nasich dam porotkyn by si dalo cakat, ze budu reprezentovat slusnost a ake take zasady moralky) a hlavne pri topornom vykone Leosa Maresa, ktory je neuveritelne nesympaticky a afektovany som mala chut kopnut do telky a povedat si, ze ja naozaj budem pozerat uz len sport. To iste som vravela pri televiznych novinach a budem sa toho drzat aj pri tychto radoby zabavnych programoch, ktore robia z ludi dementov. Ak sa niekedy vratim k tomuto programu, tak naozaj uz len do semifinale, kastingy s velkou radostou vynecham, pretoze nie len ze sa tam strapnuju ti sutiaziaci, ktori sa asi nikdy nepoculi, nevideli a chyba im chrbtova kost ako nasmu premierovi Robertovi Ficovi, tak zo seba robia hulvatov hlavne porotcovia... Ale aby som povedala aj nieco pekne, malo to svoje vtipne chvilky. Predstavovanie porotcov. Ale to je vsetko. Zlate dobre casy Pyca a Adely a 1.serie Superstar. Mam rada bratov Cechov, ale pokial niekde bude Leos Mares, asi mi to nikdy nebude po chuti.(7.9.2009)

• - První Česko-Slovenskou superstrar se stal Martin Chodúr. (Benjamin-L)