poster

Vynucená msta

 • Česko

  Vynucená pomsta

 • USA

  Forced Vengeance

 • Slovensko

  Vynútená pomsta

 • Austrálie

  Forced Vengeance

Akční / Dobrodružný

USA, 1982, 87 min

 • Rominator
  **

  Josh Randall (Chuck Norris) pracuje v Hongkongu jako ochranka v kasinu Šťastný drak u majitele Sama Paschala (David Opatoshu), který ho přijal do rodiny mezi své děti Davida a Joy. David láká otce na obchodní schůzku ohledně kasina, kterou zorganizoval Stan Raimondi (Michael Cavanaugh), ale Sam nabídku razantně odmítá a později je i se svým synem zavražděn. Josh musí ochránit Joy před podobným osudem... Mezi klady snímku patří hongkongské lokace a 196 centimetrů vysoký bývalý japonský wrestler a judista Seiji Sakaguchi (postava Kam), který má s Chuckem finální souboj. Chuckův bratr Aaron dělal na filmu jako koordinátor kaskadérů.(7.12.2013)

 • Han22
  ***

  Nedá se říct, že by Vynucená pomsta byl nějaký akční trhák, ale kouká se na to bez problémů. Chuck Norris hraje docela obyčejného chlápka, vyhazovače z kasina, který krvací, trpí a zoufale se snaží chránit členy své "rodiny" proti větším rybám. K tomu příjemná hudba, atmosféra Hongkongu, Chuckovy lehce noirové vnitřní monology a v druhé půlce i klasické, ale povedené souboje. Příjemná pohodovka.(7.12.2014)

 • MickeyStuma
  **

  Poměrně slabý spíše akční thriller s Chuckem Norrisem, kde sice pochopitelně předvede něco ze svého bojového umění, ale je to tak okaté, že by se za to museli stydět i současní divadelníci. Způsobila to hlavně velice špatná kamera, neboť v každém zápase je jasně vidět, jak při úderu jde ruka či noha vedle a občas i na protivníkovi, jak ten úder čeká. Dějství je jako obvykle dle zavedeného standartu. Zvlášť když se příběh odehrává v Hong Kongu, takže ani závěrečný souboj zde prostě nesměl chybět. V tomto filmu se daleko více sází na Chuckovo herectví, ale co si budeme povídat. Opravdu herec není. Snímek sice patří mezi klasiku žánru, ale nemyslím si, že by se s tím někdo chlubil.(5.9.2016)

 • cheyene
  ***

  Chuck Norris ještě v dobách, kdy nosil světlé vlasy a knírek, v dobách, kdy ještě předváděl ve svých filmech zajímavější bojové dovednosti než v pozdějších letech. Vynucená pomsta je sice béčko jako hrom a jediným důvodem, proč si je pustit, je právě Norris, avšak jako oddechovka také Fargův počin slušně poslouží. Mezi klady tohoto filmu bych zařadil také prostředí a několik drsnějších scén, např. poslední scéna s Claire a LeRoyem. Nelíbil se mi však český dabing. Chucka Norrise mám již spjatého s hlasem Petra Pospíchala a těžko si navykám na kteréhokoliv jiného dabéra. Tudíž divákům, co to vnímají stejně, doporučuji sehnat originální znění.(2.5.2016)

 • Kubaso
  ****

  Samozřejmě je to stejná konina jako všechny ostatní Norrisovy filmy, ale podobně, jako si "Osamělý vlk McQuade" hrál na western, tak "Vynucená msta" zase tak trochu koketuje s filmem noir a díky snaze o slušný příběh (ač předvídatelný až hanba) a do mrtě využitému prostředí ulic Hong Kongu se mu daří udržet pozornost až do konce. Fajn filmeček, pokud víte, co od něj máte/nemáte čekat. A Chuck bez plnovousu tu má ještě nějaké charisma, které brzy zmizelo s jeho příchodem k fabrice jménem Cannon.(19.11.2010)

 • - Chuckův bratr Aaron pracoval na filmu jako koordinátor kaskadérů. (Rominator)

 • - V době, kdy se film natáčel, byla kasina v Hong Kongu zakázána. Děj měl být původně zasazen do jiného čínského města, nakonec se však natáčelo v Hong Kongu. (skrblik007)

 • - Keď sa Josh Randall (Chuck Norris) snaží dostať v závere filmu do vily čínskeho mafiána, tak po strážcovi s brokovnicou hodí nôž a na malý moment môžeme zbadať lanko, na ktoré je nôž uviazaný. (johnsnow)