Prezidentův muž (TV film)

The President's Man

Prezidentov muž

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2000, 90 min

Je to výborný akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý považujem za jeho najlepší film. Má dosť dobrý príbeh o prezidentovom mužovi, skvelo vycvičenom bojovníkovi, ktorý zasahuje v mimoriadnych situáciách, ale kvôli vyššiemu veku sa už rozhodne nájsť a vycvičiť si svojho nástupcu, ktorého nájde v nespravodlivo odsúdenom vojakovi. Spracovanie je presne také, aké aj od tohto filmu chcem, teda scény, ktoré ukážu schopnosti oboch dôležitých postáv, tréning, spoločná akcia a podobne, pričom ma tu bavili aj dialógy a všetko ostatné. A navyše ešte poteší aj prvok pomsty, aj ked´ jeho priestor je tu minimálny. Akcie je tu dosť a je veľmi dobrá. Už na tréning sa dobre pozerá, dlhých súbojov tu až tak moc nie je, ale páčia sa mi a hlavne finálny je výborný. Ale hlavne je tu mnoho môjho veľmi obľúbeného tichého zneškodňovania protivníkov a hlavne lámaním väzov, čo je pre mňa veľkým plusom. Akcii môžem vytknúť jedine množstvo stihov v súbojoch, kde je strih prakticky po každom údere, ale našťastie to neprekáža ich prehľadnosti. Film má televízny vizuál, čo je takmer vždy veľký zápor, ale tu mi to moc nevadilo, pretože kvôli dobre zvolenému prostrediu ako rôzne menšie interiéri, menšie vojenské tábory alebo lesy to nemá moc možností sa prejaviť. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak s najviac dôležitými postavami som plne spokojný, či už Norris vo svojej najlepšej úlohe, jeho dcéra alebo Dylan Neal ako nástupca alebo aj hlavný záporák. Ale väčšina vedľajších postáv už pôsobí typicky televízne, ale aspoň nikto z nich už nemá viac priestoru. A bondovská hudba sa sem vôbec nehodí. Síce niekoľko nedostatkov tento film má, ale veľmi sa mi páči. Normálne by mal pre mňa hodnotu 4 hviezdy ako solídny akčný film, ale kvôli skvelej hlavnej dvojici a množstvu tichého zneškodňovania musím ísť s hodnotením vyššie. Pre mňa je to najlepší film s Norrisom a jeden z najlepších akčných filmov. Len škoda, že pokračovanie už je omnoho horšie a patrí medzi Norrisove najhoršie filmy. 85%(15.6.2007)

• otík

Au - to bolelo. Tak tahle hodina a půl težké televizní rádoby zábavy byla skutečně tězko rozdýchavatelná. Uvidíme tu zvláštní, snad ani pro televizi ne tolik typické zpomalené a zrychlené záběry kopů a výbuchů, Chucka Norrise, který většinu filmu jen stojí a pouští moudra z úst a doslova buzeruje svého nástupce, který by ho v realitě asi pěkně zbouchal a taky pěkně levnou televizní výpravu. Nemohu si pomoct, ale pohled Chucka Norrise mi přišel jako pohled vyorané myši a obličej měl buď zaplácaný mejkapem nebo ho má fakt tak hnusný. Už to prostě není to, co bývalo, Chucku. Hudba: Christopher L. Stone(19.4.2004)

