Štyri atómové hlavice, ktoré sa teroristom podarilo ukradnúť z potopenej americkej ponorky, sú rozmiestnené v štyroch metropolách sveta a majú slúžiť na vydieranie USA. Na ich odpálenie treba jedenásťmiestny číselný kód, ktorého časti poznajú traja ľudia. Hrozba zničenia štyroch veľkomiest je čoraz reálnejšia, keď vodca teroristov Jaffad Ben Zayidi zomrie pri preberaní výkupného. Do pátrania po kóde sa púšťa nielen druhá skupina teroristov pod vedením jeho pobočníka nazývaného Exekútor, ale aj ruská tajná agentka Marie, ktorá sa infiltruje do Zayidiho tímu... (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Rusácká verze Jamese Bonda z pěknou postavičkou a prdelkou. Samozřejmě, že zcela neprůstřelná a vševědoucí. Pár kapku přehnaných akčních scén u kterých je vidět, že na to tvůrci prachy měli. Bohužel ta výplň mezi tím je dost nudná, story je tu ta nejblbější co může bejt, ale snaží se to maskovat tím, že se to tváří děsně složitě a překombinovaně a to je škoda, protože z toho mohla vzniknout ještě o dost větší švanda, takhle to je vesměs průměrná ptákovinka na jednorázový pobavení, ale neurazila mě, to zase ne.55% ()

klerik

Ruský SALT. Agentka je pekná, príbeh je zbytočne "celosvetový", niektoré akcie super, občas prekvapivo naivné dialógy. Ale je to sakra ruské. Ruský Hollywood ma svoj šmrnc a pôsobí výpravnejšie a drahšie než ten francúzsky... ()

Arsenal83

Rusi rovnakí ako Američania. Plno výbuchov, agentov, tajných operácií, ale dej celkom o ničom. Béčková kvalita. Aspoňže sa na tie Rusky dá pozerať. ()

Flego

Rusi sa po vzoru amerických filmárov pustili do akčnej jazdy a okorenili ju sympatickou agentkou. Na tom by nebolo nič zlého, je len škoda, že blížiacim sa koncom tlačili na pilu a pôsobilo to kontraproduktívne. ()

honajz

Ruská Jamesbondka - nesympatická jako většina Rusek - lítá po světě od Arábie, přes Paříž, Dánsko do Kuala Lumpur, aby hledala kódy k odpalovacím zařízením, a také Kata, který je všude před ní. Peněz bylo na pár výbuchů, na kameramana už moc ne, protože ten člověk, co měl v ruce kameru, ji evidentně držel jak prase kost. O herectví se nedá mluvit. Spousta zbytečných keců. Vlezlá muzika, rádoby napětí i tam (a často právě tam), kde se nic neděje. Nakonec ani logiku to nemá - jste terorista, a abyste mohl odpálit rakety, dáte čísla kdovíkolika lidem po celém světě? Praktické, když vás zrovna svrbí něco odpálit. Na holku je hnusný pohled, nic jiného film nenabízí, z lokací nic nevykřeše, film je prostě jako akčňák na prd. ()

Dubro

Anastasya Zavorotnyuk alias ruský sexy James Bond v sukni kontra hnusní, zlí, škaredí a prešpekulovaní teroristi. Dielko je béčková záležitosť držiaca sa zabehnutých klišé postupov ako kliešť (tých lietajúcich kaskadérov pri výbuchu už vážne nemusím). Na Anastasyu napriek roku výroby 1971 (zdroj Imbd) sa dobre pozerá, ale to je asi tak všetko. Ťažko jej uveriť, že sa nenájde chlap, ktorý by ju skopal do kocky a bojové scénky má nastrihané ako dnešný Števko Seagal (teda až na tú záverečnú, aby som nepreháňal). Filmu dávam šancu, že skončí niekde medzi 41 až 59 percentami. ()

Autogram

James Bond sa po rusky povie Marie a nie je to hocijaká agentka. Krv a mlieko, okrem zbraní jej svedčia aj podväzky, teroristi sú z nej hotoví a rovnako ako originálny Bond, je nesmrteľná, guľky sa jej vyhnú, a je taká rýchla, že všetci okolo stojaci gangstri nestihnú ani vystreliť z namierenej zbrane. Napriek všetkému je film prekvapivo pozerateľný a pútavý, pokiaľ sa netreba zamýšľať nad samotným hlavným príbehom, ale to je celkom bežná produkcia aj z Hollywoodu. ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=nfmgPGwju6U „Páľte!“ mal znieť môj rozkaz, no namiesto toho som zúfalo buchol do stola a skonštatoval že nemôžem. „Čo to robíte,“ okríkli ma generáli a usilovali sa dostať k mikrofónu. Moja zbraň však dokonala vlastizradu a celý prítomný štáb našiel hodinu svojej smrti. Rozstrieľal som na márne kúsky celý veliteľský štáb, pretože nemohol ublížiť tej ranenej žene kdesi v poli. Ten typ ženy, ktorá ovíja okolo seba, ktorá vyzerá odzbrojujúco, ale vždy dokonalejšie keď jej vrazíte, keď ju porežete, keď ju prepichnete, nebodaj postrelíte. Týmito úkonmi sa stáva dokonalejšou a umeleckejšou. Rusi pripravili neuveriteľne zmätočný film, globálneho presahu, kde naše posledné dni na tejto smogom zničenej zemi zachraňuje práve ruský ženský Bond. Skoky, nelogické časové presahy, ostýchavosť vytvoriť akciu a formálne zmeniť ten mizerný formát. Ten film ma toľko nedokonalostí a okázalého gýča bez sebareflexie, ibaže....ibaže ja ho jednoducho mám rád. Neviditeľné veci, ktoré ma zmohli, aura, ktorá ma núti vždy pozerať. Rusi na mňa skrátka našili vynikajúcu propagandu a nasadili najťažšie podvedomé kalibre. A to nehovorím o úvodnej výdatnej a skvelej vrtuľníkovej úvodnej akcii, kde sa vraciame do rambovských čias. Za lásku k tomuto filmu by ma v minulosti upálili. Teraz je priestor pre zmáranie sa a snahu mať fotku v pase ako ženská. Primitívna úroveň môjho zmýšľania je živnou pôdou na prejdenie na druhú stranu. FSB, vítam ťa, odhaľ ma a polož svoju ruku na mňa. „Ty nevieš o čom hovoríš...“ Viem, a preto sa trápim. ()

chaosteory

Ruský protiútok béčkovými akčňáky pokračuje v plném proudu, řízeni heslem "Když může západ, my také" posílá KGB svou agentku vstříc novým dobrodružstvím. A proč ne, hlavní hrdinka je rozhodně použitelnější než třeba D. Craig a to ve všech smyslech slova použít. Děj? Taková ta pohádka o zlém vlku s atomovkou a Karkulce, která mu vypráší kožich. Nic extra, ale na průměr to stačí. ()

Unrealik

Druhou půlku jsem docela "proklikal". Ale to může být i tím, že jsem film sledoval ve slovenské verzi (a přece jen mám český dabing raději). Takže mu možná ještě někdy dám šanci a podívám se na něj v české verzi, byť spíše ne. ()

Robo2605

Kvalitný film z ruskej produkcie určite zaujal či už sympatickým hereckým obsadením alebo kvalitnými efektmi, z ktorých bolo cítiť snahu natočiť niečo čo nejedného fanúšika akčných filmov zaujme. To sa aj vďaka dobrému príbehu podarilo. Musím však priznať, že hodnotenie či už sa jedná o počet ľudí čo film doteraz hodnotilo, alebo percento, ktoré film zatiaľ obdržal ma od jeho sledovania dlho odrádzali. A keďže očakávania boli minimálne, o to väčší bol konečný pôžitok. Je však smutné, že dobré filmy dokáže zatieniť komercia takzvaných amerických kinohitov, ktorých uzretie sa končí neraz sklamaním. ()

zanony odpad!

Keby sa dal slovom vyjadriť film pri ktorom chcete spáchať samovraždu, ale nie z dôvodu, že by bol až tak zle napísaný, či vizuálne zlý, ale preto, že takú nudu ste asi ešte nezažili, tak to by presne vystihovalo tento "film". Efekty a vizuál celkovo nie sú najhoršie, príbeh je trochu ohraný a nudný, ale aj to by sa dalo prežiť. Problém tohto filmu je, že nenadchne, neudrží vás napätých a ani vás nezaujíma čo bude ďalej. Moment keď sa ruská agenta dohadovala s týpkom oháknutým do handier akoby sa práve vrátil z pláže v Malibu o kódy na odpálenie jadrových hlavíc by som čakal nejaké napätie, alebo aspoň dramatickú hudbu a zrýchlene dýchanie, ale vyzeralo to skôr ako keby si objednávala pizzu. Odporúčanie: pred pozeraním odložte ostré predmety, zbrane a jedy z dosahu. ()