Loganova válka - Čest zavazuje

(TV film)
  • Česko Návrat hitmana (více)

Logan Fallon byl obyčejný kluk - až do jednoho dne, kdy se jako desetiletý stal svědkem brutální vraždy celé své rodiny, která byla vlastně naplánovanou popravou. Nikdo však neví, kdo a proč vraždy spáchal. Tehdy Logan sám před sebou složil přísahu, že až dospěje, vypátrá vrahy a pomstí smrt své rodiny. Po patnácti letech se z Logana stal pod vedením jeho strýce Jakea vynikající bojovník a mistr bojových umění. Má odvahu, má sílu, má svůj cíl a je rozhodnut jít až do konce. Pronikne do podsvětí jako nájemný zabiják a infiltruje se do největšího zločineckého syndikátu v Chicagu. Zde se mu podaří získat důvěru bosse Alberta Talgorna, tedy muže, který dal vyvraždit jeho rodinu. Logan našel toho, koho hledal, a dodržet přísahu, kterou dal sám sobě, je pro něj věcí cti - i když je v sázce jeho život! (oficiální text distributora)

Martyjoker

Já nevím, co většina z vás, kteří tu ten film komentujete, očekáváte, že uvidíte, když si pustíte film s Chuckem Norrisem?? Já jsem si to dnes pustil s cílem odreagovat se u nějakého obyčejného akčního filmu, který je sice plný nesmyslů, ale při tomto typu filmů člověk nemůže přemýšlet. Tento film má navíc náznak příběhu. Je to pěkná pohádka pro dospělé a alespoň u mě splnila svůj účel. Je dobře, že existují i takovéhle filmy. ()

Rudinsky odpad!

Hypersračka, končiaca prďáckym zjavením sa Chucka Norrisa niekde v sídle mafiánov, ktorých tam je viac ako na celom svete - a navyše bez ochranky, kde jeho vyjndenie z chladničky, zlikvidovanie súpera a otázky, či niekto nechce helfnuť prebíja akýkoľvek zrazupríchod JR v Dallase. A likvidačné chmaty v čiernych vajcorezkách korunuje zrážka s automobilom, ktorú by závidel aj agent Smith. Bez porezania, bez zlomeniny, bez ničoho...Toto nie je Loganova vojna, to je Chuckova vojna...So všetkými... ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s mojim obľúbencom Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má výborný príbeh o pomste, ktorý je ešte aj veľmi dobre spracovaný, takže k nemu moc výhrad nemám. Prakticky jediné, čo by som upravil je väčší priestor pre Chucka Norrisa, pretože tu nemá hlavnú úlohu, ale aj tak jeho postava nadmieru poteší, pretože tu hrá rančera a samozrejme aj majstra bojových umení. Páči sa mi tu aj celková schéma príbehu, kde je síce slabší začiatok, ale život hlavného hrdinu na ranči, práca v armáde a práca pre mafiu a ešte samozrejme koniec sú veľmi dobre podané. Akčných scén tu moc nie je, ale aj tak poteší hlavne akčný koniec alebo scény tréningu. Najviac sa mi tu páči ten, tu už niekoľko krát spomínaný Norrisov chvat alebo zneškodnenie protivníka cez predné sklo auta. Obsadenie Eddieho Cibriana podľa mńa nebola najlepšia voľba, nie, že by to kazil, ale Norris mal podstatne lepšieho učenca vo filme Prezidentov muž. A samozrejme nebol by to film s Norrisom, keby nebol správny. V tomto prípade sa to týka hlavne záchrany bitej ženy. Tento film určite poteší každého fanúšika seriálu Walker Texas ranger, pretože má rovnakú atmosféru a mnohé spoločné prvky. A čo sa týka toho extrémne nízkeho hodnotenia, tak nad tým sa už ani nepozastavujem. Už som na tejto stránke dosť dlho na to, aby ma to ešte prekvapovalo. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 78%. ()

otík

Těžce televizní úvod včetně titulků už naznačuje, o co tady tentokrát půjde. Hlavně potrénovat na další trapné filmy a zjistit, zda toto mučení diváci snesou. A pokud ano, proč pak nenatočit v tomtéž duchu třeba Prezidentova muže 1 a 2? Ano, už tady je Chuck Norris především mentorem a učitelem bojového umění mladého synovce, jehož rodinu gangsteři v Chicagu vyvraždili. Dá mu veškeré rady do akčního života, nechá ho odejít k armádě, aby mu na konci pomohl zlikvidovat dacany v Chicagu. Kupa flashbacků, zpomalovaček a veletrapných záběrů akce zachrání snad jen trošku povedená závěrečná akční scéna a slušný Chuckův výcvik. Hudba: Christopher L. Stone ()

Torgal odpad!

Mocný Chuck tu hrá tretie husle a tak sa bohužiaľ nedočkáme žiadnych jeho legendárnych kúskov, iba pár KFC (Kick from Chuck). V hlavnej roli je nejaký pseudosvalovec ženúci sa za pomstou. Svoj cieľ sa ale snaží dosiahnuť mimoriadne dementným spôsobom a s absolútnou absenciou logiky. To, že je to celé natočené strašne fádne a nezaujímavo je už samozrejmosť. Najhoršie na tom celkom je to, že to ani nie je zábava. Nudná sračka - jediným "pozitívom" je to, ako Chuck v závere prekopne čelné sklo auta aj badguya za ním. 2-/10 ()

• Michael Preece získal v roce 1999 cenu Lone Stars Film & Television za nejlepší televizní režii (Terva)
  • V 88. minutě je možné rozpoznat, že Logan (Eddie Cibrian) má gumový nůž. (Terva)
  • Brendon Ryan Barrett soutěžil v roce 1999 o Cenu mladého umělce v kategorii nejlepší výkon v televizním filmu mladého herce. (Terva)