Nezvěstní v boji 2

• slovenský

Nezvestní v boji 2

Akční / Válečný

USA, 1985, 96 min

Po slabuckej jednotke, druhy diel napravuje tejto legendarnej beckovej trilogii povest. Jedna sa o prequel prveho dielu v ktorom sledujeme Chuckove osudy pocas jeho niekolkorocneho pobytu v zajateckom tabore. Uz samotny namet je ovela putavejsi ako nudne patranie v jednotke. A je aj viacmenej dobre vyuzity. Chuckov zarasteny výzor sa hodi do ulohy zajatca a okrem neho tu je viacero zaujimavych postav, ktorych osud vas zaujima. Takze nevadi, za cele dve tretiny filmu su neakcne. Za velku slabinu povazujem obsadenie hlavneho zaporaka. Sun - tek Oh je prilis velky sympatak a demonickeho diktatora som mu neveril ani na sekundu. Aspoňže je na tom dobre fyzicky, takze vo finalnom duely je Chuckovi dostojnym protivnikom. Chuck sa v nej tiez snazi a po jeho legendarnom suboji s Brucom Lee je prave tato bitka tou najlepsou, co som s nim doteraz videl. Celkovo je posledna tretina, plna rozmanitych akcnych scen, kvalitne natocena a patri k tomu najlepsiemu v Chuckovej filmografii. Vysledkom je nadpriemerny vojnovy film, ktory stoji za to vidiet. 6/10.(24.5.2012)

Tak dvojka mne z tyhle serie bavi jednoznacne nejvic cynickej vietnamskej plukovnik tak dlouho tyra a psychicky ponizuje ty chudaky amiky v cele s Norrisem az se Chuck nasere a udela mu ze zajateckyho tabora kulnicku na drivi z meho pohledu velka spokojenost obal filmu nelze toto je opravdu stara dobra akcni prace(26.11.2012)

Opět na mě mávla paní nostalgie, Nezvěstní v boji 2 byl před 15 lety první film na mém tehdy koupeném videu. Moc se mě nelíbil, protože se v něm dlouho nic nedělo, nicméně dneska se na to koukám jinak. Druhý díl je vlastně prequel k jedničce a celá první hodina je vlastně klasický vězenňský film, kde skupina zubožených amerických vojáků prožívá peklo v zajateckém táboře. Obsahuje několik opravdu skvělých scén (falešné popravy vs. skutečná, krysa, upálení), Soon-Teck Oh je opravdu hajzl, kterému budete přát nejosklivější smrt a Steve Williams má dobrou roli kolaboranta. A ani Chuck Norris zde není klasický superman, ale zlomený voják, který se drží z posledních sil. Poslední půlhodina je akční, akce není nijak velkolepá ani moc béčková, ale potěšila mě celkovou jakžtakž reálností, nechybí ani solidní finální souboj. V rámci žánru opravdu špička.(13.12.2014)

• gabin(a)

Bůh chtěl původně stvořit svět za měsíc, Chuck Norris mu dal jen sedm dnů. Chuck Norris zabil Mrtvé moře. Chucka Norrise jednou kousla kobra - po 8 hodinách krutých bolestí chcípla. Tak aspoň víme, s kým máme tu čest. Strčí všechny do kapsy a ty, co se mu tam nevejdou, zabije:-) Je to on, mého srdce champion!(17.5.2010)

• otík

Herecké výkkony všech zúčastněných "opravdu stojí za to". Herci přehrávají až běda, Chuck hraje velkého tvrďáka, kterého nezlomí ani deset let ve vietnamském lochu, stále je hrdým Američanem ochotným zaplatit za svou zemi daň nejvyšší. Ale když jde o životy členů jeho jednotky, zatne zuby a vybojuje ještě jednu válku. Hodně slabý začátek, až druhá polovina filmu je akční, ale i tak je to slabé. Slušné válečné béčko, nic víc. A pokud jsem to dobře pochopil, tak děj dvojky se odehrává před jedničkou a je to to, nač v jedničce Chuch vzpomíná. Ach, jak scénáristicky promakané =(.(12.1.2004)

• - Českou stopou ve filmu je český samopal vzor 58, kterého je možné si všimnout na stěně chatrče v 79. minutě. (Terva)

• - Ve Scéně, kde je Walkerovi (Chuck Norris) na hlavu navlečen pytel s krysou, byla použita místo vycpané krysy, kterou se podařilo ztratit, krysa mrtvá. Norris ji však přesto neměl problém vzít do úst. (vojtaruzek)

• - První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)