Reklama

Reklama

Dům sedmi rozkoší

  • Česko Dům sedmi štítů (více)

Obsahy(1)

Matt Helm (Dean Martin) je přeřazen do nejmenované tajné agentury, aby zajistil a zničil skupinu Contini. Tato skupina se snaží získat miliardu amerických dolarů, aby mohla zničit světovou ekonomiku. (Terva)

Recenze (11)

špaček421 

všechny recenze uživatele

Občas zábavná pseudobondovka s otráveným hrdinou čekajícím na další cigáro a whisku, s dějem, který nedává smysl, příšerně natočenou akcí (byť se na choreografii podíleli Bruce Lee a Chuck Norris) a Sharon Tate, která i přes svou často otravnou postavu je tím nejlepším, co se tu dá vidět. Bez ní bych hvězdu ubral. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Ale tak ano, je to hravé, na Nancy Kwan se na rozdíl od těch druhých dvou helmgirl dobře kouká, je zde slovní vtip a slovní hříčky, jen ten příběh, do kterého je to zasazené, je hrozně vachrlatý, nedůvěryhodný, se spoustou děr a působí pak celý film dojmem jakési nedotaženosti, což je škoda. Třeba ve scéně, kdy Helm po jednom výbuchu otevírá láhev šnapsu, čekal bych, že se bude bát, aby opět nebouchl - ne, žádná reakce na minulou scénu. A tak je to se vším. Jako by tvůrci vymýšleli nápady za pochodu, točili na přeskáčku, ale jednotlivé scénky pak nedávají buď smysl, nebo vypadají zmateně, případně si říkáte, a proč on nejde udělat raději tohle, než támhleto, když je to jednodušší a rychlejší? Ano, pobaví, vzor pro bondovky je jasně znatelný, ale kromě těch skvělých vtípků jsem se často ošíval z oné nedotaženosti. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Vykradená Bondovka, znásobená na ten laškovací aspekt, kde v poloze ležérního alfa kance vtipálka hláškuje Dean Martin, po boku s roztomilou agentkou Sharon Tate. Jste-li v dobrém rozpoložení na starosvětsky šovinistickou 1960s blbinu (což já teď ani přímo nebyl), tak tady ta je celkem vděčná. (přijde vhod vidět i pro Tarantinův HOLLYWOOD) ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Americká kopie Jamese Bonda. Dean Martin byl pro roli Matta Helma (stejnou roli si zahrál i v třech předešlých filmech - The Silencers, Murderer's Row a The Ambushers) opravdu skvělá volba a jeho ironické poznámky a narážky si užije každý. V tomhle filmu je navíc hlavním záporákem můj oblíbenec Nigel Green... Celkově slušné béčko. P.S. Jen tak pro zajímavost - remake příběhů Matta Helma chystá Steven Spielberg. ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Count Massimo Contini (Nigel Green) ukradne Americe zalto v hodnotě jedné miliardy dolarů a chce tím poškodit světovou ekonomiku, ale agent Matt Helm (Dean Martin) je poslán do Dánska, aby ho s pomocí nešikovné Freyi Carlson získal zpět... Plusem snímku je atraktivní ženské herecké obsazení v podobě Elke Sommer (Linka Karensky), Sharon Tate (Freya Carlson), Nancy Kwan (Wen Yu-Rang) a Tina Louise (Lola Medina). Chuck Norris si ve snímku odbyl svůj filmový debut. Na natáčení se podílel zejména jako kaskadér, má malou roli jednoho z Continiho mužů v DOMĚ 7 RADOSTÍ (House of 7 Joys) a v akci předvede pouze pomalý kop z otočky a následně ho Dean Martin vyřadí z boje. O choreografii bojových scén se postaral instruktor bojových umění, zakladatel stylu Jeet Kune Do, filozof, producent, scenárista, režisér a herec Bruce Lee. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (7)

  • Film je natočen podle stejnojmenného románu Donalda Hamiltona. (Terva)
  • Pracovní název filmu zněl House of Seven Joys. (Terva)
  • O choreografii bojových scén se postaral instruktor bojových umění, zakladatel stylu Jeet Kune Do, filozof, producent, scenárista, režisér a herec Bruce Lee. (Rominator)

Reklama

Reklama