Bojovníci bouře

The Storm Riders 2

Bojovníci búrky

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Hong Kong, 2009, 111 min

Velká vizuální show s prvky které mi připoměly několikrát film 300 a nebo Sin City. Jenže oproti nim je toto dost nepřehledné, příběh je příliš prostý, chybí atmosféra a v podstatě i nějaký smysluplný děj. No a závěr filmu je děsně natahovaný, který by měl vyústit v dramatický souboj jednoho z hlavních hrdinu samého se sebou a moci démona, ale je z toho plytké cosi, co neradno ani komentovat. Přesto ta vizuální stránka tento film drží těsně u hladiny, ale je to hodně promrhaný potenciál. 5/10(31.5.2010)

Každičká akční scéna a možná dokonce každičká scéna je absolutní mega dokonalej vizuální masakr, kterej rve koule po stovkách, ale co je to platný, když je to zároveň tak strašně nudný, že v druhý polovině mi bylo úplně jedno kdo koho a proč řeže a vlastně jsem i pomalu přestával vědět kdo koho a proč řeže a jen to tak dokoukal, aby se neřeklo. Pangové to prostě vůbec nezvládli, příbeh je moc nahuštěnej, přeplácanej, bez nějakýho většího cíle a to, že existuje slovo strhující, to vůbec neví, postavy jsou zase nevýrazný a nepomohla jim ani známost díky prvnímu dílu a občas to je trochu přiblblý. Prostě a jednoduše dokonalá audiovizuální nuda(8.2.2010)

• Adrian

Znova raz pekne obrazky, ktore vedia zaujmut na par minut a potvrdit to, ze Pangovci maju cit pre vizual a snazia sa priblizit komixovej predlohe. Akonahle vsak umelost cgi ale i bojoveho kumstu "nebojovych" hercov rozprestrie naplno svoje kridla, vela dovodov na radost uz neostava (dobre pocuvatelny OST). Simon, Nicholas, Patrick, Aaron ale aj Suet....az mi je smutno, ked citam to herecke obsadenie a takmer nulova vyuzitelnost ich potencialu. 3/10(31.1.2010)

• Mr.47

The Storm Warriors na mě nepůsobili jako film, ale spíš jako koláž přeplácaných a hromadou cool efektů napěchovaných scének, u kterých jsem měl pocit, že koukám na příběhová videa z japonské videoherní série Onimusha. Aaron Kwok a Ekin Cheng tady metaj ze svých mečů a rukou všelijaké fantasy ptákoviny jako jsou víry, magické vlny v barvách duhy atd.,, brnění se tu všem blyští jako psovy koule, takže se celkem divím, že jsem z té vizuální onanie neoslepl. Pokud tu ovšem někdo hledá nějaký složitější příběh, tak je na hodně špatný adrese. Příběhová linie je totiž bez pardónu vydlabaná jak necky. Co se taky dá čekat od filmu, kde se hlavní záporák jmenuje Lord Bezbožný a celý film se točí okolo krádeže posvátné páteře Dračího císaře. :-D Ať počítám jak počítám, tak mi jako celkové hodnocení vycházejí pouhopouhé 2*. Jedna je za naprosto famózní nabušený soundtrack z kterého jsem prostě nemohl a ta druhá za jako vždy úchvatnou Charlene Choi, které sekundovala neméně krásná Tang Yan.(13.4.2010)

Film je omnoho lepsi ako jednotka, co sa tyka spracovania efektov vo filme, ale dej mi prisiel taky odflaknuty a dost scvrknuty do minima. Film je skor urceny pre akcneho divaka, kde sa stale nieco deje a scenar mu je ukradnuty. Z jednej polovice sa mi film pacil, ale keby som ho mal brat prili vazne, tak by moje hodnotenie bolo mizerne.(20.12.2013)

• - Snímek Bojovníci bouře jsou prvním čínsky mluvením filmem, který byl natočen technikou Bluescreen (Terva)

• - Natáčení probíhalo z finančních důvodů v Thajsku. (Terva)

• - Sami autoři uvádí, že film není přímým pokračování snímku Fung wan: Hung ba tin ha (1998). (Terva)