[7/10] Nie také otupné akčné céčko so superhrdinom Chuckom ako sa mi na prvý pohľad zdalo. Tento film má taký štýl, ktorý mi sedí a takmer vždy sa pri nom slušne bavím a pri tomto filme to naštastie platí. Ocenujem hlavne fakt, že je to klasicky ladený akčný film s priamočiarym príbehom ktorý sa na nič nehrá, zbytočne sa nechodí okolo horúcej kaše a od začiatku nám porcuje slušnú akciu. S nou som spokojný viac ako dosť, od úvodnej záchrany prezidentovej ženy ma akcia chytila a udržala sa v približne rovnakej kvalite počas celého filmu. Veľa prestreliek, veľa zabitých, ručné súboje a dalšie skvelé prvky ako napr. lámanie väzov a podobne. V rámci svojej kategórií (béčkové až céčkové TV filmy) ide o prvotriednu akciu, v porovnaní s ostatnými akčnými filmami o akciu "iba" nadpriemernú. Ale bavil som sa pri nej viac ako slušne, síce nieje veľmi drsná, ale je realistická a hlavne sa tu veľa zabíja takže som spokojný. Chuck Norris ma prekvapilo oslovil už od úvodu čo mu vydržalo počas celého zvyšku filmu, jeho pomocník je tiež sympaťák a Norrisova dcéra je takisto dobrá. V podstate sú tu iba tieto tri úlohy hlavné a podstatné, zvyšok je nezaujimavý. Určite má tento film aj dosť chýb. Napríklad fakt, že ide o céčkovú TV produkciu, čo sa ukazuje na audiovizuálnom znení tohoto dobrého snímku. Jednak vizuálne ma film lákal iba pri akcií pričom sa to dalo ako tak zakryť, ale ostatné bolo všetko až veľmi televízne. A čo sa týka audia, čiže hudby tak sa tvorcovia snažili robiť niečo načo tento film nemá. Špionážnu drámu ?! Fakt neviem, pri nástupe do akcií bola špionážna, "bodnovská" hudba dosť nevhodná, naštastie sa to pri akcií zlepšilo. Dalšie negatívum je množstvo strihov a "pauzí" medzi filmov, čo ale plne chápem. Tretia a aj posledná negatívna vec je otrasné televízne obsadenie vedľajších úloh. Aj ked´ má tento film negatívne stránky ktoré som vymenoval a aj slabé hodnotenie, mne sa páčil viac ako dosť. Ako fanúšik akčného žánru a nezaujatý fanúšik Norrisa som spokojný.(15.8.2012)

tie mudre hlasky vadili...rozumej tie genialne napady. no...ale jako pozerat sa na to dalo...dylanovo rebelstvo bolo postavene na hlavu a trosku nasilu sa ho snazili vsunut vsade a aj to jeho sebavedomie...cely film bol o tom ukazat ze je sebavedomy a jeho prerobenie na nieco menej sebavedome...hm...ale to vypluvanie hlavnych hrdinov zo stihaciek nemalo chybu :D 3 za "sympaticky rebelujuceho" sebavedomeho dylana....dalej za uchvatneho chucka... s cajikom a samurajskym mecom a samozrejme tymi mudrostami...a tretia za pomerne kvalitnu "akciu" rozumej kadejake kopance a tak (plus to vypluvanie patri do tretej hviezdicky) :D inak, to by nebol chuck norris keby nevychovaval...(16.6.2007)

• Rominator

Chuck Norris (Joshua McCord) pracuje v utajení přímo pro prezidenta USA a je vysílán na důležité mise, které je potřeba rychle a efektivně vyřešit. Po další úspěšné akci, kdy zachrání prezidentovu ženu, začíná s hledáním a tréninkém svého nástupce. Poté co je doktor Anderson s rodinou unesen do Kolumbie, vydává se Joshua McCord a Deke Slater (Dylan Neal) na záchrannu misi... Chuck Norris a jeho bratr Aaron byli vykonnými producenty. Chuckův syn Eric Norris byl režisérem druhého natáčecího štábu a také koordinátorem kaskadérů společně s Tannerem Gillem. Záběry z tréninku v tělocvičně jsou v pohodě, ale pak tam jsou i scény, které působí lacině. Záporák Soon-Tek Oh (generál Vinh Tran) mohl být v příběhu také více využit.(26.12.2014)

• - Natáčení probíhalo v texaských městech Brownsville, Corpus Christi, Dallas a South Padre. (Terva)

• - Chuck Norris a jeho bratr Aaron byli vykonnými producenty. Chuckův syn Eric Norris byl pak režisérem druhého natáčecího štábu a společně s Tannerem Gillem byl také koordinátorem kaskadérů. (Rominator)