Kod apokalipsisa

Apocalypse Code

Kód Apokalypsy

Akční / Dobrodružný

Rusko, 2007, 90 min

Kvalitný film z ruskej produkcie určite zaujal či už sympatickým hereckým obsadením alebo kvalitnými efektmi, z ktorých bolo cítiť snahu natočiť niečo čo nejedného fanúšika akčných filmov zaujme. To sa aj vďaka dobrému príbehu podarilo. Musím však priznať, že hodnotenie či už sa jedná o počet ľudí čo film doteraz hodnotilo, alebo percento, ktoré film zatiaľ obdržal ma od jeho sledovania dlho odrádzali. A keďže očakávania boli minimálne, o to väčší bol konečný pôžitok. Je však smutné, že dobré filmy dokáže zatieniť komercia takzvaných amerických kinohitov, ktorých uzretie sa končí neraz sklamaním.(8.3.2012)

• Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=nfmgPGwju6U „Páľte!“ mal znieť môj rozkaz, no namiesto toho som zúfalo buchol do stola a skonštatoval že nemôžem. „Čo to robíte,“ okríkli ma generáli a usilovali sa dostať k mikrofónu. Moja zbraň však dokonala vlastizradu a celý prítomný štáb našiel hodinu svojej smrti. Rozstrieľal som na márne kúsky celý veliteľský štáb, pretože nemohol ublížiť tej ranenej žene kdesi v poli. Ten typ ženy, ktorá ovíja okolo seba, ktorá vyzerá odzbrojujúco, ale vždy dokonalejšie keď jej vrazíte, keď ju porežete, keď ju prepichnete, nebodaj postrelíte. Týmito úkonmi sa stáva dokonalejšou a umeleckejšou. Rusi pripravili neuveriteľne zmätočný film, globálneho presahu, kde naše posledné dni na tejto smogom zničenej zemi zachraňuje práve ruský ženský Bond. Skoky, nelogické časové presahy, ostýchavosť vytvoriť akciu a formálne zmeniť ten mizerný formát. Ten film ma toľko nedokonalostí a okázalého gýča bez sebareflexie, ibaže....ibaže ja ho jednoducho mám rád. Neviditeľné veci, ktoré ma zmohli, aura, ktorá ma núti vždy pozerať. Rusi na mňa skrátka našili vynikajúcu propagandu a nasadili najťažšie podvedomé kalibre. A to nehovorím o úvodnej výdatnej a skvelej vrtuľníkovej úvodnej akcii, kde sa vraciame do rambovských čias. Za lásku k tomuto filmu by ma v minulosti upálili. Teraz je priestor pre zmáranie sa a snahu mať fotku v pase ako ženská. Primitívna úroveň môjho zmýšľania je živnou pôdou na prejdenie na druhú stranu. FSB, vítam ťa, odhaľ ma a polož svoju ruku na mňa. „Ty nevieš o čom hovoríš...“ Viem, a preto sa trápim.(12.4.2014)

Rusácká verze Jamese Bonda z pěknou postavičkou a prdelkou. Samozřejmě, že zcela neprůstřelná a vševědoucí. Pár kapku přehnaných akčních scén u kterých je vidět, že na to tvůrci prachy měli. Bohužel ta výplň mezi tím je dost nudná, story je tu ta nejblbější co může bejt, ale snaží se to maskovat tím, že se to tváří děsně složitě a překombinovaně a to je škoda, protože z toho mohla vzniknout ještě o dost větší švanda, takhle to je vesměs průměrná ptákovinka na jednorázový pobavení, ale neurazila mě, to zase ne.55%(2.3.2017)

Anastasya Zavorotnyuk alias ruský sexy James Bond v sukni kontra hnusní, zlí, škaredí a prešpekulovaní teroristi. Dielko je béčková záležitosť držiaca sa zabehnutých klišé postupov ako kliešť (tých lietajúcich kaskadérov pri výbuchu už vážne nemusím). Na Anastasyu napriek roku výroby 1971 (zdroj Imbd) sa dobre pozerá, ale to je asi tak všetko. Ťažko jej uveriť, že sa nenájde chlap, ktorý by ju skopal do kocky a bojové scénky má nastrihané ako dnešný Števko Seagal (teda až na tú záverečnú, aby som nepreháňal). Filmu dávam šancu, že skončí niekde medzi 41 až 59 percentami.(8.6.2009)

Ruský protiútok béčkovými akčňáky pokračuje v plném proudu, řízeni heslem "Když může západ, my také" posílá KGB svou agentku vstříc novým dobrodružstvím. A proč ne, hlavní hrdinka je rozhodně použitelnější než třeba D. Craig a to ve všech smyslech slova použít. Děj? Taková ta pohádka o zlém vlku s atomovkou a Karkulce, která mu vypráší kožich. Nic extra, ale na průměr to stačí.(7.6.2012)