Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Losangelského policajta Chucka Norrisa prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zjavujú obete vraha, ktorého kedysi dostal do väzenia za vraždy dvadsiatich piatich žien. Jeho nočné mory sa jedného dňa stanú skutočnosťou, psychopatickému vrahovi sa podarilo ujsť z väzenia a opäť začne vyčíňať. (oficiální text distributora)

Recenze (45)

JFL 

všechny recenze uživatele

Veškeré scénáře, které se dostaly do sídla Cannon Films, se údajně nejprve dělily na dva štosy určené dvěma hlavním hvězdám společnosti, Chuckovi Norrisovi a Charlesovi Bronsonovi. Pravdivost této historky dokládají promo materiály z filmových trhů k nerealizovaným filmům či filmům, ve kterých nakonec hrál někdo úplně jiný (Norris tak byl ohlášen např. do "Americký ninja" či "Fifty Fifty"). "Sám proti teroru" v tomto kontextu působí jako výsledek přehmatu či zhroucení obou štosů a jejich promíchání. Norris se zde objevuje v roli, která typově sedí spíše cannoňácké image Bronsona, což se projevuje nejen tím, že film neobsahuje takřka žádnou akci ani sekvence bojových umění. Dalším úskalím filmu je fakt, že role vyžaduje alespoň základní herecké nadání, což vskutku není Norrisova parketa. Nicméně potíže snímku nepadají pouze na hlavu popleteného castingu. Film asi měl původně být slasherem ve stylu "Pátku třináctého" o vraždícím hromotlukovi, ale částečně kvůli vsazení pár předváděček s Chuckem a především zcela debilní premise, že vazoun vraždí zlomením vazu, zde není žádné napětí. Když k tomu ještě připočteme absurdní nápad, že vrahoun přebývá ve ventilaci starého divadla a likviduje ženy na záchodcích, je dílo marnosti dokonáno. Stejně jako v řadě jiných cannoňáren i zde ostrůvek zapamatovatelnosti představuje vynikající Steve James, který svým charismatem, energickým projevem a schopností si podmanit kameru, na sebe strhává pozornost v každé scéně, kde je. Škoda, že byl afroameričan a v 80s byla éra komerčně lukrativních blaxploitation věcí minulosti - z něj totiž měla být hvězda a ne jen sidekick. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Chuck jako hlavní hvězda Cannonu hraje ve filmu, ve kterém nestřílí ani nekope do lidí. V roli detektiva musí stanout proti samotnému obrovitému Teroru a srovnat s ním všechny účty. Celým filmem se prolíná romance Chucka s jednou paní, která mu porodí dítě. Nemusím snad dodávat, že v minulosti na mě tento film udělal přece jen lepší dojem. Tohle je jakási levná odpověď na Mikea Myerse. 40% ()

Reklama

Pit 

všechny recenze uživatele

Toto som videl asi keď som mal 8 rokov, vtedy sa mi to zdalo dosť schopné a bavilo ma to. Viem, že som to mal nahraté na VHSke a pozeral som to dokonca viac krát. Pamätám si, že záverečný súboj som si prehrával viac krát. Ale viem aj to, že toto nebol klasický bojový Norrisácký snímok, v tomto sa to skôr celé hralo na Sylvestrovú Cobru. Viac zbraní a na strach pôsobiacich scén, ako tých prírodne bojových. ()

malylada 

všechny recenze uživatele

Základní zápletka se netváří jako typické béčko a jsou zde náznaky thrilleru. Začátek je přitom docela povedený, ale pak je to jedno velké hluché místo ve scénáři, kdy se prakticky nic neděje. Příběhově zde nejdou zasadit ani pořádné mely a akční scény, proto film trpí po půl hodině nudnými pasážemi až do konce. Úplné fiasko to však není......4/10 ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Průměrná Norrisovka a tak trochu netradiční. Hodně pravdy má uživatel JFL, když ve svém komentáří píše, že tenhle film a tahle role by víc sedli jiné hvězdě Cannonu Bronsonovi. Tady je Chuck v trochu netypické roli kdy nehraje svého obvyklého nikdo mě nepřemůže superhrdinu, ale traumatizovanýho policajta kterýho pronásledují noční můry. Moc se nepere a musí seriozně hrát což mu zrovna moc nejde. Naštěstí aspoň nějaký tý slušný akce se tu dočkáme i když ten šílenej a nemluvnej vrah teror mi moc zajímavej nepřišel. Nejlepší je Chuck na tiskovce. Spáchal tu vraždu Teror? Ne! To je vše co nám k tomu řeknete? Jo!50% ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama