Bojovníci bouře

The Storm Riders 2

Bojovníci búrky

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Hongkong, 2009, 111 min

Film je omnoho lepsi ako jednotka, co sa tyka spracovania efektov vo filme, ale dej mi prisiel taky odflaknuty a dost scvrknuty do minima. Film je skor urceny pre akcneho divaka, kde sa stale nieco deje a scenar mu je ukradnuty. Z jednej polovice sa mi film pacil, ale keby som ho mal brat prili vazne, tak by moje hodnotenie bolo mizerne.(20.12.2013)

• Vavča

Bratři Pangové jsou skutečně mistři povrchu a jejich stylizace celého filmu je po vizuální stránce velmi vychytaná, pěkná kombinace cgi a reality, pohybově se z toho nestal zaseknutý kafemlejnek na maso alá 300. Problém leží někde jinde, skvostné herecké obsazení nedostává skoro vůbec žádný prostor pro vykreslení postav. Navíc na postu akčního režiséra měl být asi větší bourák. Přijde mi, že choreograf Ma Yuk Sing nevytáhl ze svých svěřenců maximum, i když to jsou kromě pár vyjímek(Nicholas, Patrick, Simon) nebojoví herci, čekal jsem více, otázka je zda ho neobviňuji zbytečně, třeba mu režiséři předhodili storyboardy jak to má vypadat a neměl prostor vyvinout nějakou vlastní aktivitu větší. Film doplácí na sterilitu, nedostatek napětí, atmosféry. Naopak,co mě příjemně překvapilo je ost, které se do filmu vyloženě hodí, dobře ho podbarvuje. Obecně lze říci, že za ty prachy nehorázné, které to stálo by se dalo natočit něco mnohem lepšího. Ta plíživá amerikanizace čínského filmu (kam samozřejmě počítám pevninu, Hong Kong, Macao, Taiwan) se mi, ale vůbec nelíbí. Jak Bodyguards And Assasins, Treasure Hunter, tak tento snímek dokazují, že z mnoha důvodů na Hollywood prostě nemají, napodobují ho v mnoha směrech, ale ve výsledku a působivosti zůstávají minimálně o parník vzadu. Představte si to jako nablýskaný sporťák, který má lehce exotický design, ale uvnitř dýchavičný motor, na první pohled se Vám může líbit, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že za svým konkurentem pořádně zaostává.(7.2.2010)

• TERRORDROME

To teda bola chobotovina ako 200 metrový chobot. Na začiatku som si hovoril že fajn, keď tam lietali vzduchom stovky pekne spracovaných digitálnych mečov a telá sa sekali v superštylizovanej comicsovej sekvencii. Potom ale začal "dej" a zasadil tomu smrteľný úder. Takmer dvojhodinový, extrémne naleštený prd ktorý vlastne pozostáva z asi troch scén rozmazaných po celej dĺžke ako hovno po galérii abstraktného umenia. Hrdinovia prídu za bezrukým majstrom a ten jedného z nich ponorí do kaluže nafty aby sa premenil na démona. Druhý na to vraj nemá, ale zato sa za minútu mávania rukami naučí drviť balvany pomocou prievanu. Až nastane čas, náš hrdina proste príde za zloduchom menom lord Bezbožný do nejakej jaskyne a začnú sa márovať. Keď Bezbožný definitívne pukne, nadíde tretie dejstvo, najúmornejšie z úmorných, kde sa dvaja bratia postavia proti sebe. Z jedného sa, ako už vieme, stal démon a nedokáže sa ovládať, čo dáva bambusákom priestor na rozohratie neskutočne epicko patetických výlevov. Finálny súboj sa tak stáva doslova neznesiteľnou záležitosťou, priam peklom víriacich digitálnych kuleh plnených srdcobôlnymi monológmi ktoré by mali prinútiť brata démona vrátiť sa k rozumu. Ten však statočne odoláva a mne tečie pena od huby. Chlape tak už precitni alebo zdochni, ale hlavne rýchlo, lebo mi už kôrnatie mozog! Chcel som po ňom hodiť popolník, ale žiadny nemám. Tradičné súboje tu až na pár záberov nie sú, borci sa zabíjajú výhradne pomocou divokej mágie a veľkolepých efektov, ktoré už majú Číňania na úrovni. Najneskôr v druhej polovici ich však divák jednoducho prestáva vnímať a nie som v tom sám. Až nepríjemne prostoduchá záležitosť.(23.4.2015)

• Adrian

Znova raz pekne obrazky, ktore vedia zaujmut na par minut a potvrdit to, ze Pangovci maju cit pre vizual a snazia sa priblizit komixovej predlohe. Akonahle vsak umelost cgi ale i bojoveho kumstu "nebojovych" hercov rozprestrie naplno svoje kridla, vela dovodov na radost uz neostava (dobre pocuvatelny OST). Simon, Nicholas, Patrick, Aaron ale aj Suet....az mi je smutno, ked citam to herecke obsadenie a takmer nulova vyuzitelnost ich potencialu. 3/10(31.1.2010)

• Z0oMb3E

Očividne sú panici s nízkym sebavedomím masturbujúci nad komixami aj v Ázii. Preto tu máme ďalšiu časť zo seriálu ako sa stať superhrdinom, zrušiť zlého a získať babu. Film však nieje určený pre amerického či európskeho komixožrúta. On totiž čaká, že mu schopnosti padnú ako pečené holuby z neba. Tak kým sa obtĺstle deti oblievajú kyselinou alebo kempujú v blízkosti jadrových reaktorov, šikmookí na sebe poctivo makajú. Šermujú do zbláznenia a pilujú svoje umenie vo vrhu kordov. Takže poďme si kus zabojovať! Celá koncepcia snímku stojí na choreografii a efektoch. Mnohým vyššie spomínaným jedincom to s pár bublinovými štekmi bude stačiť, no divák ktorý hľadá vo filme bezvýznamné veci ako dej či zápletku môže mať pár námietok. Začiatočníkovi v tomto subžánri sa bude tiež horšie orientovať v jednotlivých postavách . Bez čoho je ten dobrý, a čo chýba zlému? Aby som však nebol prehnane kritický musím vyzdvihnúť neutíchajúce burácanie orchestra, zmáknutú robotu chlapcov od IT a výborne odvedenú robotu rodičov Tang Yan. Podpriemerný film nehodný ďalšej ani funny projekcie.(18.12.2011)

• - Sami autoři uvádí, že film není přímým pokračování snímku Fung wan: Hung ba tin ha (1998). (Terva)

• - Natáčení probíhalo z finančních důvodů v Thajsku. (Terva)

• - Snímek Bojovníci bouře jsou prvním čínsky mluvením filmem, který byl natočen technikou Bluescreen (Terva)