Bojovníci bouře

Chung Man Yee

Kostýmy:

Chung Man Yee
  • Vavča

Bratři Pangové jsou skutečně mistři povrchu a jejich stylizace celého filmu je po vizuální stránce velmi vychytaná, pěkná kombinace cgi a reality, pohybově se z toho nestal zaseknutý kafemlejnek na maso alá 300. Problém leží někde jinde, skvostné herecké obsazení nedostává skoro vůbec žádný prostor pro vykreslení postav. Navíc na postu akčního režiséra měl být asi větší bourák. Přijde mi, že choreograf Ma Yuk Sing nevytáhl ze svých svěřenců maximum, i když to jsou kromě pár vyjímek(Nicholas, Patrick, Simon) nebojoví herci, čekal jsem více, otázka je zda ho neobviňuji zbytečně, třeba mu režiséři předhodili storyboardy jak to má vypadat a neměl prostor vyvinout nějakou vlastní aktivitu větší. Film doplácí na sterilitu, nedostatek napětí, atmosféry. Naopak,co mě příjemně překvapilo je ost, které se do filmu vyloženě hodí, dobře ho podbarvuje. Obecně lze říci, že za ty prachy nehorázné, které to stálo by se dalo natočit něco mnohem lepšího. Ta plíživá amerikanizace čínského filmu (kam samozřejmě počítám pevninu, Hong Kong, Macao, Taiwan) se mi, ale vůbec nelíbí. Jak Bodyguards And Assasins, Treasure Hunter, tak tento snímek dokazují, že z mnoha důvodů na Hollywood prostě nemají, napodobují ho v mnoha směrech, ale ve výsledku a působivosti zůstávají minimálně o parník vzadu. Představte si to jako nablýskaný sporťák, který má lehce exotický design, ale uvnitř dýchavičný motor, na první pohled se Vám může líbit, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že za svým konkurentem pořádně zaostává.(7.2.2010)

• Z0oMb3E

Očividne sú panici s nízkym sebavedomím masturbujúci nad komixami aj v Ázii. Preto tu máme ďalšiu časť zo seriálu ako sa stať superhrdinom, zrušiť zlého a získať babu. Film však nieje určený pre amerického či európskeho komixožrúta. On totiž čaká, že mu schopnosti padnú ako pečené holuby z neba. Tak kým sa obtĺstle deti oblievajú kyselinou alebo kempujú v blízkosti jadrových reaktorov, šikmookí na sebe poctivo makajú. Šermujú do zbláznenia a pilujú svoje umenie vo vrhu kordov. Takže poďme si kus zabojovať! Celá koncepcia snímku stojí na choreografii a efektoch. Mnohým vyššie spomínaným jedincom to s pár bublinovými štekmi bude stačiť, no divák ktorý hľadá vo filme bezvýznamné veci ako dej či zápletku môže mať pár námietok. Začiatočníkovi v tomto subžánri sa bude tiež horšie orientovať v jednotlivých postavách . Bez čoho je ten dobrý, a čo chýba zlému? Aby som však nebol prehnane kritický musím vyzdvihnúť neutíchajúce burácanie orchestra, zmáknutú robotu chlapcov od IT a výborne odvedenú robotu rodičov Tang Yan. Podpriemerný film nehodný ďalšej ani funny projekcie.(18.12.2011)

Na začátku filmu mě překvapila povedená triková stránka a nádherné ozvučení. Snad to vydrží. CITÁT - Od teď jsem mýtus já ......... Následné titulky a song jsou také podmanivé a svým způsobem krásné. Hudba - Roland Ng. CITÁT - Lorde Hříšný, přišli jsme na příkaz Bezejmenného, pomoci vám v boji proti Bezbožnému......... Krásné jsou i ty herně komiksové pasáže. CITÁT - Bratře Větře.......... Souboj Bezejmenného a Oblaka na mostě okolo 36 minuty je oku lahodící. Dokonalé je i spojení Bezejmenného a Oblaka s Lordem Hříšným a bratrem Větrem. Tady někde to začne trochu pokulhávat. Až do teď jsem na to pěl jen chválu. Ale zase to není tak hrozné kulhání. CITÁT - Většina lidí zůstane tady, ostatní za mnou......... Démonickej bratr Vítr je prostě démonickej. Tyhle legendy mně někdy dovádějí k šílenství. Víte ty schopnosti ovládat živly, cestovat podivnou rychlostí přes celé kraje, hroby jenž střeží tajemství tak staré, než si vůbec dokážeme představit. Jako příklad je určitě Větrův trik "tisíce nožů" a podle legend by toho mohl dokázat i víc. Prostě síla. Mrazivý je souboj bratrů Oblaka a Větra. Sice si tvůrci mohli ušetřit to skákání po skalách, některé stupidní dialogy a záběry, které jsou jak z telenovely, ale vcelku je to velice slušný snímek. Nelituju peněz za DVD. CITÁT - Bratře Větře, to jsem já Druhý sen. Nepamatuješ si ?.........(23.4.2012)

Každičká akční scéna a možná dokonce každičká scéna je absolutní mega dokonalej vizuální masakr, kterej rve koule po stovkách, ale co je to platný, když je to zároveň tak strašně nudný, že v druhý polovině mi bylo úplně jedno kdo koho a proč řeže a vlastně jsem i pomalu přestával vědět kdo koho a proč řeže a jen to tak dokoukal, aby se neřeklo. Pangové to prostě vůbec nezvládli, příbeh je moc nahuštěnej, přeplácanej, bez nějakýho většího cíle a to, že existuje slovo strhující, to vůbec neví, postavy jsou zase nevýrazný a nepomohla jim ani známost díky prvnímu dílu a občas to je trochu přiblblý. Prostě a jednoduše dokonalá audiovizuální nuda(8.2.2010)

• Mr.47

The Storm Warriors na mě nepůsobili jako film, ale spíš jako koláž přeplácaných a hromadou cool efektů napěchovaných scének, u kterých jsem měl pocit, že koukám na příběhová videa z japonské videoherní série Onimusha. Aaron Kwok a Ekin Cheng tady metaj ze svých mečů a rukou všelijaké fantasy ptákoviny jako jsou víry, magické vlny v barvách duhy atd.,, brnění se tu všem blyští jako psovy koule, takže se celkem divím, že jsem z té vizuální onanie neoslepl. Pokud tu ovšem někdo hledá nějaký složitější příběh, tak je na hodně špatný adrese. Příběhová linie je totiž bez pardónu vydlabaná jak necky. Co se taky dá čekat od filmu, kde se hlavní záporák jmenuje Lord Bezbožný a celý film se točí okolo krádeže posvátné páteře Dračího císaře. :-D Ať počítám jak počítám, tak mi jako celkové hodnocení vycházejí pouhopouhé 2*. Jedna je za naprosto famózní nabušený soundtrack z kterého jsem prostě nemohl a ta druhá za jako vždy úchvatnou Charlene Choi, které sekundovala neméně krásná Tang Yan.(13.4.2010)

• - Sami autoři uvádí, že film není přímým pokračování snímku Fung wan: Hung ba tin ha (1998). (Terva)

• - Snímek Bojovníci bouře jsou prvním čínsky mluvením filmem, který byl natočen technikou Bluescreen (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy čínského komiksu "Fung Wan" Ma Winga-Shinga, který současně vytvořil pro film ručně kreslený plakát. (Terva)