Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Losangelského policajta Chucka Norrisa prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zjavujú obete vraha, ktorého kedysi dostal do väzenia za vraždy dvadsiatich piatich žien. Jeho nočné mory sa jedného dňa stanú skutočnosťou, psychopatickému vrahovi sa podarilo ujsť z väzenia a opäť začne vyčíňať. (oficiální text distributora)

Recenze (44)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Chuck Norris je všeobecne považovaný za svojrázneho herca, ktorý výhradne stvárňuje postavy neohrozených, kladných hrdinov, čo si vedia poradiť s každým agresorom, ktorý sa im postaví do cesty. Každého zločinca zmláti ako žito, skope ako elektrika a nedá mu žiadnu šancu. Chuck Norris sa stal objektom vtipov o nezničiteľnom mužovi, ktorý nemá rovnocenného súpera. Je to proste béčkový karate superman. Avšak film "Sám proti teroru" (Hero and the Terror) z roku 1988, v ktorom si zahral hlavnú úlohu, tak trocha vybočuje z tohto zažitého stereotypu. Je to pomerne kvalitne spracovaný akčný krimi thriller. Chuck Norris sa tu predviedol v úlohe los angelského policajta, ktorý je na stope psychicky narušenému sériovému vrahovi. Scenáristicky a i atmosfericky je to obstojné. V rámci Norrisovej kinematografie sa jedná o serióznu filmársku záležitosť. *** ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Veškeré scénáře, které se dostaly do sídla Cannon Films, se údajně nejprve dělily na dva štosy určené dvěma hlavním hvězdám společnosti, Chuckovi Norrisovi a Charlesovi Bronsonovi. Pravdivost této historky dokládají promo materiály z filmových trhů k nerealizovaným filmům či filmům, ve kterých nakonec hrál někdo úplně jiný (Norris tak byl ohlášen např. do "Americký ninja" či "Fifty Fifty"). "Sám proti teroru" v tomto kontextu působí jako výsledek přehmatu či zhroucení obou štosů a jejich promíchání. Norris se zde objevuje v roli, která typově sedí spíše cannoňácké image Bronsona, což se projevuje nejen tím, že film neobsahuje takřka žádnou akci ani sekvence bojových umění. Dalším úskalím filmu je fakt, že role vyžaduje alespoň základní herecké nadání, což vskutku není Norrisova parketa. Nicméně potíže snímku nepadají pouze na hlavu popleteného castingu. Film asi měl původně být slasherem ve stylu "Pátku třináctého" o vraždícím hromotlukovi, ale částečně kvůli vsazení pár předváděček s Chuckem a především zcela debilní premise, že vazoun vraždí zlomením vazu, zde není žádné napětí. Když k tomu ještě připočteme absurdní nápad, že vrahoun přebývá ve ventilaci starého divadla a likviduje ženy na záchodcích, je dílo marnosti dokonáno. Stejně jako v řadě jiných cannoňáren i zde ostrůvek zapamatovatelnosti představuje vynikající Steve James, který svým charismatem, energickým projevem a schopností si podmanit kameru, na sebe strhává pozornost v každé scéně, kde je. Škoda, že byl afroameričan a v 80s byla éra komerčně lukrativních blaxploitation věcí minulosti - z něj totiž měla být hvězda a ne jen sidekick. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Chuck jako hlavní hvězda Cannonu hraje ve filmu, ve kterém nestřílí ani nekope do lidí. V roli detektiva musí stanout proti samotnému obrovitému Teroru a srovnat s ním všechny účty. Celým filmem se prolíná romance Chucka s jednou paní, která mu porodí dítě. Nemusím snad dodávat, že v minulosti na mě tento film udělal přece jen lepší dojem. Tohle je jakási levná odpověď na Mikea Myerse. 40% ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Danny O'Brien (Chuck Norris) díky velké náhodě zadrží psychopatického zabijáka žen Simona Moona (Jack O'Halloran), který je znám jako Teror. Simon se po třech letech strávených v léčebně pokusí o útěk v dodávce, sjede ze srázu a je považován za mrtvého, ale nenajde se tělo... V Norrisově filmografii jde o film, kde musí více hrát, protože soubojů je zde méně. Jack O'Halloran je pořádný dvoumetrový pořízek a nejvíce bude asi známý ze Sepermana (1978), kde hrál nemluvného záporáka Nona z Kryptonu. V menší roli se objeví i Branscombe Richmond, který s Chuckem vymění několik úderů. Billy Drago tady nehraje kupodivu záporáka, ale má roličku doktora Highwatera. Synové Chucka Norrise, Eric a Mike (v titulcích uveden jako Michael Ray Norris), dělali na filmu jako kaskadéři. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno, když jsem byl ještě mladý a dívali jsme se na podobné filmy na ORF, případně po roce 1982 na jednohlasně dabovaných véháeskách, mi přišlo, že jde o fajn akční film s Chuckem. Inu, taky mi bylo -náct. Dnes musím zodpovědně říct, že je to blbost, krátká historka uměle roztahaná na hodinu a půl, protože v podstatě uteče jeden vězeň a nikdo ho nemůže chytit, i když se skrývá na jednom místě, a tak se čeká až zabije pár holek, aby došlo na závěrečné, nijak bojově ani dramaticky oslnivé finále. Jako jo, má to slušnou kameru a záběry z divadla, zvlášť když tam hlídá ten černošský policista, jsou vymazlené, ale je to málo. Ještě štěstí, že se film vyhnul největšímu nabízejícímu se klišé - poldova žena čeká narození dítěte, takže jsem čekal, kdy padouch unese i ji, ale nedošlo k tomu. A nakonec se polda rozněžní, když se malá holčička narodí - což si představte v podání Chucka Norrise, jak hraje něžného manžela a tátu. :-) Tak takhle nějak to vypadá. Nic, co bych chtěl vidět znovu a další puberťácká ikona mi padla. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama